Connect with us
Hory na Novém Zélandu

Koronavirus

Nový Zéland se otevírá očkovaným turistům, 14denní karanténa ale platí i nadále

Nový Zéland se otevírá očkovaným turistům, 14denní karanténa ale platí i nadále

Od listopadu bude Nový Zéland žádat od cizinců potvrzení o očkování. Návštěvníci budou muset i nadále absolvovat 14denní karanténu a mnozí z nich se budou muset prokázat i negativním testem.

Reklama

„I jediný případ představuje riziko. Vysoká míra proočkovanosti na celém světě však přinese více svobody a méně omezení,“ uvedl ministr Chris Hipkins.

Od ledna už zřejmě bez karantény

Nový Zéland se plánuje otevřít očkovaným návštěvníkům z nízko rizikových zemí bez karantény, a to od začátku roku 2022. Své hranice chce otevřít po téměř 18 měsících pandemické izolace.

Přísná pravidla na hranicích pomohla dostat koronavirus na Novém Zélandu pod kontrolu mnohem rychleji, než v některých jiných zemích, byl ovšem zcela uzavřen od zbytku světa. Premiérka Jacinda Ardern prohlásila, že země ještě není připravena na úplné otevření, začne tak však činit postupně v několika fázích od začátku příštího roku.

Lidé ze středně rizikových zemí budou muset podstoupit karanténu v ubytování nebo v karanténním hotelu. Přijíždějící z vysoce rizikových zemí nebo očkovaní turisté budou muset podstoupit 14denní karanténu.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw2 dny dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky2 dny dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus2 dny dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus2 dny dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a403 dny dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru