Connect with us

Letenky

Austrálie se super slevou! Sydney z Londýna za 14 990 Kč!

Vydejte se na jižní polokouli, kde je svět vzhůru nohama! V zimě je tu teplo, noční obloha je jiná a voda v záchodě se točí na druhou stranu (nebo ne snad?). A kam jinam se na této straně polokoule vydat než do největšího města Austrálie, do Sydney! Letecká společnost China Eastern Airlines právě vypustila super letenky z Londýna za 14 990 Kč. Termíny jsou na únor až březen, v ceně je 2x23kg zavazadlo a po cestě máš ještě denní zastávku v Šanghaji, takže za cenu jedné letenky stihneš hned dvě destinace! Jestli toho o Sydney moc nevíš, nevadí, o pár řádků níž se dočteš hned několik zajímavostí.

Reklama

Sydney za 14 990 Kč

✈ z Londýna 2x23kg ???? zavazadlo ???? únor – březen 2019

CHCI REZERVOVAT LETENKU

Zrozeno z okovů

Když Britové kontinent objevili, a v roce 1788 na místě dnešního Sydney založili první kolonii, po budoucí ohromné metropoli nebylo ani známky. Důvod pro založení kolonie nebyl tak růžový, jak si možná myslíte. Kvůli konfliktu se Spojenými státy museli Britové hledat místo, kam nově odvážet odsouzené vězně a právě Sydney, na tisíce mil vzdálený konec světa, mělo tomuto záměru nově posloužit. Místo romantické představy o spokojených rodinách, které začínají nový život v novém Novém světě, si tedy raději představte pot, těžkou dřinu a přísnou Britskou kázeň, která trestá sebemenší provinění.

Plachetnice v přístavu

O více než 200 let později…

Dnešní Sydney je jedno z nejživějších měst světa, které bez ostychu může nosit nálepku kulturního, vzdělávacího, turistického i sportovního centra kontinentu. Jistě největším kulturním symbolem města je Sydney Opera House, která město zdobí svými jedinečnými tvary. Samotným obyvatelům Sydney však udělala nemalou čáru přes rozpočet. I když měla tato stavba s jedinečnou akustikou vzít z městské pokladny 7 milionů australských dolarů, konečná cena se vyšplhala k závratným 102 AUD (no jen si představte, mít takový rozpočet na cestování po světě).

Panorama města Sydney

Společně se Sydney Opera House tvoří ikonickou scenérii také Sydne Harbour Bridge, který se minulosti ukázal pro rozvoj města jako klíčový. Díky němu mohlo město nejen dále růst, ale statisíce lidí mohli naopak cestovat do města za prací. Pokud ale chcete mít město jako na dlani, nesmíte vynechat návštěvu Sydney Tower! Věž je vysoká 302 metrů a horní část se otáčí kolem své osy. Nemáte závratě?

Pokud si budete chtít připomenou dlouhou historii města, pak je pro vás část zvaná the Rocks tím pravým ořechovým. V historickém centru města se vrátíte do minulých století a získáte hrubou představu, jak město kdysi vypadalo.

The Rocks v Sydney

Zima v kraťasech

Jestli si tu chcete užít teplé počasí, vydejte se do největšího města Austrálie v období od září do února. Zatím co u nás mrzne, až praští, v Austrálii se můžete promenádovat ulicemi v tričku a kraťasech. V létě se průměrná teplota pohybuje kolem 26 °C.

Fotbal si tu nečutne

Pokud si myslíte, že nejoblíbenějším sportem v Sydney je fotbal (myslíme fotbal ne „fotbal“), tak se šeredně pletete. Žebříček sportovní hitparády tady s přehledem vede ragby a kriket. I když se na první pohled tyto sporty jeví jako nepochopitelné, po nastudování pravidel zjistíte, že se jedná o velmi sofistikovanou zábavu. Není tedy náhodou, že právě z Austrálie pocházejí jedni z nejlepších hráčů ragby i kriketu.

Ragbyové hřiště

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru