Connect with us

Dovolené

POBYT DNE: Víkend v Krakově, letecky od 3 490 Kč!

POBYT DNE: Víkend v Krakově, letecky od 3 490 Kč!

Dneska to bude o krásném středověkém polském městě Krakov. Zimní pohádku si vychutnáš v podobě procházek po historickém centru, které si stále nese ducha sídla královské rodiny a hlavního města, jímž v minulosti bývalo. Na to, poznat Krakov, ale nestačí jeden den. Návštěvníci z něj odjíždějí po pár dnech i proto, aby se do něj zase někdy vrátili. A není se čemu divit. Historickou majestátnost doplní romantická atmosféra a všudypřítomná zákoutí s malebnými hospůdkami, kde ochutnáte místní speciality.

Reklama
 • KAM? Best Western Galicya***, Krakov, Polsko
 • KDY? 6.-9. února 2020
 • ODKUD? Z Prahy, Letiště Václava Havla
 • CO JE V CENĚ? Zpáteční letenka z Prahy, ubytování na dvě noci ve 3* hotelu, snídaně.
 • HODNOCENÍ HOTELU: 4 z 5 (tripadvisor)

Co dělat a zažít v Krakově?

 • Pár míst, která se ti vyplatí navštívit, najdeš i v článku naší redaktorky. Tvrdí, že je to perla Polska.
 • Nemůžete si nevšimnout historické dominanty města, hradu na kopci Wawel, s krásnými komnatami. Stejně tak si projděte stavby královského dvora, jako například Mariánskou baziliku, bývalou židovskou čtvrť Barbakan nebo Dračí jámu. Město je též proslavené svou kulturní činností. Za návštěvu jistě stojí i Teatr Stary (Staré divadlo), kde začínala řada dnes slavných polských umělců, i spousta galerií.
 • Pokud vás ale zajímají místní zvyky, tak pouze v Krakově můžete zažít hned dva – volbu krále pípy Król Kurkowy a harcování Lajkonika. A Krakov uspokojí i turisty lačnící po nočním životě – najdete tu totiž super bary, restaurace i noční kluby.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru