Connect with us
Letiště Vídeň

Nezaradené

Do Vídně raz dva. RegioJet spustí přímé vlakové spojení na vídeňské letiště

Do Vídně raz dva. RegioJet spustí přímé vlakové spojení na vídeňské letiště

Levné letenky z vídeňského letiště jsou pro cestující z Česka zase o něco dostupnější. Je to díky přímému vlakovému spojení, které chystá dopravce RegioJet. Konkrétně v neděli 11. prosince 2022 začne jezdit z Prahy a Brna na letiště Schwechat.

Reklama

Vlaky budou k dispozici každý den. Z Prahy se dostaneš na vídeňské letiště bez nutnosti kdekoli přestupovat 2krát denně, z Brna dokonce 3krát (dvě linky z Prahy doplní ranní spoj, který bude vyjíždět z Brna). Cesta z hlavního města České republiky do Rakouska potrvá přibližně pět hodin. Cestou z moravské metropole si cestující posedí ve vlaku zhruba dvě hodiny.

Jízdenky můžeš rezervovat již od začátku prosince. Z případě spojení z Prahy začíná cena na sumě 449 Kč. Když vyrazíš z Brna, počítej s minimální cenou 299 Kč.

RegioJet prozatím naplánoval jízdní řád do června 2023.

Vlak

Trasa z Prahy

Podle zveřejněného jízdního řádu bude první vlak z Prahy vyrážet v 8:45 a do Vídně dorazí v 13:50. Druhý vlak startuje v 15:45 a na Schwechatu by měl být ve 20:50.

Ranní spoj z Brna, který doplní výše uvedené vlaky, bude odjíždět ve 3:48. Na letiště ve Vídni přijede v 5:50.

Celá trasa má následující zastávky: Praha hlavní nádraží – Kolín – Havlíčkův Brod – Žďár nad Sázavou – Brno Židenice – Brno hlavní nádraží – Břeclav – Vídeň Hauptbahnhof – Letiště Schwechat ve Vídni

Trasa z Vídně

V opačném směru budou vlaky jezdit podobně. Spojení mezi Prahou a Vídní bude k dispozici 2krát denně (vždy v 6:15 a 14:15) a do Brna bude vlak jezdit 3krát denně (třetí spojení, které bude mířit pouze do Brna, vyrazí ze Schwechatu ve 21:15).

Akční letenky z Vídně

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru