Connect with us
Letiště Václava Havla Česko

Novinky

Letiště Václava Havla čeká omezení: 28. října zastaví na hodinu a půl lety

Letiště Václava Havla čeká omezení: 28. října zastaví na hodinu a půl lety

Špatné zprávy přinášíme neradi, tuhle informaci si ale nemůžeme nechat pro sebe. Kvůli vojenské přehlídce na Evropské třídě v Praze, která bude probíhat v neděli 28. října od 13:30 do 15:00, Letiště Václava Havla na hodinu a půl uzavřeny všechny odlety i přílety.

Reklama

Omezení se dotkne celkem 24 letů. Jak už informoval jeho mluvčí, pražské letiště již informovalo zasažené letecké společnosti, aby svůj provoz v tuto dobu přerušily, ty další prolétající zase požádalo, aby své lety přesměrovalo mimo uzavírku vzdušného provozu nad Prahou.

Mluvčí stejně tak adresoval samotné cestující. „Cestujícím doporučujeme, aby v den oslav výročí sledovali bedlivě internetové stránky svého dopravce či Letiště Praha, kde se dozví aktuální informace ohledně času svého odletu či příletu,“ uvedl. Letiště všem cestujícím stejně tak doporučuje, aby si cestu naplánovali s dostatečným předstihem z důvodu dopravních omezení. Odbavování cestujících a další chod letiště omezen nebude.

Uzavření vzdušného prostoru nad Prahou 28. října souvisí s oslavami sta let od vzniku Československa. Na Evropské třídě se divákům představí více než 2 000 osob a 200 kusů nejen vojenské techniky. Z tohoto počtu se bude jednat o 1 700 vojáků Armády České republiky. Nad hlavami přihlížejících se představí stíhací letouny Gripen, Aero L-159 Alca, ale i armádní vrtulníky.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Smartwings tě vezmou z Prahy do Dubaje bez přestupu už od 5 990 Kč https://t.co/4qy1vw1msY2 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus2 dny dozadu
PECKA DNE: Charismatický Krakov. 4* hotel se snídaní od 2 990 Kč https://t.co/QzGWg73RWT2 dny dozadu
Zimní Mallorca? Objev ji s letenkami z Vídně nebo Prahy od 801 Kč https://t.co/DXYXHePgyI2 dny dozadu
Co nevynechat při návštěvě Miami a letenky od 10 290 Kč https://t.co/GFeskcFGGf2 dny dozadu
New York z Prahy se Singapore Airlines za 10 590 Kč! Termíny i na léto https://t.co/mjpEpPJcJD2 dny dozadu
Influenceři doby minulé: 10 českých i slovenských cestovatelských legend https://t.co/30ygmcUfID3 dny dozadu
PECKA DNE: Mauricius z Prahy za 12 390 Kč se spoustou termínů https://t.co/b6l5YAEk5k3 dny dozadu
TOP 10 nových věcí, které můžeš zažít v Dubaji https://t.co/hjZT4agmdG3 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru