Connect with us
vánoční trhy

Evropa

17 pohádkových vánočních trhů v Evropě, které můžeš navštívit tuto zimu

17 pohádkových vánočních trhů v Evropě, které můžeš navštívit tuto zimu

Rok 2021 přinesl množství otevřených exotických destinací, kam se v zimě můžeš letět zahřát. Jestli raději strávíš zimu pod palmami s nohama zabořenýma v písku, úplně tomu rozumíme. Pokud jsi ale typ, který si chce užít pohádkovou atmosféru Vánoc v krásných evropských destinacích, také rozumíme. Letos otveře díky polevujícím restrikcím nesrovnatelně více vánočních trhů než v roce 2020, takže ti s radostí oznamujeme, že je z čeho vybírat!

Reklama

1. Vídeň, Rakousko

Notoricky známé vánoční trhy, které snad nemusíme ani představovat. Vídeň svoji pohádku před radnicí či na náměstí Maria-Theresien-Platz nezrušila ani letos.

Kdy? 12. listopadu – 9. ledna

Víděň

2. Salcburk, Rakousko

Rodné město Mozarta je během vánočního období opravdu kouzelné. Stánky se stále podobají těm, které zde stavěli v 15. století. Organizátoři se soustředí na kvalitu, nikoliv kvantitu. Letos se na vánočních trzích budou navíc v 17:00 hodin před katedrálou denně konat koncerty se vstupem zdarma.

Kdy? 18. listopad – 26. prosinec

Salzburg

3. Kolín, Německo

Kolín má podobně jako Berlín hned několik vánočních trhů. Ty největší jsou v centru města, u ikonické Kolínské katedrály. Markt der Engel tě zve zažít magické momenty plné světélek a vánočních vůní.

Kdy? 25. listopadu – 22. prosince

Kolín

4. Berlín, Německo

Pokud hledáš modernější tradice, pojeď do Berlína. V centru najdeš asi 80 trhů, dokonce jeden určený pro psy. Největší je v části Spandau a nejhezčí zřejmě ten na náměstí Gendarmenmarket se spoustou uměleckých výrobků. Na Potsdamer Platz najdeš Zimní svět se sporty jako curling či bruslení na ledě s lekcemi pro děti zdarma.

Kdy? 23. listopad – 17. prosinec

Berlín

5. Norimberk, Německo

Tyto oblíbené vánoční trhy v Německu jsou králem mezi udržitelnými. Drink dostaneš do znovu použitelného hrnečku a kouzelný wonderland využívá obnovitelnou energii. Atmosféru doplňuje vůně pečených klobásek a svařeného vína, samozřejmě nechybí nádherné dekorace.

Kdy? 26. listopad – 24. prosinec

Norimberk

6. Záhřeb, Chorvatsko

Pokud hledáš crème da la crème vánočních trhů, vydej se do Záhřebu. Třikrát po sobě byly zvoleny nejlepšími vánočními trhy v Evropě. Delikatesy, živá hudba, stánky se suvenýry – zkrátka vše, co k tomu patří. Z místních specialit nevynechej Medenjaci, česky perníčky. Nenech si ujít ani návštěvu Ledového parku na Náměstí krále Tomislava.

Kdy? 29. listopad – 2. leden

Záhřeb

7. Štrasburk, Francie

Štrasburk je francouzským hlavním městem Vánoc. Letos bude vypadat jako skutečný Betlém. Na hlavním náměstí najdeš 300 tradičních stánků, které jsou ručně vyzdobeny. Nezapomeň ochutnat kugelhopf, štrasburskou bábovku!

Kdy? 19. listopad – 30. prosinec

Štrasburk

8. Göteborg, Švédsko

Nejoblíbenější zábavní park ve Švédsku Liseberg se v zimě mění na krásné open-air vánoční trhy. Přestože si za vstup zaplatíš, toto výjimečné místo ti vstupné vrátí v nezapomenutelných zážitcích. Děti mohou navštívit Santu v dřevěné dílně, jezdit na autíčkách a užít si ledovou show.

Kdy? 12. listopad – 22. prosinec

Göteborg

9. Kodaň, Dánsko

Jestli chceš zažít skutečné dánské hygge, vánoční trhy jsou dobrou vstupní branou. V centru Kodaně se jich nachází hned několik. Pulzujícím srdcem Vánoc jsou ty v zahradách Tivoli. Děti se mohou povozit na kolotočích, bruslit na ledě a dospělí si zase vychutnají voňavé svařené víno nebo, dánsky, gløgg.

Kdy? 15. listopad – 3. leden

Kodaň

10. Tallinn, Estonsko

Tallinn se rovněž již tradičně řadí mezi nejkrásnější vánoční trhy v Evropě. Jejich atmosféru umocňuje poloha ve středověkém centru města. Na Radničním náměstí se nachází asi 60 dřevěných stánků s ručně vyráběnými uměleckými díly, sladkostmi či věnci. Najdeš zde vystupovat různé kapely a taneční skupiny. Náměstí zdobí od roku 1441 největší vánoční stromek v celé zemi. Svařené víno můžeš v Estonsku vyměnit za lokální rum Vana Tallinn ochucený citrusy a skořicí.

Kdy? 15. listopad – 7. leden

Tallin

11. Brusel, Belgie

Winter Wonders aneb Zimní zázraky se táhnou podél Grand-Place, Bourse, Place Sainte-Catherine a Marché aux Poissons. Jsou plné ledových ploch, hudebních a světelných show, více než 200 dřevěných stánků. Nechybí samozřejmě ani nádherný vánoční stromek. Belgické wafle, čokoláda a pivo – z této rovnice nám vychází dokonalé vánoční trhy.

Kdy? 26. listopad – 2. leden

Brusel

12. Edinburgh, Skotsko

Jedno z nejkrásnějších míst na planetě si musí uctít svoji pověst pořádnými vánočními trhy. A tak se také stane. Dílny s vánočními skřítky, kluziště, Star Flyer – 60 metrů vysoký kolotoč a dřevěné hračky ve všech provedeních. Tak to tady zhruba vypadá. Kde jinde bys mohl/a zažít opravdu kouzelnou atmosféru, když ne v domovině Harryho Pottera? Edinburgh na svých trzích hostí i speciální projekce a vystoupení. Po setmění se jdi určitě podívat na Královskou botanickou zahradu a vychutnej si kořeněný cider a vánoční osvětlení.

Kdy? 12. listopad – 5. leden

Edinburgh

13. Gdaňsk, Polsko

Vánoční trhy v historickém centru Gdaňsku jsou kouzelnou zimní krajinou. Jestli jsi chtěl/a podniknout výlet se svou láskou, vyprav se právě sem. Romantická atmosféra s pochody elfů, vyprávějící los, sněhová královna a koledníci ti splní všechna očekávání. Koupit si zde můžeš originální šperky, keramiku, upcyklované oblečení a samozřejmě polské, ale i světové pochoutky. Brána ve tvaru adventní svíce, vysoká 5 metrů, bude mít na vrcholu vyhlídkovou platformu i překvapení – vyzdobena bude jako největší adventní kalendář ve městě. Každý den otevřou nové okénko.

Kdy? 2. listopad – 2. leden

Gdaňsk

14. Sevilla, Španělsko

Jestli toužíš po výjimečném uměleckém, kulturním a zábavním zážitku v jednom, pojeď na vánoční trhy do španělské Sevilly. Kromě krásně vyzdobených dřevěných stánků, pouličních výstav a vystoupení, zde najdeš betlémy, pěvecké sbory a množství voňavých cukrovinek. Nenech si ujít Feria de Belen (Veletrh jesliček). Pyšní se jedním z nejpůsobivějších betlémů ve Španělsku. Najdeš ho u katedrály.

Kdy? 4. prosinec – 2. leden

Sevilla

15. Budapešť, Maďarsko

Trhy v Budapešti patří mezi jedny z nejoblíbenějších. Kromě toho, že je stále nemáme až tak daleko, mají krásnou atmosféru a jsou z těch vánočních trhů, které kladou důraz na udržitelnost.

Kdy? 29. listopad – 2. leden

Budapešť

16. Bratislava, Slovensko

Trhy u našich slovenských sousedů každoročně rozzáří nejen dětské tváře. Až pohádkově ozdobené stromky dodávají tu pravou jiskru Vánoc. Připočítej si k tomu svařené víno či punč a delikatesní lokše plněné nejrůznějšími náplněmi a máš dobrý důvod si sem udělat výlet.

Kdy? 23. listopad – 22. prosinec

Bratislava

17. Praha, České Budějovice a Český Krumlov

K Praze snad nemusíme ani nic dodávat. Sem se s chutí vracíme každý rok.

Kdy? 27. listopad – 2. leden

Praha

Pokud bys ale letos chtěl/a vyzkoušet i jiné trhy, doporučujeme právě České Buďějovice nebo Český Krumlov. V Českých Budějovicích je vánoční atmosféra umocněna kombinací gotické a klasické architektury. UNESCO město Český Krumlov je zase známé barokem a svým romantickým zámkem.

Navštívit můžeš i Plzeň, Karlovy Vary nebo třeba Liberec.

Český Krumlov

Akční letenky

Zdroj: The Times

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Smartwings tě vezmou z Prahy do Dubaje bez přestupu už od 5 990 Kč https://t.co/4qy1vw1msY1 dnem dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus1 dnem dozadu
PECKA DNE: Charismatický Krakov. 4* hotel se snídaní od 2 990 Kč https://t.co/QzGWg73RWT1 dnem dozadu
Zimní Mallorca? Objev ji s letenkami z Vídně nebo Prahy od 801 Kč https://t.co/DXYXHePgyI1 dnem dozadu
Co nevynechat při návštěvě Miami a letenky od 10 290 Kč https://t.co/GFeskcFGGf1 dnem dozadu
New York z Prahy se Singapore Airlines za 10 590 Kč! Termíny i na léto https://t.co/mjpEpPJcJD1 dnem dozadu
Influenceři doby minulé: 10 českých i slovenských cestovatelských legend https://t.co/30ygmcUfID2 dny dozadu
PECKA DNE: Mauricius z Prahy za 12 390 Kč se spoustou termínů https://t.co/b6l5YAEk5k2 dny dozadu
TOP 10 nových věcí, které můžeš zažít v Dubaji https://t.co/hjZT4agmdG2 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru