Connect with us

Koronavirus

Srí Lanka uvolňuje leteckou dopravu. Tento týden už spustila první lety ze země

Srí Lanka uvolňuje leteckou dopravu. Tento týden už spustila první lety ze země

Letecká společnost SriLankan Airlines oznámila plány na následující období a ty zahrnují mezinárodní lety do vícero světových destinací. Země tak otvírá letecký prostor již tento týden, zatím jednosměrně. Cestovní omezení v cílových zemích ale budou znamenat, že na těchto letech bude moci cestovat jen malý počet lidí.

Reklama

Zatím na čtyři velká letiště

Aerolinie SriLankan zatím plánují létat ze základny v Kolombu na londýnský Heathrow, do Tokia, australského Melbourne a Hongkongu. Všechny lety budou jednosměrné, což znamená, že letadla se na ostrov vrátí bez cestujících z těchto měst. Toto opatření bylo pravděpodobně přijato s cílem zabránit jakýmkoliv potenciálním dovezeným případům nového koronaviru.

Lety do Londýna startují tento týden, další zmiňované destinace budou SriLankan Airlines létat od druhé poloviny května.

Srí Lanka potřebuje turisty

Rozhodnutí začít létat padlo i kvůli tomu, že na ostrově zůstalo ještě stále množství uvízlých cizinců, píše SimpleFlying.com. Povolení letecké dopray ale už také znamená, že poptávka po mezinárodních letech stoupá a pomalu se začne vracet do normálních kolejí.

Hrubý domácí produkt země je z větší části závislý i na turistech. Srí Lanka se už začala postupně zotavovat z krize způsobené teroristickými útoky v roce 2019, kdy dočasně uvolnila vízovou politiku, ale korona-krize jí způsobuje obrovské výpadky příjmů státního rozpočtu. Můžeme tak očekávat, že bude také jednou z prvních asijských zemí, která se bude snažit přilákat turisty z celého světa tak rychle, jak to jen půjde.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Dovolená v Dominikánské republice může vypadat i takto (video) https://t.co/xAYWNVTCnK20 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #novinky21 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #koronavirus21 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx #koronavirus22 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx22 hodinami dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus23 hodinami dozadu
České památky UNESCO: 14 skvostů v srdci Evropy https://t.co/17ryLmFz2K1 dnem dozadu
PECKA DNE: Prodloužený wellnes víkend v Beskydech od 1 690 Kč https://t.co/5Jrj8Bz82l1 dnem dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 14. 6. https://t.co/zRkk71cN4h #koronavirus2 dny dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTATEiC #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru