Connect with us

Cestopisy

Pestrobarevná fiesta v Albuquerque

Pomalu se blížící podzim nemusí být jen nutná deprese z kratších dní a nižších teplot. Největší město amerického Nového Mexika, Albuquerque, je krásným příkladem. Tam se totiž už v roce 1972 rozhodli, že si ten přicházející nečas trochu vylepší. Už přes čtyři dekády se tak první říjnový víkend celý Albuquerque Baloon Fiesta Park naplní stovkami horkovzdušných balónů, které v doprovodu všemožných čili lahůdek rozzáří obličeje tisícovkám lidí.

Reklama

tovky horkovzdušných balónů během Albuquerque International Balloon Fiesta.

V sedmdesátých letech se začínalo skromně, s třinácti balóny, které vzlétly z parkoviště jednoho z místních nákupních center. S nynějšími až 600 kusy těchto gigantických nafukovaček se tato událost stala nejfotografovanější událostí na světě a největší mezinárodní událostí v celých Spojených státech. Jen si to představte, zhruba 54 fotbalových hřiští, celé poseté pestrobarevnými balóny, které postupně zaplňují téměř vždy dokonale jasnou modrou oblohu. Navíc se jedná o jedinou leteckou akci, kde mají návštěvníci povoleno procházet se přímo mezi balóny a hovořit s piloty. Jedinou nevýhodu tam mívají kuřáci, jelikož celý Albuquerque Baloon Fiesta Park má striktně nekuřáckou politiku. Samozřejmě z bezpečnostních důvodů.

Muž asistující při nafukování horkovzdušného balónu.

Pokud se tedy letos v období 6.-14. října budete, například během svého amerického roadtripu, pohybovat v okolí Nového Mexika, určitě si tuto akci nenechte ujít. Každý den je rozdělen na ranní a večerní session, každá vždy stojí 10 dolarů na osobu. Ráno si tam můžete přijít vychutnat balóny při východu slunce už od půl páté ráno, večerní část je pak návštěvníkům k dispozici většinou od půl čtvrté odpoledne do zhruba devíti večer, kdy se areál úplně uzavírá.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Nahoru