Connect with us
Autumn,Colours

Cestopisy

Kam vycestovat za krásným podzimem? 7 tipů na evropské citybreaky

Kam vycestovat za krásným podzimem? 7 tipů na evropské citybreaky

Léto je za námi. Bylo super, ale plakat nebudeme, protože super je i podzim. Přichází totiž období nejen exotických dovolených, ale i Harryho Pottera, dýní, jablečných koláčů a citybreaků, během kterých si můžeš užít nádherné podzimní počasí. Tady je 7 tipů na místa, kde je v těchto měsících příroda opravdu nádherná.

Reklama

1. Jezero Bled, Slovinsko

Jedny z nejkrásnějších výhledů ve Slovinsku najdeš u známého jezera Bled. Na této vodní ploše se nachází jediný přírodní ostrov v celé zemi. Procházka kolem jezera trvá asi 1,5 hodiny. Kochej se během ní krásnými podzimními barvami, prohlédni si okolí Bledu z loďky a vychutnej si kremeš v místní kavárně.

Slovinsko jezero Bled

2. Lake District, Anglie

Lake District je největším národním parkem v Anglii. Je plný pohádkových jezer, zelených kopců a malebných údolí. Jedním z míst v tomto regionu, které se nám opravdu líbilo, je jezero Ullswater. Na jihu je obklopeno úžasnou horskou scenérií, která přechází do mírných kopců na severu. Jezero je druhé největší a třetí nejhlubší v Anglii. Ullswaterské parníky zde fungují již více než 160 let. Nasedni a užij si plavbu lodí z jedné z největších historických flotil na světě. Plavby směřují k nejslavnějším turistickým chodníkům v národním parku.

jazero-ullswater Anglie

3. Perthshite, Skotsko

Nevíme, jestli může být podzim vůbec někde krásnější než ve Skotsku. Přenes se do bájné skotské vysočiny, region Pertshire nabízí nádherné scenérie. Místní kuriozitou je Meikleour Beech Hedge, keř, který má Guinessův rerokd za nejvyšší živý plot na světě. Je zároveň nejdelší v Británii a zasazen byl v roce 1745. Nachází se zde také Hermitage, les ve vlastnictví National Trust. Ten se na podzim zbarvuje do zlatých a rezavých odstínů. Atrakcí pro rodiny je Začarovaný les v Pitlochry. Od září do listopadu je ozdoben dekoracemi. Začarovaný les je jedním z největších a nejoblíbenějších podzimních akcí ve Skotsku. Faskally Wood, jak se skutečně jmenuje, každý rok přivítá více než 160 000 lidí.

začarovaný les Skotsko

4. Hrad Neuschwanstein, Bavorsko, Německo

Německo je domovem několika hrádů a zámků vypadajících jako z Disney pohádky. Hrad Neuschwanstein postavil v 19. století v Alpách král Ludvík II. Plachý král dal postavit hrad, aby se stáhl z veřejného života. Teď jeho soukromé útočiště navštěvuje spousta turistů. Okolní stromy hrající podzimními barvami jen dotváří atmosféru tohoto unikátního místa.

Neuschwanstein Německo

5. Transylvánie, Rumunsko

Transylvánie je známá zejména pro Drákulův hrad Bran, který jednoznačně stojí za návštěvu. Transylvánie je ovšem také úžasným místem pro nasávání podzimní atmosféry. Například místní les je nejstarším lesem v Rumunsku. Vydej se sem během následujících týdnů a přesvědč se sám.

Park transylvania

6. Údolí Loiry, Francie

Údolí se nachází v západní Francii a je protkáno řekou Loirou, poslední divokou řekou v Evropě. Nejen pro skvělé víno je známé po celém světě. Na podzim se vinice přeměňují na tmavě červené a fialové moře. Půjč si kolo a vydej se na projížďku například k zámku Château de Chenonceau. Tento architektonický zázrak z 16. století se táhne přes řeku Cher. Podzim a zima jsou ideální pro obdivování zapadajícího slunce v této oblasti.

Francie udolie-loire-jesen

7. Laponsko, Finsko

Přestože se Laponsko spojuje spíše se zimní dovolenou, vyplatí se sem přicestovat i na podzim. V tomto období jsou nejjasnější polární záře a město Rovaniemi svítí krásně zbarvenými stromy. Lesy a národní parky regionu, jako je Národní park Pallas-Yllästunturi, se proměňují v plátno plné červených, oranžových a žlutých odstínů. Laponsko je domovem různých druhů volně žijících živočichů včetně sobů, losů a různých druhů ptáků. Podzim je hlavním obdobím pro nadšence divoké zvěře, protože mnoho zvířat se aktivně připravuje na nadcházející zimu. Máš tak větší šanci, že tato stvoření uvidíš v jejich přirozeném prostředí.

finsko-jesen

Zdroj info: Euronews

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Mladý pár, který létá po světě, natáčí videa, vaří světovou kuchyni a píše tipy na dovolenou pro ostatní nadšence do cestování.

Nahoru