Connect with us

Cestopisy

5 TOP zážitků v norském Stavangeru + super letenky

5 TOP zážitků v norském Stavangeru + super letenky

Pokud plánujete výlet do norského Stavangeru poprvé, je dobré vědět, kam se ve městě a jeho okolí podívat. Známý především svými mnohými přírodními atrakcemi je Stavanger místo, jehož výhledy si vychutnáte do poslední minuty vaší návštěvy.

Reklama

Plavba k Lysefjord

Díky úchvatným panoramatickým výhledům a klidné scenérii je Lysefjord jedním z nejkrásnějších norských fjordů a jedním z nejoblíbenějších míst, které sem každoročně přiláká tisíce a tisíce návštěvníků.

Nejjednodušší a nejběžnější způsob, jak zažít Lysefjord, je výlet lodí. Pravidelné trajekty splavují různá malá města poblíž fjordu. Mnohem krásnější, jednodušší (a ne o moc dražší) alternativou je plavba Lysefjord ze Stavangeru. Ponořte se do magického fjordu a obdivujte strmé vrchy kolem vás, včetně nejzajímavějšího; Pulpit Rock, tyčícího se 600 m nad vodou. Během plavby proplujete i malé ostrovy, vodopády a jeskyně. Pohled hodný návštěvy.

Výlet na Kjeragbolten

Možná jste už viděli kultovní fotografii balvanu, zaklíněného mezi dvěma útesy, vznášejícího se téměř jeden kilometr nad fjordem. Tak to je Kjeragbolten. Tento balvan se tu usadil během poslední doby ledové, kolem roku 50 000 př.n.l. Když tál norský ledovec, měnily se i skalní útvary. V případě Kjeragbolten proběhl proces tvarování o něco rychleji, než stoupání mořské hladiny, což vedlo k zaklínění skály do její současné podoby. Epické fotografie, které si tu dnes můžete udělat, jsou důvodem, proč se Kjerag v posledních letech stává stále populárnějším. Zážitek je to vskutku jedinečný! Stát na tomto kousku skály vám přinese vzrušující pocity a možná i menší závrať.

Túra na Pulpit Rock

Túra na Pulpit Rock je jednou z nejpopulárnějších v Norsku. Lidé často cestují do Stavangeru jen proto, aby se vydali na tuto cestu. Tento nezapomenutelný zážitek se určitě stane jedním z vrcholů vaší cesty do Norska. I Tom Cruise nedávno navštívil Pulpit Rock. Ve poslední Mission Impossible: Fallout ho na ní uvidíte viset.

Navštivte Gamle Stavanger

Gamle Stavanger je malá historická část Stavangeru, posetá krásnými zrenovovanými dřevěnými budovami z 18. – 19. století. Tato chráněná oblast byla kdysi domem pracovníků sardinského konzervárenského průmyslu. V současnost tu bylo zrekonstruováno přibližně 170 domů. Návštěva této historické čtvrti s bílými dřevěnými domy, úzkými uličkami, dobře udržovanými zahrádkami, lavičkami a barevnými květy, vás přenese zpět v čase.

Zažijte norské muzeum ropy

Norské muzeum ropy bylo postaveno jako replika ropné plošiny a díky svému speciálnímu architektonickému designu je jen těžké jej přehlédnout. V tomto muzeu ale najdete mnohem víc, než jen jeho impozantní exteriér. Není divu, že je průvodci i cestovateli často uváděno jako nejlepší muzeum Stavangeru. Nejen, že se tu něco přiučíte o ropě, ale i lépe pochopíte význam ropného průmyslu v Norsku. Zemi, která byla kdysi na pokraji chudoby, změnilo toto odvětví na jednu z nejbohatších světových zemí. V muzeu najdete i modely ropných lodí a platforem, plošiny s nouzovými skluzy i únikovou místnost, kde můžete zažít simulaci evakuace z hořící plošiny.

Levné letenky do Norska

Letenka do Stavangeru

  • Odkud? Přímý let z Katovic
  • S kým? Letecká spoločnosť Wizz Air
  • Co je v cene? Let tam i zpět, všetky poplatky, malé příruční zavazadlo


Pelipecky.sk, Viktória Bellová


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - při objednávce na Pelikan.cz zadej slevový kód USETRI250 a máš to o 250 Kč levnější.
  • Revolut karta zdarma - Potřebuješ směnit peníze nebo vybírat hotovost v zahraničí? Kašli na směnárny a stáhni si aplikaci Revolut. Platby přijímáš a posíláš do pár sekund a výběry z bankomatů po celém světě do výše 200€ měsíčně máš ZDARMA. Revolut karta a doručení až domů ZDARMA.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář
Nahoru