Obsah článku
Některé problémy vyžadují kreativní řešení — a v Polsku se toho chopili s úsměvem. Země, podobně jako mnohé jiné státy světa, čelí poklesu porodnosti. Aby přispěl k „baby boomu“, Władysław Grochowski, majitel jednoho z největších hotelových řetězců v zemi, přišel s netradičním nápadem – oslavit každý nový život počatý v jeho hotelu.
Oslava pro rodiče, kteří „počali v hotelu Arche“
Řetězec Arche Hotels, který má po celé Polsku 23 hotelů — od Lublinu až po Vratislav (Wrocław) — s více než 4 000 pokoji, nabízí párům speciální odměnu. Každý, kdo během pobytu v některém z hotelů počne dítě, získá bezplatnou rodinnou oslavu v jedné z hotelových restaurací nebo salónků. Rodina prvního dítěte narozeného v rámci tohoto programu navíc obdrží kočárek a uvítací balíček pro novorozence.
Podmínkou je, že pár musí žít v Polsku a alespoň jeden z rodičů musí být polským občanem.
Není to první „baby bonus“ na světě
Podobné kampaně už byly zaznamenány i jinde:
- V roce 2020 nabídnul kanadský hotelový řetězec Hotel Zed bezplatné pobyty pro páry, které počaly tzv. „valentýnské děti“.
- V roce 2024 přišel newyorský Walker Hotel Tribeca s balíčkem „self-love“ pro ty, kteří si dopřáli romantiku po svém.
Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected]. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected]. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.

Máte k článku připomínku nebo názor? Napište ho do komentářů