Connect with us
Ostrov u Chile

Cestopisy

Koupí někdo ostrov? Realitka v Chile jeden prodává za 20 milionů dolarů

Koupí někdo ostrov? Realitka v Chile jeden prodává za 20 milionů dolarů

Realitní kancelář v Chile aktuálně nabízí k prodeji ostrov jménem Guafo na jihu země za 20 milionů dolarů. Inzerát se ihned stal terčem kritiky ochránců přírody i domorodých obyvatel, protože má jít o „posvátný ostrov, který je domovem vzácné flóry a fauny“.

Reklama

Tento článek si můžeš uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se i automaticky aktualizuje. Budeš tak mít čerstvé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).


Ochranáři v Chile vyjádřili znepokojení nad tím, že nový majitel z něj s určitostí udělá turistickou destinaci. Píše o tom BBC.

V soukromém vlastnictví již 100 let

Chilský ostrov o rozloze 202 čtverečních kilometrů je v rukou soukromníků už zhruba sto let, vláda se léta marně snaží jej prohlásit za přírodní rezervaci.

Ostrov v současnosti vlastní obchodník Paul Fontaine a Rodrigo Danús, který ho zdědil po generálovi Luisi Danusovi, ministrovi vlády diktátora Augusta Pinocheta. Ten jej získal na základě zákona, který umožnil rozdělení majetku domorodých komunit.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář
Nahoru