Connect with us

Cestopisy

Nemohli létat, tak promítali filmy. Letiště ve Vilniusu se změnilo na autokino

Nemohli létat, tak promítali filmy. Letiště ve Vilniusu se změnilo na autokino

Největší litevské mezinárodní letiště se v důsledku zakázaných letů změnilo na autokino. Litevci změnu ihned přivítali a hned o prvním promítání jej do posledního místa zaplnili. Takovou „karanténní zábavu“ může během jednoho filmu zažít přibližně 150 automobilů. Projekt „Aerocinema – Cesta začíná“ probíhal do konce května.

Reklama

Po zavření hranic, uzemnění letadel a omezení pohybu zůstali i majitelé kin prakticky bez jakýchkoli příjmů. To byl důvod, proč letiště a organizátoři filmových festivalů v Litvě dali hlavy dohromady a vytvořili nový dočasný typ zábavy pro milovníky filmů.

Sociální distanc a pravidla zachovány

Auta byla během promítání filmů na letišti od sebe vzdáleny nejméně dva metry, v každém z nich mohly sedět maximálně dvě osoby. Okna musela mít během celého promítání zavřená a návštěvníci nesměli opouštět svá vozidla.

První film uvedli na letišti ve speciálním promítání ve středu 29. dubna. Šlo o oscarový jihokorejský film Parazit.

Filmy promítané na letišti byly původně zakoupeny na promítání každoročního mezinárodního filmového festivalu ve Vilniusu. Akce se měla konat v březnu, ale byla zrušena z důvodu celostátní karantény.

Zdroj foto: Vilnius Airport

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru