Connect with us

Letenky

Výprodej letenek: Benátky tam a zpět od 754 Kč!

Výprodej letenek: Benátky tam a zpět od 754 Kč!

Benátky jsou krásné, romantické, přímořské, historické a potápějící se, takže se vyplatí tam co nejdříve zajet! Nečekejte na sezonu dovolených a zkuste si je projít v zimě! Budete překvapeni, co vše jim zimní období dodá. Zpáteční letenku do Benátek teď seženete za akční ceny. Nepřiletíte sice přímo do města, ale na nedaleké letiště Treviso.

Reklama

Levné letenky do Benátek

Prahapřímý letBenátky (letiště Treviso)přímý letPraha
1 hod 15 min1 hod 15 min
754

Doprava z letiště Treviso do Benátek

Nejrychleji se do Benátek (Tronchetto) nebo k nádraží Mestre dostanete přímými autobusy (cca za 12€ jednosměrně). Jízdenky zakoupíte v letištní hale, nebo on-line na webu Terravision (lístek si musíte vytisknout!). Pokud nestihnete spoj, můžete jet zdarma dalšími autobusy. Odjíždí jednou za půl hodiny/hodinu (podle denní doby). Cesta obvykle trvá cca od 40 minut – 1 hodinu.

Nejlevnější varianta je jet vlakem přímo z Trevisu. Ve městském žlutém kiosku si koupíte lístek na autobus LINKY 6 (cca 1,30€), kterým se dostanete na železniční stanici (jezdí cca jednou za půl hodiny). Na nádraží pak jízdenku zakoupíte za cca 3,55€, před nástupem do vlaku si ji označíte a vydáte se do Benátek nebo stanice Mestre. Tahle varianta trvá asi 90 minut…

Levné ubytování v Benátkách: Booking s Pelikánem

Levné ubytování v Benátkách můžeš rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com). Můžeš si rezervovat ubytování od 525 Kč/noc.

Co dělat, vidět a zažít?

Těžko si v zimě v Benátkách dopřejete koupání v moři, ale bloudit historickým centrem můžete i tak. Navštěvovat nejrůznější hospůdky a restaurace taktéž. Jinak mnoho návštěvníků dělá chybu, že navštíví pouze historické centrum. Nejsou jen okolo Canal Grande, ale rozprostírají se na desítkách menších ostrůvků, na nichž se můžete procházet třeba po vinicích atd. Na nich budete nejspíš i v létě sami, prakticky bez dalších turistů. Také se zde můžete zúčastnit omamného benátského karnevalu, jeho termín je pohyblivý a zpravidla bývá 10 dní před popeleční středou. Letos zrovna vychází až na únor.

Tip na aplikaci: Revolut

Vykašli se na směnárny. Stáhni si appku Revolut, pár kliknutími se registruj a „bankuj“ po celém světě. Revolut se ti hodí zejména když potřebuješ stabilní dobrý měnový kurz – k dispozici máš 29 světových měn a středové kurzy pro převody. Z Revolutu můžeš posílat nebo přijímat platby i z jiných bankovních účtů. Výběry ze všech bankomatů na světě máš zdarma, a to až do 200€ měsíčně a navíc si peníze můžeš kdykoliv poslat na kartu a převod proběhne během pár sekund. Když se zaregistruješ přes Pelikánský odkaz, tak navíc získáš Revolut kartu s doručením zdarma.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta a zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Cestovní doklady do Benátek

Itálie je členem EU, takže vám k cestování stačí občanský průkaz nebo cestoví pas.

Jak se do Benátek v zimě cestuje?

Na podzim bývá v Benátkách ještě poměrně teplo, davy turistů prořídnou a ceny klesají. V zimě jsou pak dny chladné (nijak extra, teploty se drží kolem 5 nebo 10 °C) a jasné. Večery bývají rušnější.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru