Connect with us
Sharm El Sheikh

Letenky

Výprodej letenek s Pegasus: Turecko, Omán, Kyrgyzstán a další od 2 590 Kč

Výprodej letenek s Pegasus: Turecko, Omán, Kyrgyzstán a další od 2 590 Kč

Aerolinky Pegasus Airlines mají skvělou zprávu pro všechny, kteří milují země s nádechem orientu. Spustily totiž výprodej letenek z Prahy nebo Vídně od 2 590 Kč, v němž najdeš například oblíbené Turecko, Omán či Spojené arabské emiráty. I dobrodruzi si ale přijdou na své – co říkáš třeba na Kyrgyzstán?

Reklama

Výprodej letenek s Pegasus Airlines

  • Letenky s odletem z Prahy nebo Vídně
  • V ceně letenek je příruční zavazadlo (55 x 40 x 20 cm)
  • Lety do Turecka jsou přímé, v případě vzdálenějších destinací tě čeká přestup v Istanbulu
  • Volná místa rychle mizí, tak neváhej

Istanbul známý svými památkami a architektonickými poklady, mnohokrát označovaný jako město z pohádky Tisíc a jedna noc. Proč je tak velmi zapamatovatelný? Zejména díky své jedinečné atmosféře. Město, které se nachází na hranici dvou světů – Evropy a Asie – je vibrující metropolí, která tě zkrátka dostane. Přečti si 10 důvodů, proč navštívit Istanbul.

Istanbul

Omán, jedna z fascinujících zemí Arabského poloostrova. Vydej se do této pohádku připomínající destinace, v níž tě přivítají milí místní obyvatelé, nádherné ománské hory, skvělá kuchyně a barvami hýřící tržnice. 

Oman

Když se řekne Spojené arabské emiráty, asi většina s nás si jako první vybaví Dubaj. Ostatní emiráty proto tak trochu neprávem zůstávají stále v jejím stínu, což je velká škoda. Například Šardžá má rozhodně co nabídnout. Díky tradičnějšímu rázu má svoji orientální stránku, ale stejně tak nabízí ideální podmínky pro odpočinek či nakupování. Případně sáhni po Abú Dhabí – přepychovém, úžasném, megalomanském, přátelském, neobvyklém a hlavně nezapomenutelném místě. Ať už si ale vybereš kteroukoli destinaci, neuděláš chybu.

Abú Dhabí

Egypt je snem nejednoho cestovatele. Vedle mohutných pyramid a chrámů pokrytých pískem připravil nádherná místa i pro milovníky vody – pobřeží Rudého moře doplňují korálové útesy, které jen čekají, až je prozkoumáš. Vydej se do Hurghady nebo letoviska Sharm El Sheik.

Egypt

Zasněžené vrcholky hor, pod nimiž se pasou koně, a květinami ozdobené doliny. Přesně za těmito výhledy se vyplatí vyrazit do Kyrgyzstánu. Nezbývá, než si sbalit batoh a prohlédnout si tuto nádheru na vlastní oči.

Kyrgyzstán


Gruzie je zemí, která láká na své malebné horské prostředí, vynikající kuchyni a pohostinnost místních obyvatel. Zachovala si své autentické kouzlo a unikátní tradice, což z ní činí opravdu nezapomenutelné místo. Objev všechny její krásy, od rozsáhlých vinic a starobylých klášterů po půvabná města, jako je například Tbilisi.

Gruzie

Kuvajt je další destinací, kterou najdeš v Perském zálivu. Čeká tady na tebe koktejl namíchaný z nádherných písečných pláží, korálových útesů, historických památek, skvělé gastronomie, ale i z luxusních obchodů a moderních bulvárů.

Kuvajt

Malebné hory, rozsáhlé stepní oblasti, nádherná horská jezera, moderní atmosféra města Nur-Sultan či monumentální Čarynský kaňon, o němž se mluví jako o asijském Grand Canyonu. Výprava do Kazachstánu rozhodně bude stát za to!

Kazachstán

Jeden z nejkrásnějších architektonických zážitků a přívětiví místní obyvatelé, přesně to je Írán. Jestli se pro tuto netradiční destinaci rozhodneš, určitě nebudeš litovat. Poseď u čaje a nech se jednoduše okouzlit tamní kulturou.

Írán

Irák nepatří mezi turisty často vyhledávané destinace, a to zejména kvůli otázce bezpečnosti, která je stále aktuální. Jde ovšem o fascinující zemi ukrávající spoustu starobylých odkazů, památek a přírodních pokladů.

Irák

Katarské Dauhá (také Doha) někdy přezdívají arabský New York. Předtím, než vyrostlo ve svou futuristickou podobu, bylo malým obchodním přístavem, až dokud tu během 2. světové války nebyla objevena největší ložiska ropy na světě. Jeho příběh je jako z pohádky, ve které se Bohem zapomenuté, chudé město promění v živé velkoměsto plné mrakodrapů.

Katar Dauhá

Saúdská Arábie je největší zemí na Blízkém východě. Je jediným státem, který leží na pobřeží Rudého moře a Perského zálivu zároveň. Tím, že se otevřel i pro turisty, umožnil přístup k pěti místům světového dědictví UNESCO – unikátnímu pobřeží Rudého moře, Prázdné čtvrti Arabské pouště (Rub al-Chálí), nejkrásnějšímu korálovému útesu v Perském zálivu, plážím a nábřeží Džiddy a dalším cestovatelským pokladům.

Saúdská Arábie

Bahrajn je někdy přirovnáván k Dubaji. Je zemí plnou luxusu, špičkových hotelů a nádherných pláží. Najdeš tady ale i připomínky historie. Konkrétně v hlavním městě doporučujeme navštívit Kal’a al–Bahrajn, archeologické naleziště zapsané na seznam UNESCO.

bahrajn

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru