Connect with us

Letenky

VÝPRODEJ: Z Prahy s Air Canada do Karibiku od 10 990 Kč!

VÝPRODEJ: Z Prahy s Air Canada do Karibiku od 10 990 Kč!

Zaleť si za teplíčkem a dopřej si dovolenou v Karibiku. S Air Canada tam totiž můžeš letět přímo z Prahy, a ještě máš automaticky v ceně velké podpalubní zavazadlo! A kam že všude můžeš letět?

Reklama

Nizozemské Antily za 10 990 Kč

Zaleť si malebného Curacaa a ochutnej tamní stejnojmenný modrý likér. (Mimochodem je vynikající i v kombinaci s pomerančovým džusem – odzkoušeno). A pokud jsi milovník nejen pláží, ale i atmosféry příjemných měst, Curacao je přesně pro tebe, protože se podíváš do karibského Amsterdamu!

Praha2 přestupyCuracao2 přestupyPraha
FRA, YULFRA, YUL
10 990

Kuba od 10 990 Kč

Země doutníků, specifické atmosféry a aut 50. let. No nevyplatí se sem zajet na dovolenou? Turisté jezdí na Kubu snad za vším – přírodou, architekturou, starými auty, ale dokonce někteří i zažít trochu komunismu. Je to ironie, ale ano. No, ale obáváme se, že hlavním lákadlem bude stejně ten kubánský rum… V každém případě si můžeš vybrat hned z 3 kubánských destinací – Varadera, Halguinu a Havany.

Praha2 přestupyVaradero, Holguin, Havana2 přestupyPraha
FRA, YUL, VIE, YYZFRA,YUL, VIE, YYZ
10 990

Trinidad & Tobago za 10 990 Kč

Dovolenou na těchto ostrovech si můžeš zpestřit dobrodružným výletem do dešťových pralesů. Průvodci tě provedou jednoduššími a obtížnějšími trasami. Dopřát si můžeš pak i výlety lodí, například na ostrůvek Little Tobago, poznávat podmořský svět a krásy korálových útesů, nebo si zahrát golf a odpočívat na nádherných plážích.

Praha2 přestupyPort of Spain2 přestupyPraha
FRA, YYZFRA, YYZ
10 990

Grenada za 11 490 Kč

Nejlepší je si na Grenadu vyčlenit alespoň 3 dny – za tu dobu ostrov projdeš, i když se zrovna nezastavíš. Nabízí úžasné pláže (mezi nejlepší patří Grand Anse, La Sagesse, Sauteurs beach a Levera), ale pro co je Grenada nejvíce známá a vyhledávaná, je její tropická příroda a slavné vodopády (Annandale, Seven sisters a Concord). Tamní pralesy patří mezi nejstarší na karibských ostrovech.

Praha2 přestupyGrenada2 přestupyPraha
FRA, YYZFRA, YYZ
11 490

Kajmanské ostrovy za 11 790 Kč

Současný název ostrovů pochází z roku 1586, kdy je tak pojmenoval mořeplavec Francis Drake (objevil je ale dříve Kryštof Kolumbus), podle leguánů, které omylem považoval za kajmany. A nutno dodat, že tyhle ostrovy se leguány jen hemží. Proč sem lidé ale jezdí, je jejich podmořské přírodní bohatství. Potápění a šnorchlování v tamních vodách je opravdovým zážitkem. A určitě pak neodoláš ani korálovým útesům ani místním černým skalám na severozápadě ostrova, nesoucím název Peklo.

Praha2 přestupyGrand Cayman Island2 přestupyPraha
FRA, YYZFRA, YYZ
11 790

Ostrovy Turks And Caicos za 11 790 Kč

Podobně je tomu i na ostrovech Turks a Caicos. Sice už tu nenajdeš hromadu leguánů, ale pro jejich podmořské krásy sem jezdí turisté celého světa – nabízí opět korálové útesy, ale i plavání s rejnoky, hejny malých rybiček, žraloky a murénami. Ale pokud na podmořské radovánky až tak nejsi, můžeš se klidně jen tak povalovat na krásných písčitých plážích.

Praha2 přestupyProvidenciales2 přestupyPraha
FRA, YYZFRA, YYZ
11 790

Antigua a Barbuda za 11 990 Kč

Nenajdeš tu vodopády, jako v Grenadě nebo ostrově Dominika, nejsou tu úchvatné sopky a krátery, jako na Svatém Vincentovi a ostrov nemá zrovna velké zásoby podzemní vody. Tak proč tam vlastně cestovat? To je jednoduché – kvůli plážím! Díky vápencovitému a korálovému původu (nikoliv sopečnému) oplývá tenhle ostrovní stát plážemi se skoro bílým pískem. A i když je ostrov malý, celé jeho pobřeží je plážemi poseto.

Praha2 přestupyAntigua2 přestupyPraha
FRA, YYZFRA, YYZ
11 990

Svatá Lucie za 12 490 Kč

Nejoblíbenější přírodní atrakcí na ostrově jsou vrchy Velký a Malý Piton. Dovolenkáři ale vyhledávají spíše pohled na ně z protější pláže. Tyčí se totiž přímo na pobřežím a dávají místu omamující dojem. Mimo pláží a výstupu na tyhle dva velikány si můžete dopřát i procházku dešťovými pralesy a navštívit tamní vodopády (nejznámější je Diamantový vodopád). Je ale rozhodně lepší chodit po pralesech s průvodci. Některé chodníčky jsou neoznačené, a člověk, který zdejší kraj nezná, by se mohl lehce ztratit.

Praha2 přestupyVieux Fort St Lucia2 přestupyPraha
FRA, YYZFRA, YYZ
12 490

Naše tipy

Levné ubytování: Booking s Pelikánem

Levné ubytování můžeš rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com).

Tip na aplikaci: Revolut

Vykašli se na směnárny. Stáhni si appku Revolut, pár kliknutími se registruj a „bankuj“ po celém světě. Revolut se ti hodí zejména když potřebuješ stabilní dobrý měnový kurz – k dispozici máš 29 světových měn a středové kurzy pro převody. Z Revolutu můžeš posílat nebo přijímat platby i z jiných bankovních účtů. Výběry ze všech bankomatů na světě máš zdarma, a to až do 200€ měsíčně a navíc si peníze můžeš kdykoliv poslat na kartu a převod proběhne během pár sekund. Když se zaregistruješ přes Pelikánský odkaz, tak navíc získáš Revolut kartu s doručením zdarma.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta a zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru