Connect with us

Novinky

Společnost Qatar Airways zavádí povinné štíty na obličej pro cestující

Společnost Qatar Airways zavádí povinné štíty na obličej pro cestující

Cestujícím, kteří od dnešního dne nastoupí na let Qatar Airways, poskytnou aerolinky kromě rukavic a masek i obličejový štít. Ten bude nutné nosit během cesty letadlem s výjimkou stravování a dodržování pitného režimu. Katarské aerolinky zavedly nové opatření společně se spuštěním dalších leteckých linek. V platnost vstoupilo 1. července.

Reklama

Nová politika ochrany obličeje platí pro všechny cestující a posádku na palubě letadla. Obličejový štít je průhledná plastová fólie, která cestujícímu zakrývá obličej v celé jeho délce. Účelem štítu je zabránit šíření infekce bezprostředně po kýchnutí nebo zakašlání spolusedícím.

Nová pravidla Qatar Airways ve zkratce

  • Všichni cestující v ekonomické třídě musí používat ochranné štíty během letu s výjimkou času během něhož se stravují nebo dodržují pitný režim.
  • Pasažéři business třídy nemusí používat obličejové štíty, protože mají v kabině svůj vlastní prostor. Mohou se rozhodnout, že se budou během letu izolovat uzavřením dveří soupravy a tím, že označí své místo tabulkou „nerušit“.
  • Katar poskytne při nástupu do letadla všem cestujícím ochranný štít – dostupný bude ve dvou velikostech, jeden pro dospělé a druhý pro děti.
  • Nová ochranná souprava Qatar Airways obsahuje i rukavice, masku na obličej a láhev dezinfekčního prostředku na ruce (pasažéři business třídy dostanou dvě láhve).

Nakazit se bude téměř nemožné

„Během krize COVID-19 je bezpečnost našich cestujících nejvyšší prioritou. Zavedením těchto dodatečných bezpečnostních a hygienických opatření na palubě se naši zákazníci mohou spolehnout na nás a naše bezkonkurenční odborné znalosti, abychom je bezpečně dopravili na místo určení,“ uvedl nová opatření Akbar Al Baker, výkonný ředitel společnosti Qatar Airways.

Letecká společnost také změnila podobu stravování na palubě, aby snížila dodržování sociálního distance mezi posádkou a cestujícími. Qatar Airways už také nepoužívají ani papírové menu pro ekonomickou a business třídu a jídla pro cestující jsou servírována zapečetěna.

Členové letové posádky tak nyní nosí kromě ochranných štítů i jednorázové ochranné pláště, které jsou připevněny na uniformách a které se budou měnit po každém letu. Letecká společnost kontroluje příznaky posádky po každém letu a po každém segmentu prochází letadlo hloubkovou dezinfekcí.

Stavanger – akční letenky

AKČNÍ LETENKY QATAR AIRWAYS

Zdroj fotografií: Qatar Airways

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakcia@pelipecky.sk. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci,při objednávce letenky na Pelikan.cz zadej slevový kód PECKYAPPKA a máš to o 250 Kč levnější.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Hradec Králové i africké safari: Pobyt se snídaní od 2 290 Kč https://t.co/NEiA86RVla2 hodinami dozadu
Emirates A380 míří do dalších destinací. Po novém i do Číny! https://t.co/fOCGMGpyda #novinky5 hodinami dozadu
Emirates A380 míří do dalších destinací. Po novém i do Číny! https://t.co/fOCGMGpyda5 hodinami dozadu
Němečtí vědci budou na koncertech testovat šíření koronaviru https://t.co/4C9XbZWKx45 hodinami dozadu
Němečtí vědci budou na koncertech testovat šíření koronaviru https://t.co/4C9XbZWKx4 #novinky5 hodinami dozadu
PRÁZDNINOVÝ VÝPRODEJ! Letenky po Evropě od 383 Kč https://t.co/T2Xu4HiEyM6 hodinami dozadu
Cestování na Maltu: před odletem vyplňte formulář, roušky jsou na palubě povinné https://t.co/LGLqYxOB08 #novinky7 hodinami dozadu
Cestování na Maltu: před odletem vyplňte formulář, roušky jsou na palubě povinné https://t.co/LGLqYxOB087 hodinami dozadu
Jak se sbalit do příručního zavazadla: tipy, co všechno si sbalit a co raději nechat doma https://t.co/UmhTDUTA8A7 hodinami dozadu
10 nejkrásnějších pláží Chorvatska https://t.co/ZmdJw6AjRs1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru