Connect with us
Paříž

Novinky

Návštěvníci pařížského Louvre byli šokováni: Neznámý muž rozetřel koláč po slavné malbě Mona Lisa

Návštěvníci pařížského Louvre byli šokováni: Neznámý muž rozetřel koláč po slavné malbě Mona Lisa

Milovníci umění a náhodní návštěvníci muzea zůstali ohromeni. Neznámý muž převlečený za ženu v neděli 29. května 2022 vyskočil z invalidního vozíku a pokusil se vandalizovat obraz Mona Lisa v muzeu Louvre v Paříži.

Reklama

Muž se pokusil rozetřít dort přes světoznámý obraz. Podle informací se naštěstí dort nedostal až na povrch uměleckého díla Leonarda da Vinciho, protože ho chrání sklo. Muž podle svědků vstal z invalidního vozíku, shodil paruku a s dortem v ruce šel rovnou proti obrazu.

Nebylo to poprvé, co se Mona Lisa stala terčem vandalů. Ještě v roce 1956 byla spodní část malby vážně poškozena, protože na ni vandal hodil kyselinu sírovou. Kvůli tomuto incidentu byla Mona Lisa držena za neprůstřelným sklem. Nyní je to jedno z nejlépe chráněných uměleckých děl na světě.

Video pokusu o poškození obrazu se na Twitteru okamžitě stalo virálním:

Akční letenky do Paříže

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru