Connect with us
Soul

Cestopisy

Nezapomenutelný Soul: Zažij to nejlepší během stopoveru s Korean Air

Nezapomenutelný Soul: Zažij to nejlepší během stopoveru s Korean Air

Slovo soul v angličtině znamená duše a my můžeme jen potvrdit, že i ve skutečnosti je tato metropole duší Jižní Koreje. Navzdory městskému ruchu a chaosu ti bude nakonec připadat pozoruhodná, možná až kouzelná. Poznej všechny místní krásy, od chrámů přes moderní čtvrtě a tržiště až po zelené parky. A jestli si Soul nevybereš zrovna jako svoji cílovou destinaci, doporučujeme udělat si tam aspoň několikadenní stopover – třeba v případě, že odtud s Korean Air pokračuješ dál do Austrálie.

Reklama

Využij tranzit v Soulu na maximum

Letadla dopravce Korean Air můžeme od jara vídat na obnovené přímé lince z Prahy do Soulu. Po pozastavení, ke kterému došlo v roce 2020 z důvodu pandemie koronaviru, tak opět pohodlně cestujeme jak do Jižní Koreje, tak do dalších asijských destinací.

Pokud ses rozhodl tuhle příležitost chytit za pačesy a čeká tě cesta přes Soul s Korean Air, měl bys vědět o zájezdech, které pořádá Mezinárodní letiště Incheon. V závislosti na délce mezipřistání se můžeš zůčastnit rychlých turistických prohlídek či využít stopoverový program, tzv. K-Stopover. Ten totiž zahrnuje aktivity za rozumné ceny včetně různých ubytování, dopravy a nákupních poukazů.

 • Vracíš se s Korean Air z Oceánie a cestou tě čeká dlouhý alespoň 12hodinový přestup v Soulu? Máš nárok na špičkový hotel zdarma!

1. Krátké turistické prohlídky

Díky těmto balíčkům můžeš absolvovat rychlý výlet do různých oblastí (Soul, Gyeonggi-do a Incheon) za méně než pět hodin. Nabídka zahrnuje tradičněji laděné programy, například návštěva trhu Tongin, chrámu Jeondeungsa a dalších, nebo zájezdy za nákupy, kdy se podíváš na Mangwon Market i do Hyundai Premium Outlet.

Prohlídky je třeba zarezervovat na webových stránkách letiště. Poté se 30 minut před začátkem programu dostavíš k hlavnímu pultu v prvním patře terminálu 1, kde předložíš registrační dokumenty a schválený K-ETA nebo korejské vízum.

Soul

2. K-Stopover

K-stopover je určený cestovatelům, kteří tranzitují přes mezinárodní letiště Incheon a stráví v Soulu více než jednu noc. Vybrat si můžeš z prohlídek bez průvodce (self-guided tour) v trvání dva dny a jedna noc nebo z kompletních balíčků (package tour), které jsou buď na dva dny a jednu noc, nebo na tři dny a jednu noc. Posledním typem je prohlídka vytvořená podle tvých preferencí (DIY tour).

Self-guided tour

V rámci těchto prohlídek je k dispozici osm možností s různým programem:

 • Seoul: Past & Present (Gyeongbokgung & Cheong Wa Dae)
 • Seoul: K-Culture (Hongdae)
 • Seoul: City (Gangnam)
 • Gyeonggi-do: Tradition (Suwon)
 • Gyeonggi-do: Theme Park (Yongin)
 • Incheon: Shopping (Songdo)
 • Incheon: History (Open port street)
 • Jeollabuk-do: Jeonju Hanok Village (Jeonbuk)

Ceny prohlídek se liší v závislosti na zvoleném typu prohlídky. Mohou zahrnovat například ubytování, transfery, turistickou kartu či poukaz do duty free zóny na letišti.

Package tour

Podobně jako v předchozím případě, i zde si vybíráš mezi několika programy:

 • Past & Present (Seoul)
 • Natural scenery (Gyeonggi-do + Seoul)
 • Magical Healing Peaceful Tour (Gangwon-do + Seoul)
 • Time-Travelling 1,000 Years of Korea (Seoul + Gyeongbuk + Chungbuk)

První tři balíčky jsou na dva dny a jednu noc, pouze třetí, Time Travelling, má program trvající tři dny a dvě noci. Cena se i u těchto prohlídek odvíjí od zvolené možnosti.

DIY tour

Pokud ti nevyhovuje ani jedna z výše uvedených možností, můžeš si vyklikat stopover podle svých představ. Zvolíš si jednotlivé destinace, které chceš navštívit, a poté si na webové stránce vybereš v šesti kategoriích – hotel, zájezd, vstupenky, dopravu, wellness a průvodce.

Akční letenky Korean Air

Co nevynechat při návštěvě Soulu?

Pokud nebudeš chtít využít stopoverový program nebo ho budeš chtít doplnit o další atrakce, máme pro tebe hned několik tipů. Nech se inspirovat místy, která můžeš navštívit na vlastní pěst – sepsali jsme hned několik zajímavostí, od chrámů přes moderní čtvrtě až po přírodou obklopená zákoutí.

Bukchon Hanok Village

Soul je moderní metropolí, přesto tam najdeš místa jako Bukchon Hanok Village. Jde o korejskou vesnickou čtvrť, v níž na tebe dýchnou tradice staré zhruba 600 let. Při procházce úzkými klikatými uličkami si prohlédneš fasády typických korejských domečků, tzv. hanoků. Všimni si použití různých materiálů – dřeva, hlíny či kamene.

Protože je tato destinace turisticky velmi oblíbená, doporučujeme se tam vydat co nejdříve během dne. Čtvrť je otevřena od pondělí do soboty, a to od 10:00 do 17:00. Přibližně v tomto čase se zde otevírají rovněž kavárny a restaurace, jejichž návštěvu jednoznačně doporučujeme. Vstup je zdarma.

Soul

Palác Gyeongbokgung

Palácový komplex Gyeongbokgung pochází z období vlády dynastie Joseon (česky Čoson) a je pouze jednou z pěti takových staveb, které v jihokorejské metropoli najdeš. Dalšími jsou paláce Changdeokgung, Changgyeonggung, Deoksugung a Gyeonghuigung. Důkazem krásy těchto paláců je fakt, že všech pět najdeš rovněž na seznamu UNESCO.

Soul

Pokud máš na Soul jen málo času nebo tě paláce až tak nepřitahují, pro představu a nasátí atmosféry ti bude stačit navštívit jen Gyeongbokgung. Právě ten je hlavním a největším palácem dynastie Joseon. Celý komplex je skutečně překrásný, je tvořen několika malými pavilony, parky s upravenými záhony, vzrostlými stromy a jezírky s dřevěnými mosty. Výhled na mohutné hory v pozadí je už jen třešničkou na dokonalém dortu.

Jižní Korea

Vodní kanál Cheonggyecheon

Projdi se podél potoka Cheonggyecheon. Jde o necelých 11 kilometrů dlouhý veřejný rekreační prostor přímo v srdci města. Málokdo by před pár lety věřil, že se z této oblasti stane jeden z nejúspěšnějších architektonických počinů Soulu plný zeleně a čistých vodních ploch. Ptáš se proč? Potok byl totiž v minulosti hodně znečištěný a nepatřil tak mezi vyhledávané lokality.

Kanál je nejen místem k procházce a posezení. Narazíš tady na nejrůznější atrakce, jako například fontány, světelné výstavy nebo množství kaváren a restaurací.

Soul

Výstřední čtvrť Gangnam

Právě tato čtvrť je důležitou obchodní a nákupní částí Soulu. Jestli je ti její název povědomý, není se čemu divit. Oblast proslavil jeden z nejslavnějších hudebních hitů Gangnam Style od jihokorejského hudebníka PSY.

Vydat se tam můžeš za nočním životem, nákupy i gastrem. V Gangnamu se nachází jak klasické restaurace a hospůdky, tak luxusní obchody, nejdražší stravovací zařízení či sídla plastické chirurgie.

Soul

Ve čtvrti nevynechej Gangnam-Daero, rušný nákupní bulvár umístěný mezi působivými mrakodrapy. Za vidění stojí rovněž obrovské nákupní centrum COEX Mall. Kromě klasických obchodů v něm najdeš akvárium, koncertní sál nebo veřejnou knihovnu Starfield Library, která je opravdovou designovou lahůdkou. Zajímavost najdeš mimo jiné i před jedním z vchodů COEX Mall – je tam umístěna socha dvou zlatých rukou, tzv. Gangnam Statue odkazující na taneční pohyb příznačný pro píseň Gangnam Style.

Soul

Tržiště a jedinečný street food

Soul je sice bohatou a moderní metropolí, nákupní zvyky se ale v čase moc nemění. Lidé často nakupují na venkovních i vnitřních tržnicích. Nabídka se odvíjí od konkrétního trhu, nicméně celkově pořídíš téměř vše, od elektroniky přes potraviny až po oblečení.

Soul

Oblíbeným venkovním trhem je Namdaemun. Doporučujeme se tam vydat večer, protože tehdy má tohle místo ještě lepší atmosféru. Spoj svoji návštěvu s večeří. V místních stáncích pořídíš skutečné dobroty a při jejich ochutnávání můžeš pozorovat život kolem tebe.

Dalším naším tipem je tržiště Myeongdong. Slavná korejská kosmetika, oblečení, stánky se suvenýry, sladkosti… Všechno tohle a ještě spoustu dalšího pořídíš právě v části Myeongdong. Pokud se tam vydáš, společnost ti budou dělat i miliony billboardů a barevné nápisy. Kromě zmíněného se oblast proslavila pro gastro zážitky, které nabízí. Jestli máš na seznamu návštěvu korejské BBQ restaurace, klidně vyraz rovnou sem. Je jich tady velká koncentrace, takže si určitě vybereš.

Soul

Výstup na horu Namsan

Pokud už budeš mít dost městského chaosu, namiř si to na vrchol Namsan. Leží přímo v centru Soulu a tobě se tak odtud naskytnou úchvatné výhledy na město a další hory, které jej obklopují. Díky několika turistickým stezkám se na vrchol dostaneš pěšky, případně můžeš využít kyvadlový autobus nebo lanovku.

Namsan není jen horou, jde o rozlehlý městský park. Samotný vrchol je pak místem, kde se nachází ikonický vysílač N Seoul Tower. Ten současně slouží jako vyhlídková plošina.

Soul

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru