Connect with us
Zanzibar

Afrika

Zažij tropický Zanzibar se špičkovými aerolinkami Turkish Airlines od 16 990 Kč

Zažij tropický Zanzibar se špičkovými aerolinkami Turkish Airlines od 16 990 Kč

Zanzibar je maximální exotika. Azurově zbarvené moře, neuvěřitelné laguny, vysoké palmy, milí obyvatelé a tropické klima. Jestli právě pokukuješ po letenkách, jsou tady. Nenech si ujít výbornou cenu od 16 990 Kč! Poletíš z Vídně nebo z Prahy se špičkovými aerolinkami Turkish Airlines. Samozřejmostí je 46kg odbavené zavazadlo a jeden přestup v Istanbulu.

Reklama

Pokud nemáš čas plánovat svou vysněnou dovču, máme pro tebe tip na pobyt na Zanzibaru.

Akční letenky na Zanzibar

Zanzibar

Počasí na Zanzibaru

Ideální čas na návštěvu Zanzibaru? Díky poloze poblíž rovníku se sem můžeš vydat celoročně! Pokud sem přijedeš v období od prosince do března, zažiješ nejteplejší období. Naopak nejvíce srážek padá v dubnu a květnu. Stále však platí, že Zanzibar je možné navštívit během celého roku, vždy si odvezeš úžasné zážitky.

Zanzibar

Fascinující pláže a laguny

Sněhobílé pláže Zanzibaru patří mezi nejkrásnější a nejdelší široko daleko. Barva moře je zejména v ranních hodinách nepopsatelná. Díky pravidelnosti přílivu a odlivu se pláže dvakrát za den mění. Voda zde může ustoupit i o několik stovek metrů a z lagun se na chvíli stanou mělké bazény. I pěšky tak máš možnost poznávat pestrý mořský svět Indického oceánu. A jak to už v pořádně exotické destinaci bývá, cestu na pláž ti budou lemovat banánovníky, mangrovy a kokosové palmy. A to nejdůležitější, je tady více než 25 absolutně dokonalých pláží!

Zanzibar

Potápění jako nikde jinde

Pestré korálové útesy lákají k probádání další dimenze krásy moře – pod hladinou. Jestli už máš dost opalování a poslouchání šumění moře, je čas na dobrodružství – objevit nevídaný podmořský svět. Zanzibar totiž patří mezi nejvyhledávanější místa pro potápěče. Zkušenější potápěči zde mohou objevovat různé vraky lodí, potápět se v noci či se jen tak nechat unášet mořskými proudy. Korálové útesy Zanzibaru patří mezi nejdelší na světě a viditelnost zde dosahuje až 50 metrů. Pod hladinou moře najdeš barakudy, tresky, tuňáky a… i žraloky a kladivouny. Pecka, co říkáš?

Podmořská fauna

Zanzibar je ostrov koření

Pokud si z tohoto místa chceš odnést co nejvíce příjemných zážitků, určitě se společně s místními vydej na výlet za vůněmi vanilky, skořice, muškátového oříšku a hřebíčku. Místní trhy jsou ideálním místem na koupi levného koření a olejů.

Zanzibarské koření

Ostrovy

I když si mnozí myslí, že Zanzibar je jeden ostrov, není to tak. Zanzibar je společné označení pro hlavní ostrov Ungujo. Ve skutečnosti ale i o 50 dalších malých ostrůvků. Objevíš je všechny?

Krásná pláž

Srdcem Zanzibaru je les

Během dovolené určitě zavítej do pýchy ostrova pokrývající až 50 kilometrů čtverečních jeho území – Lesní rezervace Jozani. V roce 1960 byla prohlášena za chráněnou oblast. Dnes poskytuje útočiště, předtím téměř vyhynulým, guerézám pláštíkovým – opicím, kterým se tu dnes velmi daří. Můžeš je vidět houpat se na stromech nebo prohledávat keře v honbě za dobrotami.

Zanzibar - rezervace Jozani

Jedinečné druhy živočichů

Pokud se vydáš do východní části ostrova, najdeš zde již zmiňovanou přírodní lesní rezervaci Jozani. Sem si určitě nezapomeň vzít fotoaparát. Nachází se tady například velmi přátelské opice Red Colubus, které nenajdeš nikde jinde na světě.

Opice na Zanzibaru

Historie

Zanzibar má velmi bohatou a zajímavou historii. Města jako Ngkimbo a Stone Town či různé rybářské a farmářské vesničky na tebe přenesou příjemnou atmosférou. Historie Zanzibaru má ale i své stinné stránky – toto místo bylo kdysi největším centrem obchodu s otroky. A jedna zajímavost pro milovníky hudby na závěr – narodil se zde zpěvák Freddie Mercury.

Zanzibar

Co by to bylo za poznávačku bez kousku historie. Nepřehlédnutelný Stone Town je UNESCO památkou. Když ho navštívíš, nebudeš se tomu vůbec divit. Starobylá metropole zachovala stopy po mnoha historických událostech. Anglikánské a katolické kostely připomínají koloniální časy. Mešity a ománské paláce zase vládnutí sultána. V tomto živém muzeu si dnes můžeš užít klidnou atmosféru s domácími, kteří tě naladí na pozitivní vlnu.

Zanzibar

Zanzibar je cesta v čase

Když opustíš svůj hotelový resort, můžeš mít pocit, že jsi se ocitl o několik desítek let zpět v minulosti. Většina lidí nemá elektřinu, chodí převážně jen pěšky nebo na kole, na trhu neplatí penězi, ale vyměňují zboží za zboží. Místní léčí i některé nemoci kořením, jako například skořicí!

Místní na Zanzibaru

Tanzanie je skutečná Afrika

Pokud máš dobrodružnější povahu a nelákají tě jen pláže, pak určitě zkus vycestovat i na pobřeží Afriky. Tanzanie je zemí nádherných přírodních scenérií a nenahraditelné fauny a flóry. V první řadě je to ale skutečná Afrika! Pokud se v největším městě Tanzanie, Dar Es Sallam, zdržíš déle, naplánuj si prohlídku města, vylez na nejvyšší horu Afriky – Kilimandžáro nebo se vydej do národního parku Serengeti.

Tanzanie

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru