Connect with us

Koronavirus

Qatar Airways loni rozdaly 100 tisíc letenek zdravotníkům. Nyní prodlužují jejich platnost

Qatar Airways loni rozdaly 100 tisíc letenek zdravotníkům. Nyní prodlužují jejich platnost

Qatar Airways v neděli oznámily, že prodloužily platnost zpátečních letenek, které v květnu 2020 rozdaly zdravotníkům. Datum letu mohou změnit do 30. září 2021. Využít je mohou až do 31. března 2022.

Reklama

Věděli jste, že 12. května je Mezinárodní den zdravotních sester? Luxusní aerolinie Qatar Airways to vědí moc dobře a minulý rok v květnu vymyslely akci, která v letectví nemá obdoby. Začaly rozdávat 100 tisíc zpátečních letenek jako poděkování zdravotníkům z celého světa, kteří pracují v první linii a přicházejí do kontaktu s koronavirem. Stačilo, když se zdravotníci přihlásili přes speciální formulář.

„Jsme nesmírně vděční za odhodlání a tvrdou práci zdravotnických pracovníků z celého světa, kteří se v těchto časech plných nejistoty starali o lidi,“ uvedl ve vyhlášení na webové stránce Qatar Airways generální ředitel aerolinií Akbar Al-Baker. „Jejich hrdinský projev laskavosti, obětavosti a profesionality už teď zachránil stovky tisíc životů po celém světě,“ pokračuje.

Kdo se mohl přihlásit?

Zdravotničtí pracovníci – včetně lékařů, zdravotních sester, laboratorních techniků, klinických výzkumníků a farmaceutů – z každé světové země měli nárok na bezplatnou letenku.

S cílem zajistit spravedlivý a transparentní postup podávání žádostí ale každá země dostala jen vybrané množství letenek. Jejich počet se odvíjel od počtu obyvatel – největší země pochopitelně získaly i nejvíce letenek.

Vybraní pracovníci frontové linie si mohli rezervovat až dvě bezplatné zpáteční letenky v ekonomické třídě – a teď se podržte – kamkoliv si vybrali. Navíc, všichni tito zdravotníci získali 35% slevu na produkty v bezcelní zóně na mezinárodním letišti Hamad (HIA) v Dauhá.

Letenka tedy úplně zdarma není, zdravotníci musí zaplatit letištní taxy, které se pohybují řádově v desítkách eur.

Dostanou flexibilní letenky

Letenku mohou zdravotníci rezervovat v libovolném termínu do 26. listopadu. Letenky jsou také flexibilní – v případě, že zdravotník nebude moci vycestovat, termíny si bude moci bezplatně přesunout.

„Teď jsme na řadě my. Musíme něco vrátit těm, kteří se nacházejí v první linii zdravotnické péče. Neexistují žádná slova ani gesta, která by oplatila činy těchto odvážných lidí, ale doufáme, že naše malá nabídka bezplatných letenek s Qatar Airways jim umožní aspoň vychutnat si zaslouženou dovolenou, navštívit rodinu a přátele nebo prozkoumat vysněnou destinaci,“ píše se ve vyhlášení Qatar Airways.

Zdroj: Forbes.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

První hotel ve vesmíru by měl být otevřen v roce 2027 https://t.co/ryXddeonF7 #novinky15 hodinami dozadu
Aktivisté natřeli letadlo Air France nazeleno. Cílem bylo zvýšit povědomí o tzv. greenwashingu https://t.co/ffRTLrkowu #novinky16 hodinami dozadu
Aktivisté natřeli letadlo Air France nazeleno. Cílem bylo zvýšit povědomí o tzv. greenwashing https://t.co/ffRTLrkowu #novinky16 hodinami dozadu
AKTUALIZOVÁNO: Seychely se 25. 3. otevřou návštěvníkům z celého světa, podmínky v článku https://t.co/gTnIJNBIRo #koronavirus16 hodinami dozadu
Maličký řecký ostrov je první COVID free destinací v Evropě. Zve k sobě turisty https://t.co/jmUXT456Lp #koronavirus20 hodinami dozadu
Maličký řecký ostrov je první COVID free destinací v Evropě. Zve k sobě turisty https://t.co/jmUXT456Lp #evropa20 hodinami dozadu
Kam bezpečně cestovat: Tipy pro dobrodruhy i milovníky pláží https://t.co/EBvj2OUZWq #novinky21 hodinami dozadu
Etihad Airways prodlužují bezplatné pojištění na COVID-19 do října 2021 https://t.co/BQ94tzgpkq #novinky21 hodinami dozadu
Etihad Airways prodlužují bezplatné pojištění na COVID-19 do října 2021 https://t.co/BQ94tzgpkq #koronavirus21 hodinami dozadu
Nizozemsko prodloužilo cestovní omezení do 1. dubna https://t.co/grqziB3h0h #koronavirus22 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru