Connect with us
Antalya

Asie

Výprodej letenek s Pegasus: Turecko, Omán, Kyrgyzstán a další od 2 390 Kč

Výprodej letenek s Pegasus: Turecko, Omán, Kyrgyzstán a další od 2 390 Kč

Aerolinky Pegasus Airlines mají skvělou zprávu pro všechny, kteří milují země s nádechem orientu. Spustily totiž velký výprodej letenek z Prahy od 2 390 Kč, v němž najdeš například oblíbené turecké destinace, Omán či Spojené arabské emiráty. I dobrodruzi si ale přijdou na své – co říkáš třeba na Kyrgyzstán?

Reklama
  • Letenky s odletem z Prahy
  • V ceně letenek je příruční zavazadlo (55 x 40 x 20 cm)
  • Lety do Turecka jsou přímé, v případě vzdálenějších destinací tě čeká přestup v Istanbulu
  • Volná místa rychle mizí, tak neváhej

Výprodej letenek s Pegasus Airlines

Istanbul známý svými památkami a architektonickými poklady, mnohokrát označovaný jako město z pohádky Tisíc a jedna noc. Proč je tak velmi zapamatovatelný? Zejména díky své jedinečné atmosféře. Město, které se nachází na hranici dvou světů – Evropy a Asie – je vibrující metropolí, která tě zkrátka dostane. Přečti si 10 důvodů, proč navštívit Istanbul.

Istanbul

Další tureckou destinací je Antalya, která je součástí Turecké riviéry a dominantou Středozemního moře. Je malebným prostředím, kde si užiješ koupání i procházky v historických uličkách.

Antalya

Omán, jedna z fascinujících zemí Arabského poloostrova. Vydej se do této pohádku připomínající destinace, v níž tě přivítají milí místní obyvatelé, nádherné ománské hory, skvělá kuchyně a barvami hýřící tržnice. 

Oman

Když se řekne Spojené arabské emiráty, asi většina s nás si jako první vybaví Dubaj. Ostatní emiráty proto tak trochu neprávem zůstávají stále v jejím stínu, což je velká škoda. Například Šardžá má rozhodně co nabídnout. Díky tradičnějšímu rázu má svoji orientální stránku, ale stejně tak nabízí ideální podmínky pro odpočinek či nakupování. Případně sáhni po Abú Dhabí – přepychovém, úžasném, megalomanském, přátelském, neobvyklém a hlavně nezapomenutelném místě. Ať už si ale vybereš kteroukoli destinaci, neuděláš chybu.

Dubaj

Zasněžené vrcholky hor, pod nimiž se pasou koně, a květinami ozdobené doliny. Přesně za těmito výhledy se vyplatí vyrazit do Kyrgyzstánu. Nezbývá, než si sbalit batoh a prohlédnout si tuto nádheru na vlastní oči.

Kyrgyzstán

Kuvajt je další destinací, kterou najdeš v Perském zálivu. Čeká tady na tebe koktejl namíchaný z nádherných písečných pláží, korálových útesů, historických památek, skvělé gastronomie, ale i z luxusních obchodů a moderních bulvárů.

Kuvajt

Malebné hory, rozsáhlé stepní oblasti, nádherná horská jezera, moderní atmosféra města Nur-Sultan či monumentální Čarynský kaňon, o němž se mluví jako o asijském Grand Canyonu. Výprava do Kazachstánu rozhodně bude stát za to!

Kazachstán

Irák nepatří mezi turisty často vyhledávané destinace, a to zejména kvůli otázce bezpečnosti, která je stále aktuální. Jde ovšem o fascinující zemi ukrávající spoustu starobylých odkazů, památek a přírodních pokladů.

Irák

Jeden z nejkrásnějších architektonických zážitků a přívětiví místní obyvatelé, přesně to je Írán. Jestli se pro tuto netradiční destinaci rozhodneš, určitě nebudeš litovat. Poseď u čaje a nech se jednoduše okouzlit tamní kulturou.

Írán

Katarské Dauhá (také Doha) někdy přezdívají arabský New York. Předtím, než vyrostlo ve svou futuristickou podobu, bylo malým obchodním přístavem, až dokud tu během 2. světové války nebyla objevena největší ložiska ropy na světě. Jeho příběh je jako z pohádky, ve které se Bohem zapomenuté, chudé město promění v živé velkoměsto plné mrakodrapů.

Katar Dauhá

Bahrajn je někdy přirovnáván k Dubaji. Je zemí plnou luxusu, špičkových hotelů a nádherných pláží. Najdeš tady ale i připomínky historie. Konkrétně v hlavním městě doporučujeme navštívit Kal’a al–Bahrajn, archeologické naleziště zapsané na seznam UNESCO.

bahrajn

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru