Connect with us
Play

Novinky

NOVÁ LINKA: Islandské aerolinky PLAY začnou v květnu létat z Prahy do Reykjavíku

NOVÁ LINKA: Islandské aerolinky PLAY začnou v květnu létat z Prahy do Reykjavíku

Nové islandské aerolinky Play začnou od května 2022 létat mezi Prahou a Reykjavíkem. Spojení bude fungovat dvakrát týdně, a to zatím do října. V dubnu obnoví provoz z Prahy na Island i aerolinie ČSA.

Reklama

Spoje Play budou navazovat na další linky dopravce z Islandu do Spojených států.

Aerolinky Play začaly fungovat loni v červenci. Za první pololetí zvládly více než tisíc letů a přepravily přes 100 tisíc cestujících. V letošním roce budou létat do 24 destinací v Evropě a USA.

  • Reykjavík – Praha (14:50 – 20:35)
  • Praha – Reykjavík (21:35 – 23:50)

Kdo a co je PLAY?

Už to vypadalo, že koronakrize jejich start zastaví, ale nakonec přicházejí dobré zprávy. Nově vzniklé islandské aerolinky PLAY se připravují na zahájení své činnosti. Rovněž spustily novou webovou stránku. Oznámily už i to, do kterých šesti evropských destinací začnou letos létat.

PLAY chtějí létat po světě lowcostově, stejně jako jejich předchůdce s názvem WOW. Představitelé staronových aerolinek jsou přesvědčeni o tom, že se poučili z minulých chyb a chtějí zaujmout cestovatele novými atraktivními nabídkami k cestování na Island.

Letecká společnost plánuje spustit provoz na podzim letošního roku, zaměří se na trasy mezi Islandem, USA a Evropou. Aerolinky musely kvůli pandemii posunout zpět svůj start, který byl v plánu v první polovině roku 2020.

PLAY chce do flotily nová letadla, která se již v Evropě osvědčila. Představitelé aerolinek pokukují zejména po Airbusech A320. Ty se vyznačují úsporností paliva a sníženou uhlíkovou stopou.

Play

Zdroj foto: PLAY

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    3.8/5 - (10 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru