Connect with us

Dovolené

POBYT DNE: Toulky Korsikou se snídaní, průvodcem a skvělým programem od 40 730 Kč

POBYT DNE: Toulky Korsikou se snídaní, průvodcem a skvělým programem od 40 730 Kč

Kam se vydat? Co takhle na ten nejkrásnější ostrov koupající se ve vlnách Středozemního moře. Korsiku v celé kráse objevíš se slovenským průvodcem Maťom, který na tomto ostrově žije již více než 20 let. Na co se můžeš těšit? Na vlastní oči zažiješ atmosféru starobylého města Bonifacio s nevšedními útesy, vychutnáš si kouzlo živého přístavu Porto Vecchia, odpočineš si na pláži Palombaggia a Santa Giulia a to ještě není všechno.

Reklama

Necháš na sebe působit kouzlo korsického venkova v místě Plateau de Cuscione, zamíříš do hlavního města Ajaccio a také na ostrovy Lavezzi, které se pyšní azurově modrým mořem. Připrav se na autentické a nezapomenutelné zážitky, které ti představí Korsiku ve zcela novém světle.

 • KAM? Holzer II***,  Porto Vecchio, Korsika
 • KDY? Nejvýhodněji vychází termín: 21. až 28. července 2024
 • ODKUD? Z Vídně
 • CO JE V CENĚ? 
  • obousměrná letenka v ekonomické třídě na trase Vídeň – Korsika (Calvi/Bastia)Vídeň (termíny do Calvi s přímým letem, termíny do Bastie s přestupem v Německu – viz detail termínu)
  • ubytování ve 3* hotelu, snídaně formou bufetu
  • transfer z letiště na hotel a zpět, příruční a 23kg odbavené zavazadlo
  • slovensky hovořícího průvodce dle programu
  • vstupy: Bonifacio + Bastion d etendard + Escalier de roi d Aragon + Ajaccio + Musee fesch
  • loď na ostrovy Lavezzi
  • všechny letištní a palivové poplatky

Program

1. den

odlet z Vídně (některé termíny mají přímé lety, některé lety s přestupem v Německu – viz detail termínu). Přílet na letiště Calvi (přímý let) / přílet na letiště Bastia (let s přestupem). Následuje transfer a ubytování v hotelu.
Nadchne tě přístavní městečko Porto Vecchio se svým historickým centrem s charakteristickými hradbami. Nechybí obchůdky,bistra a další.

2. den

Užijeme si den ve městě Bonifacio, které charakterizují křivolaké uličky, útesy, kaple a další. Poté následuje návštěva vojenského hřbitova a koupání na úchvatné pláži Rondinara.

3. den

Program patří odpočinku na populární pláži s jemným pískem Santa Giulia. Během plážové relaxace a dovádění v moři si užiješ neskutečné výhledy na okolní krajinu.

4. den

Návštěva působivého místa Plateau de Cuscione, které překvapí travnatými plochami, jezírky, pestrou florou a faunou. Poté pokračujeme návštěvou kaple Panny Marie a odpočinkem u řeky Vacca, jež láká ke koupání.

5. den

Na programu bude pláž jménem Palombaggia, jedná se o nádhernou pláž s jemným bílým pískem, kde si užiješ pohodu ve stínu pínií. Odpoledne následuje návštěva vodopádu Pisciu di Gallu.

6. den

Hlavní město Ajaccio, které proslulo jako rodiště Napoleona. Naše kroky povedou samozřejmě do Bonaparteho rodného domu, následovat bude citadela, místní katedrála, starý přístav a další. Poté odpočinek na fantastické pláži Roccapina.

7. den

Na programu je výlet na překrásné ostrovy Îles Lavezzi, které mají skvělé podmníky pro potápění i šnorchlování.

8. den

Nákup suvenýrů odjezd z Korsiky, návrat domů.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru