Connect with us

Asie

Da Nang, nová neotřelá vietnamská destinace, nyní s novou linkou s 5*Qatar Airways

Qatar Airways prostě zbožňujeme, pokud ale sledujete naše články, už jste si to mohli všimnout. Kromě toho, že nabízejí prvotřídní servis, mají v nabídce i parádní destinace. Chceme vám představit novinku, která vám otevře dveře do další nové zajímavé destinace. Je to Da Nang, známý taky jako „město mostů“. Do krásného historického města Hoi An to máte navíc co by kanemenm dohodil. Předtím, než si přečtete o tom, co všechno v tomto vietnamském městě uvidíte, zažijete i ochutnáte, se podívejte na tuto letenku.

Reklama

Da Nang za 16 590 Kč

✅ z Prahy

✅ 30kg zavazadlo

✅ leden – březen 2019

LETÍM DO DA NANGU

Da Nang je čtvrtým největším městem Vietnamu, které leží na půl cesty mezi Hanojí a Ho Či Minovým Městem. Je celkem možné, že se toto číslo brzy změní. Město totiž roste přímo raketovým tempem. Stačí se projít po březích řeky Han. Nové zářivé hotely svědčí o tom, že se město neustále pohybuje kupředu a vyvíjí se. Ještě nedávno to přitom takto vůbec nevypadalo, proto si Da Nang ještě stále uchovává onu atmosféru neposkvrněnou turismem.

Je tu co fotit?

To, že tu nenajdete plno turistů, neznamená, že návštěvníkům nemá co nabídnout. Nejoblíbenější atrakcí ve městě je 666 (sorry Jesus) metrů dlouhý Dragon Bridge s jeho nezaměnitelně měnícími se světly. Každou sobotu i neděli se tu koná skvělá světelná show, kdy tento drak vrhá na vodu oheň.

Cao Dai Temple je největším kaodaistickým chrámem ve středním Vietnamu. Nápis „van giao nhät lý“, tedy „všechna náboženství mají totožný důvod“ před hlavním oltářem není jedinou ozdobou, která turisty láká. Atmosféra místa patří mezi ty jedinečné. Za buddhismem se můžete vydat i do pagody Phap Lam, kde najdete 4 obrovské sochy Buddhy ve dvoře a 1 velkého pozlaceného v samotné pagodě. Dalším frekventovaným sakrálním místem je chrám Noc Ga, který je vlastně Dananskou katolickou katedrálou.

Ho Chi Ming Museum doporučujeme všem těm, které zajímají zbraně, muzeum chanského sochařství zase těm, kteří se bez svých cest neradi vracejí bez uměleckého zážitku.

Je tam co jíst?

Asi pro vás nebude novinkou, že do Vietnamu se létá i kvůli jeho kuchyni. Da Nang je také plný street foodu a restaurací. Jako teplou snídani můžete ochutnat například bo ne (biftek) s horkými vietnamskými bagetami banh mi na ohřátém plechu v restauraci Minh Trang. Doporučujeme vám vyzkoušet i křupavou placku bang xeo v Ba Duong, restauraci, která se zameřuje na tento pokrm (nic jiného v jídelním lístku tu ani nenajdete). Podobně je to i s podnikem Bun Cha Cha, tady můžete ochutnat domácí koláč/quish se surimi, cha ca. V krásném domě chutné jídlo, Lam Vien vám nabídne nejen vynikající tradiční jídla s mezinárodním jídlem, ale i skvělý vizuální zážitkem.

Nabídne ještě něco víc?

Da Nang se nachází na pobřeží Jihočínského moře, takže si zde můžete naplánovat i parádní plážovou dovolenou. Písečné pláže jsou známé svojí čistou vodou, skvělými restauracemi nabízejícími ty nejlepší pochoutky z mořských plodů, některé ovšem i s davem místních. Je jich mnoho, určitě ale najdete tu, která pro vás bude ideální.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru