Connect with us
Zanzibar

Afrika

Leť na pohádkový Zanzibar se špičkovými aerolinkami od 13 490 Kč

Leť na pohádkový Zanzibar se špičkovými aerolinkami od 13 490 Kč

Zanzibar je maximální exotika. Azurově zbarvené moře, neuvěřitelné laguny, vysoké palmy, milí obyvatelé a tropické klima. Jestli jste čekali na ty pravé letenky, jsou tady. Nenechte si ujít výbornou cenu začínající na 13 490 Kč! Letí se z Vídně se špičkovými aerolinkami Etihad Airways v termínech od září do prosince. Samozřejmostí je 23kg odbavené zavazadlo a kromě letenky s klasickým přestupem je možné rezervovat rovněž variantu s 2denní zastávkou v Abú Dhabí.

Reklama

Zanzibar jsme otestovali i my. Na pět dní jsme tam poslali dvě naše kolegyně, aby posbíraly množství tipů, jak si ho užít naplno!

Zanzibar

Počasí na Zanzibaru

Ideální čas na návštěvu Zanzibaru? Díky poloze poblíž rovníku se sem můžete vydat celoročně! Pokud sem přijedete v období od prosince do března, zažijete nejteplejší období. Naopak nejvíce srážek padá v dubnu a květnu. Stále však platí, že Zanzibar je možné navštívit během celého roku, vždy si odvezete úžasné zážitky.

Zanzibar

Fascinující pláže a laguny

Sněhobílé pláže Zanzibaru patří mezi nejkrásnější a nejdelší široko daleko. Barva moře je zejména v ranních hodinách nepopsatelná. Díky pravidelnosti přílivu a odlivu se pláže dvakrát za den mění. Voda zde může ustoupit i o několik stovek metrů a z lagun se na chvíli stanou mělké bazény. I pěšky tak máte možnost poznávat pestrý mořský svět Indického oceánu. A jak to už v pořádně exotické destinaci bývá, cestu na pláž vám budou lemovat banánovníky, mangrovy a kokosové palmy. A to nejdůležitější, je tady více než 25 absolutně dokonalých pláží!

Zanzibar

Potápění jako nikde jinde

Pestré korálové útesy lákají k probádání další dimenze krásy moře – pod hladinou. Jestli už máte dost opalování a poslouchání šumění moře, je čas na dobrodružství – objevit nevídaný podmořský svět. Zanzibar totiž patří mezi nejvyhledávanější místa pro potápěče. Zkušenější potápěči zde mohou objevovat různé vraky lodí, potápět se v noci či se jen tak nechat unášet mořskými proudy. Korálové útesy Zanzibaru patří mezi nejdelší na světě a viditelnost zde dosahuje až 50 metrů. Pod hladinou moře najdete barakudy, tresky, tuňáky a… i žraloky a kladivouny. Pecka, co říkáte?

Podmořská fauna

Zanzibar je ostrov koření

Pokud si z tohoto místa chcete odnést co nejvíce příjemných zážitků, určitě se společně s místními vydejte na výlet za vůněmi vanilky, skořice, muškátového oříšku a hřebíčku. Místní trhy jsou ideálním místem na koupi levného koření a olejů.

Zanzibarské koření

Ostrovy

I když si mnozí myslí, že Zanzibar je jeden ostrov, není to tak. Zanzibar je společné označení pro hlavní ostrov Ungujo. Ve skutečnosti ale i o 50 dalších malých ostrůvků. Objevíte je všechny?

Krásná pláž

Srdcem Zanzibaru je les

Během dovolené určitě zavítejte do pýchy ostrova pokrývající až 50 kilometrů čtverečních jeho území – Lesní rezervace Jozani. V roce 1960 byla prohlášena za chráněnou oblast. Dnes poskytuje útočiště, předtím téměř vyhynulým, guerézám pláštíkovým – opicím, kterým se tu dnes velmi daří. Můžete je vidět houpat se na stromech nebo prohledávat keře v honbě za dobrotami.

Zanzibar - rezervace Jozani

Jedinečné druhy živočichů

Pokud se vydáte do východní části ostrova, najdete zde již zmiňovanou přírodní lesní rezervaci Jozani. Sem si určitě nezapomeňte vzít fotoaparát. Nacházejí se zde například velmi přátelské opice Red Colubus, které nenajdete nikde jinde na světě.

Opice na Zanzibaru

Historie

Zanzibar má velmi bohatou a zajímavou historii. Města jako Ngkimbo a Stone Town či různé rybářské a farmářské vesničky na vás přenesou příjemnou atmosférou. Historie Zanzibaru má ale i své stinné stránky – toto místo bylo kdysi největším centrem obchodu s otroky. A jedna zajímavost pro milovníky hudby na závěr – narodil se zde zpěvák Freddie Mercury.

Zanzibar

Co by to bylo za poznávačku bez kousku historie. Nepřehlédnutelný Stone Town je UNESCO památkou. Když ho navštívíte, nebudete se tomu vůbec divit. Starobylá metropole zachovala stopy po mnoha historických událostech. Anglikánské a katolické kostely připomínají koloniální časy. Mešity a ománské paláce zase vládnutí sultána. V tomto živém muzeu si dnes můžeš užít klidnou atmosféru s domácími, kteří tě naladí na pozitivní vlnu.

Zanzibar

Zanzibar je cesta v čase

Když opustíte svůj hotelový resort, můžete mít pocit, že jste se ocitli o několik desítek let zpět v minulosti. Většina lidí nemá elektřinu, chodí převážně jen pěšky nebo na kole, na trhu neplatí penězi, ale vyměňují zboží za zboží. Místní léčí i některé nemoci kořením, jako například skořicí!

Místní na Zanzibaru

Tanzanie je skutečná Afrika

Pokud máte dobrodružnější povahu a nelákají vás jen pláže, pak určitě zkuste vycestovat i na pobřeží Afriky. Tanzanie je země nádherných přírodních scenérií a nenahraditelné fauny a flóry. V první řadě je to ale skutečná Afrika! Pokud se v největším městě Tanzanie, Dar Es Sallam, zdržíte déle, naplánujte si prohlídku města, vylezte na nejvyšší horu Afriky – Kilimandžáro nebo se vydejte do národního parku Serengeti.

Tanzanie

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

PECKA DNE: Dovolená v Dubaji včetně snídaní od 8 290 Kč https://t.co/ShfZlSfxFJ9 hodinami dozadu
Bangkok s aerolinkami Saudia už od 6 590 Kč: hlavní sezóna a 23kg zavazadlo https://t.co/uOow33sVVJ10 hodinami dozadu
MEGA EXOTIKA: Leť s aerolinkami Saudia z Vídně s návratem do Mnichova už od 6 990 Kč https://t.co/qKFWCuAes411 hodinami dozadu
Bari, Katánie, Alicante. Objev autentické kouty Itálie či Španělska https://t.co/098C5izycU12 hodinami dozadu
Pizza, pasta, cappuccino! Objev krásy severní Itálie https://t.co/m5SNG8aoaa12 hodinami dozadu
Bangkok, Phuket nebo Seychely z Milána s Turkish Airlines od 10 490 Kč https://t.co/exQVchXG2u12 hodinami dozadu
Bangkok, Phuket nebo Seychely z Milána s Turkish Airlines od 10 490 Kč https://t.co/exQVchXG2u #letenky12 hodinami dozadu
Benátky koncem léta. Rezervuj letenky z Vídně nebo Prahy od 962 Kč https://t.co/mHdhfwNJwj17 hodinami dozadu
PECKA DNE: To nejlepší z Jordánska s průvodcem a polopenzí od 24 390 Kč! https://t.co/syDB0sPpx81 dnem dozadu
PECKA DNE: To nejlepší z Jordánska s průvodcem a polopenzí od 24 390 Kč! https://t.co/syDB0sxOFA1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru