Connect with us

Austrálie a oceánie

Tahiti: 12 faktů, které jste možná nevěděli, a co vás překvapí!

Tahiti: 12 faktů, které jste možná nevěděli, a co vás překvapí!

Tahiti. Stačí slyšet to jediné slovíčko a ihned si představíme nejtropičtější idylu uprostřed Tichého oceánu. Nádherné ostrovy roztroušené všude možně, kýčové pláže se sněhově bílým pískem a dřevěné domečky na vodě s dramatickou siluetou hory Orohena za nimi. Tahiti ale není destinace nekonečných bílých pláží – právě naopak, jeho pobřeží je většinou černé. A jsou tu i další věci, které jste možná nevěděli. A jelikož jsou Tahiti plné zajímavostí, připravili jsme seznam 12 faktů, které o těchto nádherných ostrovech nejsou až tak známé. (A do článku jsme si schovali i letenku!)

Reklama

1. Skoro jako Evropa

Tahiti je ostrov Francouzské Polynézie. Ta se skládá ze 118 ostrovů a atolů rozložených na pěti souostrovích. Celé souostroví se rozprostírá na ploše 4 000 000 km2, což je ekvivalentní velikost Evropy!

2. Abeceda má 13 písmen

Tahitskou abecedu tvoří pouhých 13 písmen – samohlásky a, e, i, o, u, spolu se souhláskami f, h, m, n, p, r, t, v. I proto je Bora Bora čteno a skloňováno jako Pora Pora, což mimochodem znamená prvorozený.

3. Las Vegas vs. Tahiti

I běžný hotel v Las Vegas má víc pokojů, než najdete na všech 118 ostrovech Francouzské Polynésie dohromady.

4. Lukostřelba jen pro vyvolené

Ve starobylé Francouzské Polynésii se lukostřelba považuje a posvátný sport a mohli se jí zúčastnit jen lidé s vysokou hodností. A i když byli v lukostřelbě skutečně výjimeční, luky a šípy se tu historicky nikdy nepoužívaly jako válečné zbraně.

5. Žádný jedovatý hmyz, ani had

Pokud se bojíte projít tahitskou džunglí, možná vás potěšíme. Neexistují tu žádní jedovatí hadi, ani životu nebezpečný hmyz.

6. Francouzská Polynézie mluví anglicky

Oficiální jazyk na ostrovech je tahitský a francouzsky, ale na většině ostrovů se v drtivé většině i tak mluví anglicky.

7. Tetovaní jako znak krásy

Asi jste to nevěděli, ale slovo tetování vzniklo ve Francouzské Polynésii. Od dávných časů se považovalo za znamení krásy v polynéské kultuře a slavnostně se aplikovalo na tělo při dospívání. Anglické slovo „tattoo“ pochází z tahitského „tatau“.

8. Tahiti nepožírají turisté

Havaj přivítá denně víc turistů za den, než Tahiti za celý rok! Extrém, že? I proto je stále jednou z nejexkluzivnějších destinací na světě, kde při objevování ostrovů nikdy nebudete mít pocit, že je plná turistů.

Praha 2 přestupy Papeete 2 přestupy Praha
FRA, SFO FRA, SFO
32 490

9. Forever young

Více než polovina populace Tahiti je mladší 20 let!

10. Vymysleli bungalovy na vodě

První bungalov na vodě vznikl na Tahiti. Stalo se tak v 60. letech minulého století na ostrově Moorea.

11. Je to poštovní schránka? Ne!

Místní mají u domu schránku, která vypadá jako poštovní. Slouží ale na něco úplně jiného. Dvakrát denně si v ní místní najdou čerstvé francouzské pečivo od pekaře.

12. Na první pohled rozeznáte, kdo je single

Květy Gardénie tahitské jsou tahitským národním symbolem. Nosí je muži i ženy – buď jako náhrdelník, korunu nebo jen tak za uchem. Pokud jste zadaní, nosíte květinu na levém uchu, pokud ne, tak na pravém. Jak jednoduché a praktické!

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

POBYT DNE: 4* pobyt v Římě včetně snídaní a letenek od 7 690 Kč https://t.co/kTY1QRxZE96 hodinami dozadu
Letěli jsme přímým letem EVA AIR z Vídně do Bangkoku. Tyto 3 věci nás ohromily (RECENZE) https://t.co/SCDUNcRSzU #letenky8 hodinami dozadu
Letěli jsme přímým letem EVA AIR z Vídně do Bangkoku. Tyto 3 věci nás ohromily (RECENZE) https://t.co/SCDUNcRSzU8 hodinami dozadu
Bali, Vietnam a další pecky s China Airlines od 17 990 Kč! TOP servis a zavazadlo v ceně https://t.co/nVIj9kNDlL10 hodinami dozadu
Vzhůru na Srí Lanku s letenkami z Vídně s Qatar Airways od 16 990 Kč https://t.co/ZfqdRdJ8lR11 hodinami dozadu
Přivítej jaro na Kypru. Letenky z Vídně máš nyní od 1 210 Kč https://t.co/0MGuziaTjx13 hodinami dozadu
Jak projet Island za 7 dní a nezruinovat svůj bankovní účet https://t.co/MEsML5v4Bf15 hodinami dozadu
Bangkok z Vídně od 15 990 Kč. Termíny na jaro a 46kg zavazadlo https://t.co/6PPTxBurLT1 dnem dozadu
Párty vs. zen, luxus vs. batůžky. Aneb hlavní turistické části Malty https://t.co/HjRJXOddqf1 dnem dozadu
Během zimy do Cancúnu? Leť z Prahy s Turkish Airlines za 16 790 Kč https://t.co/POlZqFexl42 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru