Connect with us

Koronavirus

USA od 16. června pozastavují všechny lety do Číny

USA od 16. června pozastavují všechny lety do Číny

Spojené státy od 16. června pozastaví lety čínských aerolinií. Stane se tak poté, co Peking nepovolil americkým dopravcům Delta Air Lines a United Airlines obnovit lety do Číny. Země budou dále jednat.

Reklama

Nařízení amerického prezidenta Donalda Trumpa ovlivní lety čtyř konkrétních čínských aerolinek – Air China, China Eastern Airlines, China Southern Airlines a Xiamen Airlines.

Air China v současnosti provozují tzv. trojúhelníkovou trasu, která vede z Pekingu do Los Angeles a opět zpět do čínského hlavního města. Tento let je v provozu jednou týdně.

China Eastern Airlines létají jednou týdně mezi Šanghají a New Yorkem (JFK).

China Southern provozují pouze jeden let týdně – z Kantonu do Los Angeles a Xiamen Airlines v současnosti létají s Boeingem 787 jednou týdně mezi čínským Xiamen a Kalifornií (Los Angeles).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru