Connect with us
Itálie. Benátky

Evropa

Benátky nestihnou zavést systém vstupného včas. Turisté začnou platit asi až v létě 2023

Benátky nestihnou zavést systém vstupného včas. Turisté začnou platit asi až v létě 2023

Turisté, kteří si příští rok přijedou prohlédnout oblíbené Benátky, budou za vstup platit poplatek. Město na laguně zároveň stanoví turistické kvóty a lidé si budou muset návštěvu tohoto italského města rezervovat předem. Benátky však nestihnou včas zavést systém vstupného, jež mají nově platit všichni turisté, kteří do města přijedou na jednodenní výlet. Radnice původně plánovala, že vstupné bude vybíráno od ledna, tento termín ovšem nestihne. Poplatek se bude platit zřejmě až v letní sezóně.

Reklama

Benátky: tři až deset eur za vstupné

Vstup do města bude stát tři až deset eur v závislosti na ročním období a na počtu návštěvníků. Od vstupného budou osvobozeni místní obyvatelé, jejich rodiny a turisté, kteří si rezervují ubytování v některém z benátských hotelů. Na hlavních vstupních bodech do historického centra budou umístěny turnikety.

O opatřeních regulujících příliv turistů se debatovalo již roky před pandemií, která v roce 2020 srazila počet návštěvníků na minimum. Letos turistický ruch pomalu ožívá a s ním i debata o regulacích.

Italská vláda dononce schválila zákon, který od začátku srpna zakázal velkým výletním lodím plout v Benátkách jen pár stovek metrů od hlavní památky ve městě, kterou je náměstí Svatého Marka.

Lodě s výtlakem více než 25 tisíc tun již nemohou proplouvat benátským kanálem Giudecca. To plavidla vzdálilo od Benátek a jejich historického centra. Lodě zatím smějí kotvit v Benátské laguně, a to v přístavu Porto Marghera, který se nachází nedaleko historického města.

Příval turistů je neudržitelný

Údržba a zachování čistoty historického města vyžaduje nemalé finanční prostředky. „Celému světu musíme vysvětlovat, jak náročné je spravovat toto výjimečné město,“ uvedl starosta. Benátky už léta bojují proti přívalu turistů a pomocí různých opatření usilují o udržení jejich počtu pod kontrolou.

Akční letenky do Iálie

Zdroj informací: ČTK, TASR

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru