Connect with us
Itálie. Benátky

Novinky

Benátky na jaře 2024 zavedou vstupné a omezení pro skupiny turistů

Benátky na jaře 2024 zavedou vstupné a omezení pro skupiny turistů

Benátky chtějí regulovat turismus a jedním z nástrojů bude vstupné pro denní návštěvníky a limity pro organizované skupiny turistů. Nová pravidla začnou oficiálně platit od dubna a června 2024.

Reklama

Od 1. června 2024 nebudou moci být skupiny turistů na prohlídkách s průvodcem ve větším počtu než 25 členů. Rovněž budou mít zakázáno zastavovat se na mostech, v úzkých uličkách a pasážích. Průvodcům nebude povoleno používat megafony, píše Lonely Planet.

Další změnou je vybírání vstupného od návštěvníků, kteří ve městě neplánují přenocovat. Poplatek ve výši 5 EUR (zhruba 125 CZK) bude zaveden 25. dubna 2024 a musí ho zaplatit všichni turisté starší 14 let.

Rozšířený balíček opatření byl navržen s cílem pomoci zachovat Benátky a jejich unikátní dědictví. Město se tak rozhodlo poté, co organizace UNESCO v srpnu 2023 prohlásila, že zvažuje umístění Benátek na seznam světového dědictví v ohrožení.

Starosta Luigi Brugnaro v rozhovoru pro místní média popsal nový vstupní poplatek jako první experiment svého druhu. Cílem je vytvořit město, které by bylo lépe obyvatelné“ uvedl. UNESCO také varovalo před nezvratnými změnami města a laguny a pokračujícím zhoršováním stavu v důsledku lidského zásahu, dopadů klimatických změn a masového turismu.

Akční letenky do Benátek a okolí

Zdroj informací: lonelyplanet.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru