Connect with us
Švýcarsko

Novinky

Švýcarsko otevřelo novou turistickou trasu s nádhernými výhledy na Alpy a jezera

Švýcarsko otevřelo novou turistickou trasu s nádhernými výhledy na Alpy a jezera

Švýcarsko má novou turistickou trasu, která se táhne na 300 kilometrech přes města, jezera i hory. Trasu nazvali ViaBerna.

Reklama

ViaBerna má 20 úseků, jejichž délka je různá – od 10,5 kilometru až po 24,3 kilometru a jsou lehké, střední i těžké úrovně. Prvních 5 úseků pokrývají trasy od lesnatých kopců pohoří Jura dále přes hlavní město Bern, jezero Thun a následně mezi Alpy a horský průsmyk Sustenpass s krásnými výhledy. Nová turistická trasa zahrnuje zastávky ve švýcarských městech Biel, Bern, Thun a Spiez.

Švýcarsko

Trasa začíná v regionu Bellelay, kde se turisté pokochají roklemi a větrnými mlýny.

4 highlighty turistické trasy ViaBerna:

1. Úsek z Bernu do Münsingenu, dlouhý 15,5 kilometru, v údolí Aare je nádhernou túrou přes říční krajinu. Bern je na seznamu UNESCO, má bohatou historii a přátelské obyvatele. Jeho středověké centrum je úžasným místem zejména díky krytým 6kilometrovým pasážím, sklepním obchodům a barům podél uliček.

Švýcarsko

2. Výstup na Mont-Sujet v pohoří Jura nabízí úžasné výhledy na zalesněné pastviny, lesy a rozkvetlé louky. Na samotném vrcholu turisty zase čekají nádherné výhledy na Alpy.

Švýcarsko

3. Trasa přes mystickou rokli Taubenloch je jednou z nejpopulárnějších v region, a to pro celou rodinu. Protéká jí řeka Suze, která teče až do města Biel/Bienne.

Švýcarsko

4. Alpské město Thun má nádherný hrad Schloss, jehož charakteristické věže pochází z 12. století. I odtud se naskytnou pohádkové výhledy na Alpy a jezero. Kostel ve městě má osmihrannou věž a barokní halu ze 14. století. Park Schadau je domovem botanických zahrad.

Švýcarsko

Akční letenky do Švýcarska

Zdroj: Lonely Planet

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru