Connect with us

Letenky

Z Prahy do uruguayského Montevidea od 11 990 Kč

Z Prahy do uruguayského Montevidea od 11 990 Kč

Krásná země, plná kontrastů, ale oplývající i něčím, co vám bude připomínat naše středoevropské končiny. Turisty láká nejen svou krajinou, ale také například skvělým vínem.

Reklama

S letenkou, kterou ti tu nabízíme, přiletíš do hlavního uruguayského města Montevideo, velkoměsta, kde žije dokonce celá třetina obyvatel této malé země. Venkov je pak osídlen opravdu řídce, takže si přírodu projdeš nerušeně. A co tu všechno najdeš? Například nížiny a přímořské oblasti, kde kromě oceánu uvidíš i pastviny s koňmi a dobytkem, ale třeba i pštrosy! Ale pozor – tahle malá země nabízí ještě jeden bonus – je zemí s nejnižší kriminalitou celé jižní Ameriky.

Letíš se dvěma přestupy – prvním v Amsterdamu, druhým v argentinském Buenos Aires.

  • Odkud? Z Prahy
  • S kým? Letecké společnosti Czech Airlines, KLM Royal Dutch Airlines, Aerolineas Argentinas
  • Termín? Příklad 7. – 21. dubna 2020
  • KDY? Březen – říjen 2020
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo, odbavené zavazadlo za příplatek
  • Využij slevový kód: USETRI250 – Stačí u Způsobu platby zaškrtnout Uplatnit kupon a vyplnit.

A co doklady do Uruquaye?

Pokud cestuješ do Uruguaye na kratší dobu, než je 90 dní, stačí ti na cestu pouze platný cestovní pas.

Uruguay a očkování

Uruguay vyžaduje očkování proti žluté zimnici od osob cestujících z endemických oblastí výskytu této nemoci. Jinak je doporučeno očkování proti hepatitidě A, a břišnímu tyfu.

Malé tipy, co v Uruguayi dělat, vidět a zažít?

  • Montevideo je jen mírně chaotické město, v porovnání s dalšími jižními velikány. Ve městě uvidíš neobyčejnou směs Latinské Ameriky a Evropy. Slavné je nejen díky plážím, ale i kvůli lotosovým květům, které se tu prodávají.
  • Navštiv pak třeba vesničku Cabo Polonio. Založili ji totiž hlavně umělci 70. let 20. století.

Naše tipy

Levné ubytování v Uruguay

Výhodné ubytování můžeš rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Tip na aplikaci: Revolut

Vykašli se na směnárny. Stáhni si appku Revolut, pár kliknutími se registruj a „bankuj“ po celém světě. Revolut se ti hodí zejména když potřebuješ stabilní dobrý měnový kurz – k dispozici máš 29 světových měn a středové kurzy pro převody. Z Revolutu můžeš posílat nebo přijímat platby i z jiných bankovních účtů. Výběry ze všech bankomatů na světě máš zdarma, a to až do 200€ měsíčně a navíc si peníze můžeš kdykoliv poslat na kartu a převod proběhne během pár sekund. Když se zaregistruješ přes Pelikánský odkaz, tak navíc získáš Revolut kartu s doručením zdarma.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta a zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Zdroj ilustračních fotografií: Shutterstock, Dreamstime, Unsplash.com
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru