Connect with us
Itálie. Benátky

Evropa

Vstup do Benátek už nebude zdarma. Město začne příští rok vybírat vstupné

Vstup do Benátek už nebude zdarma. Město začne příští rok vybírat vstupné

Turisté, kteří si příští rok přijedou prohlédnout oblíbené Benátky, budou za vstup platit poplatek. Město na laguně zároveň stanoví turistické kvóty a lidé si budou muset návštěvu tohoto italského města rezervovat předem. Informoval o tom italský deník La Stampa. Na hlavních vstupních bodech do historického centra budou umístěny turnikety.

Reklama

Benátky: tři až deset eur za vstupné

Vstup do města bude stát tři až deset eur v závislosti na ročním období a na počtu návštěvníků. Od vstupného budou osvobozeni místní obyvatelé, jejich rodiny a turisté, kteří si rezervují ubytování v některém z benátských hotelů.

O opatřeních regulujících příliv turistů se debatovalo již roky před pandemií, která v roce 2020 srazila počet návštěvníků na minimum. Letos turistický ruch pomalu ožívá a s ním i debata o regulacích.

Minulý měsíc italská vláda schválila zákon, který od začátku srpna zakazuje velkým výletním lodím plout v Benátkách jen pár stovek metrů od hlavní památky ve městě, kterou je náměstí Svatého Marka.

Lodě s výtlakem více než 25 tisíc tun již nemohou proplouvat benátským kanálem Giudecca. To plavidla vzdálilo od Benátek a jejich historického centra. Lodě zatím smějí kotvit v Benátské laguně, a to v přístavu Porto Marghera, který se nachází nedaleko historického města.

Příval turistů je neudržitelný

Údržba a zachování čistoty historického města vyžaduje nemalé finanční prostředky. „Celému světu musíme vysvětlovat, jak náročné je spravovat toto výjimečné město,“ uvedl starosta. Benátky už léta bojují proti přívalu turistů a pomocí různých opatření usilují o udržení jejich počtu pod kontrolou.

Zdroj informací: ČTK, TASR

Akční letenky do Iálie

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

5 důvodů proč navštívit Cancún aspoň jednou v životě https://t.co/fVRFx4NpD516 hodinami dozadu
LEVNÁ AMERIKA: Od New Yorku až po Cancún od 5 990 Kč https://t.co/3Mz4nvSbTw16 hodinami dozadu
LEVNÁ AMERIKA: Od New Yorku až po Cancún od 5 990 Kč https://t.co/3Mz4nvSbTw #letenky17 hodinami dozadu
Cestování do Velké Británie: očkovaní nepotřebují test před vstupem, otestovat se mohou hned po příjezdu https://t.co/0udsUi5Pb9 #koronavirus18 hodinami dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTBbfHc #koronavirus19 hodinami dozadu
10 tipů na dovolenou s letenkami Turkish Airlines! Objev svět už od 3 790 Kč https://t.co/9c7EwItAQT19 hodinami dozadu
Užijte si EXPO s celou rodinou: s Emirates létají děti do Dubaje se slevou až 75 %! https://t.co/CeT76GRFW5 #novinky2 dny dozadu
Užijte si EXPO s celou rodinou: s Emirates létají děti do Dubaje se slevou až 75 %! https://t.co/CeT76GRFW5 #letenky2 dny dozadu
4 NOCI ZA CENU 3: Wellness pobyt v Nízkých Tatrách od 3 990 Kč https://t.co/A1D5V0T8Yb2 dny dozadu
Austrálie se otevře zahraničním turistům zřejmě ještě před Vánoci https://t.co/BvD9bzuyni #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru