Connect with us

Letenky

Šanghaj s Aeroflotem z Prahy za 11 290 Kč

Šanghaj s Aeroflotem z Prahy za 11 290 Kč

Šanghaj je skutečným čínským obrem, který se může pyšnit populací přes 24 mil. obyvatel. K vidění tu toho člověk najde opravdu spoustu, od ikonických siluet mrakodrapů, přes orientální zahrady až po bary, ve kterých noc nikdy nekončí. Právě sem letecké společnost Aeroflot momentálně nabízí zpáteční letenky z Prahy za 11 290 Kč. Na výběr jsou termíny od března do dubna, v ceně je velké 2x23kg zavazadlo a po cestě na tebe čeká jeden pohodlný přestup v Moskvě.

Reklama

Šanghaj za 11 290 Kč

✈ odlet z Prahy ???? 2x23kg zavazadlo ???? březen – duben

REZERVOVAT LETENKU

V Šanghaji je toho k vidění opravdu mnoho. Podívej se na těchto 8 věcí, které by sis v metropoli neměl nechat ujít:

1. Oriental Pearl Tower aneb Perla Orientu

Oriental Pearl Tower je nejpozoruhodnější atrakcí tohoto města. Jde o televizní věž stojící na břehu řeky Chuang-pchu. Nemůžete ji přehlédnout. Najdete ji v ekonomické zóně Pudong, a je tak nepřehlédnutelná,že ji můžete klidně vidět ze všech částí tohoto obrovského města. Je tomu tak proto, že měří 468 metrů a jedná se o nejvyšší dokončenou věž v celé Asii a třetí nejvyšší věž na světě! Slouží jako televizní vysílač, rozhledna, restaurace a dokonce i jako hotel.

Televizní věž

2. Orientální zahrada Yuyuan

Yuyuan je bezpochyby jednou z největších atrakcí tohoto města s návštěvností více jako tisíc turistů denně. Pohádkové město, které tvoří více než 30 pavilónů a místo, ve kterém každý jeden keř, strom nebo jezírko vytvářejí dokonalou harmonii. A pozor! Harmonie tohoto města se automaticky přenese i na vás, tak ho určitě nevynechejte!

Městečko Yuyuan

3. Čínské Benátky aneb městečko Zhujiajiao

Šanghajské Benátky nebo Zujiajiao. Jestli se vám tento název podařilo přečíst hned na poprvé, máte u nás zlatého bludišťáka. Zhujiajiao je velmi oblíbeným cílem návštěvníků Šanghaje. Nachází se na předměstí a jeho historie se začala psát již před 1 700 lety. Najdete zde obrovské množství dřevěných, kamenných a mramorových mostů, které křižují říční systémy tohoto městečka. Specialitou města jsou rybáři, kteří vám dovolí zachránit rybku tím, že ji vypustíte na „svobodu“.

Čínské Benátky

4. Chrám Jade Buddha

Jeden z mála budhistických klášterů, který ještě stále funguje. Nachází se zde 1,9 metru vysoká jadeitová socha Buddhy. Jde o nejstarší a největší chrám v Šanghaji a vyplatí se ho navštívit během buddhistických svátků. Dozvíte se tu například to, že i v Číně je asi jen 30 % věřících.

Socha Buddhy

5. Světové finanční centrum

Chcete vidět obrovský 70 patrový mrakodrap, který vypadá jako elegantní otvírák na pivo? Vyrazte se podívat na světové Finanční centrum do Šanghaje! Za zmínku stojí i nejvyšší poschodí této udovy, které tak trochu připomíná ucho cihly. Zmírňuje sílu větru a zároveň slouží jako turistická vyhlídka. Ze sekce zajímavá čísla připomeneme hlavně tyto dvě: vejde se sem až 12 tisíc lidí najednou a budova je vysoká 494 metrů. I když tu najdete takto velký „otvírák“, pivo alespoň podobné velikosti, se nám bohužel najít nepodařilo.

Noční panorama Šanghaje

6. Nábřeží Bund

Výprodej sekáčových bund tu nenajdete. Bund je slavné a historické nábřeží zároveň architektonickou perlou tohoto čínského města, které nemá obdoby nikdy na světě. Kdysi jedenácti stupňová dálnice na nábřeží zúžená na 4 pruhy, 50 budov různých architektonických stylů a obrovský bronzový býk, který vám připomene Charging Bull, resp. Nejznámější sochu býka na světě, nacházející se na newyorské Wall Street. A víte, kam přesunuli tu obrovskou dálnici? Pod zem!

Nábřeží Bund

7. Ulice Nanjing Road

To, co sem láká miliony turistů z celého světa, jsou moderní stavby a nejnovější část města – Nanjing Road. Sice vznikla už v první polovině 19. století, nákupní tepnou se stala ale až o století později. Pokud se tudy projdete během večera nebo noci, odnesete si ty nejkrásnější zážitky. Nanjing Road se dělí na Západní a Východní a jestli vás večer omrzí tradiční čínské jídlo, právě v té druhé narazíte na čisto evropské restaurace a bary.

Ulice Nanjing

8. Šanghajské metro

Jeden z nejdelších systémů metra na světě má 12 linek. S délkou 439 km předběhlo šanghajské metro i Londýn a New York a jde o nejvytíženější metro na světě, tak si dvakrát rozmyslete, jestli s ním pojedete během špičky. Zajímavostí je, že metro se staví i dnes a v roce 2020 má překonat délku 780 km.

Šanghajské metro

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    4.4/5 - (5 votes)
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru