Connect with us

Cestopisy

5 TOP zážitků v norském Stavangeru a letenky z Prahy na léto za 3 590 Kč

5 TOP zážitků v norském Stavangeru a letenky z Prahy na léto za 3 590 Kč

Pokud plánujete výlet do norského Stavangeru poprvé, je dobré vědět, kam se ve městě a jeho okolí podívat. Kromě jiného je známý především spoustou přírodních atrakcí, stejně jako dechberoucími výhledy. O ty tady rozhodně není nouze.

Reklama

Akční letenky do Stavangeru

Výhodnou nabídku mají momentálně aerolinky Lufthansa. Do Stavangeru s nimi letíš z Prahy jen s jedním přestupem ve Frankfurtu a vybíráš z termínů i na hlavní letní sezónu.

 • Odkud? Z Prahy s přestupem ve Frankfurtu
 • S kým? Letecká společnost Lufthansa
 • Kdy? Březen – září 2024
 • Termín? Příklad 14. – 21. srpen (VYBRAT TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 8kg příruční zavazadlo (5ř x 40 x 23 cm)
 • Nezapomeň na slevu: Vytvoř si v naší appce objednávku letenek nad 600 Kč, využij kód PECKYAPPKA získej slevu 500 Kč

Fjordy, Norsko

TOP zážitky ve Stavangeru, které nesmíš vynechat

1. Plavba k Lysefjord

Díky úchvatným panoramatickým výhledům a klidné scenérii je Lysefjord jedním z nejkrásnějších norských fjordů. Současně je jedním z nejoblíbenějších míst, které každoročně přiláká velké množství návštěvníků.

Nejjednodušší a nejběžnější způsob, jak zažít Lysefjord, je výlet lodí. Pravidelné trajekty proplouvají různými městy poblíž fjordu. Mnohem krásnější a jednodušší (a ne o moc dražší) alternativou je plavba k Lysefjord ze Stavangeru. Ponořte se do magického fjordu a obdivujte strmé vrchy kolem vás, včetně slavného útesu Preikestolen tyčícího se 600 metrů nad vodou. Během plavby proplujete i podél malých ostrovů, vodopádů a jeskyní.

Fjord Lysefjord, Norsko

2. Výlet na Kjeragbolten

Možná jste už viděli kultovní fotografii balvanu zaklíněného mezi dvěma útesy a vznášejícího se téměř jeden kilometr nad fjordem. Tak to je Kjeragbolten. Tento balvan se tu usadil během poslední doby ledové, kolem roku 50 000 př. n. l. Když tál norský ledovec, měnily se i skalní útvary. V případě Kjeragbolten proběhl proces tvarování o něco rychleji než stoupání mořské hladiny. To vedlo k zaklínění skály do její současné podoby. Epické fotografie, které si tu dnes můžete udělat, jsou důvodem, proč se Kjerag v posledních letech stává stále populárnějším. Zážitek je to vskutku jedinečný! Stát na tomto kousku skály vám přinese vzrušující pocity a možná i menší závrať.

Kjeragbolten, Norsko

3. Túra na Preikestolen

Túra na Preikestolen (The Pulpit Rock) je jednou z nejpopulárnějších v Norsku. Lidé často cestují do Stavangeru dokonce jen proto, aby se vydali právě tam. Výstup na obrovský kvádrový skalní blok se jistě stane nezapomenutelným zážitkem a jedním z vrcholů vaší cesty do Norska.

Norsko, Pulpit Rock

4. Navštivte Gamle Stavanger

Gamle Stavanger je malá historická část Stavangeru posetá krásnými zrenovovanými dřevěnými budovami z 18. – 19. století. Tato chráněná oblast byla kdysi domovem pracovníků sardinského konzervárenského průmyslu. Do současnosti tu bylo zrekonstruováno přibližně 170 domů. Návštěva historické čtvrti s bílými dřevěnými domy, úzkými uličkami, dobře udržovanými zahrádkami, lavičkami a barevnými květy vás přenese zpět v čase.

Stavanger, Norsko

5. Zažijte norské muzeum ropy

Norské muzeum ropy bylo postaveno jako replika ropné plošiny a díky svému speciálnímu architektonickému designu je jen těžké jej přehlédnout. Muzeum toho ale skrývá mnohem víc, než jen impozantní exteriér. Není divu, že je průvodci i cestovateli často označováno jako nejlepší muzeum Stavangeru. Nejen, že se tu něco přiučíte o ropě, ale i lépe pochopíte význam ropného průmyslu v Norsku. Zemi, která byla kdysi na pokraji chudoby, toto odvětví proměnilo v jednu z nejbohatších světových zemí vůbec. V muzeu najdete rovněž modely ropných lodí a platforem, plošiny s nouzovými skluzy i únikovou místnost, kde můžete zažít simulaci evakuace z hořící plošiny.

Norské muzeum ropy, Stavanger

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (4 votes)
Klikněte pro komentář

Viki je blogerka, umělkyně, milovnice čerstvého vzduchu a pocitů nekonečna. Na Pelipecky přispívá už od roku 2016 a potkat ji můžete zejména v Berlíně, kde se rozhodla žít i studovat.

Nahoru