Connect with us
Lufthansa

Novinky

Lufthansa odhalila novinky: luxusní dvoulůžko, zcela nové sedačky v každé třídě

Lufthansa odhalila novinky: luxusní dvoulůžko, zcela nové sedačky v každé třídě

Letecká společnost Lufthansa uvádí na trh zcela nové dálkové kabiny, prostřednictvím nichž nabídne až 14 různých možností sezení v jednom typu letadla. Mění se vše, od ekonomické třídy až po první třídu. V ní se nově nachází dokonce i luxusní manželská postel a jedny z nejširších postelí v leteckém průmyslu vůbec.

Reklama

Koncept Allegris putuje do více než stovky letadel

Německý letecký gigant představil novinku na tiskové akci v Berlíně. Dlouho očekávaný koncept s pojmenováním Allegris nyní aerolinky nainstalují do více než 100 dálkových letadel. Kabina těchto letadel se tak kompletně promění.

Od září 2023 budou nová letadla Boeing 787-9 (Dreamliner) vybavena 28 sedadly v byznys třídě (včetně čtyř byznys apartmánů), 28 sedadly v prémiové ekonomické třídě a 231 sedadly v ekonomické třídě (včetně 34 míst s extra prostorem na nohy).

Nové apartmány v první třídě zažijí premiéru začátkem roku 2024 v letadlech Airbus A350-900. Budou mít tři apartmány první třídy, 28 míst v byznys třídě, 24 míst v prémiové ekonomické třídě a 201 míst v ekonomické třídě (z toho až 22 míst s extra prostorem pro nohy). Bude to rovněž poprvé, co se v letadle A350 objeví produkt první třídy. Tento produkt se bude nacházet i v připravovaném letadle 777X a bude dodatečně nainstalován ve stávající flotile dvoupodlažních letadel Boeing 747-8.

Lufthansa

Proč tolik různých možností sedadel? Lufthansa tvrdí, že produkt se zaměřuje na koncept „nejosobnějšího cestovatelského zážitku“, jaký kdy letecká společnost nabídla. Cestující si tak mohou vybrat takový způsob cestování, který nejlépe vyhovuje jejich potřebám a rozpočtu.

První třída Lufthansa: tak luxusní dvojpostele tady ještě nebyly

V přední části letadla A350-900 se bude nacházet jedna řada tří apartmánů první třídy v konfiguraci 1-1-1. Sedadla budou mít charakteristickou maastrichtskou modrou barvu společnosti Lufthansa se dvěma různými možnostmi sezení. Všechny tři suity jsou kompletně uzavíratelné místnosti – podobně jako nový produkt první třídy společnosti Emirates – se stěnami od podlahy až po strop a posuvnými dveřmi, které vytváří vynikající soukromí a osobní prostor.

Lufthansa

Nejzajímavěji vypadá střední apartmá první třídy. Takzvaná Suite Plus umožňuje dvěma cestujícím cestovat společně na jednom dvojitém sedadle, díky čemuž mohou stolovat dohromady proti sobě a poté si sklopit sedadla a společně sledovat film. Sedadlo se dá rozložit na standardně širokou manželskou postel (137 x 191 cm), kterou mohou sdílet dva cestující.

Lufthansa

Lufthansa

Jak píše portál ThePointsGuy, jde pravděpodobně o druhý nejluxusnější produkt v komerční letecké dopravě, hned po The Residence v letadle Airbus A380 společnosti Etihad.

Sólo cestující si mohou vychutnat apartmán Plus, který jim poskytne dostatek prostoru.

Byznys třída: rozložení 2-2-2 končí, přichází inovace

Jedna z největších novinek přichází v kabinách byznys třídy, kde se cestující konečně rozloučí se zastaralými sedadly 2-2-2. Vychutnáš si přímý přístup do uličky, bezdrátové nabíjení, připojení Bluetooth a možnost vyhřívat či chladit každé sedadlo samostatně.

Lufthansa

Lufthansa

Lufthansa

Byznys třída Allegris bude mít v jedné kabině až sedm možností sezení, což není běžné:

 • Suita v první řadě (dvoulůžkové suity uvnitř, jednolůžkové suity u okna)
 • Sedadlo s extra prostorem
 • Sedadlo u okna
 • Sedačka s extra dlouhým lůžkem
 • Sezení u okna se soukromím a dětskou postýlkou
 • Dvoumístné sedadlo (v poslední řadě byznys třídy lze dvě sousední sedadla s menší vzdáleností mezi nimi spojit do dvoulůžka pomocí výsuvné středové konzoly)
 • Běžné sedadlo
Lufthansa

K dispozici jsou také dvě sedadla připomínající trůn s dodatečným úložným prostorem. Jsou podobná těm, která uvidíš u jiných leteckých společností, jako například Scandinavian Airlines či Swiss.

Prémiová ekonomická třída: nová sedadla, nový sklon sezení

Letecká společnost v prémiové ekonomické třídě upouští od sedadel, která se sklápějí dozadu do prostoru za nimi. Namísto nich mají sedadla Allegris v prémiové ekonomické třídě pevné opěradlo – stejné sedadlo, které nedávno představila společnost Swiss. Jsou uspořádány v konfiguraci 2-3-2 s 39palcovým prostorem pro nohy, 15,6palcovou obrazovkou palubní zábavy a bezdrátovým nabíjením.

Lufthansa

Mnohým se bude líbit, že cestující vpředu nebude zasahovat do jejich osobního prostoru, když si sklopí sedadlo. Jiným se bude o něco méně pozdávat, že sedadlo se při sklopení posouvá dopředu, a tak může zmenšovat prostor pro nohy a způsobovat nižší komfort spaní.

Lufthansa

Portál Pointsguy dostal příležitost zkusit novou Premium Economy od Lufthansy a zde je hodnocení: „Ačkoli je prostor kolem lýtek při úplném sklopení se zvednutou opěrkou na nohy úzký, sedadlo je dobře čalouněné a ve sklopené poloze pohodlné.“

Ekonomická třída nabízí čtyři alternativy sezení

Cestující v ekonomické třídě mají k dispozici čtyři různé možnosti sezení. Běžná sedadla mají standardní prostor pro nohy 31 palců od výrobce sedadel Recaro. První tři řady v kabině ekonomické třídy jsou označeny jako Additional Comfort s dalšími 3 palci prostoru pro nohy.

Lufthansa

Za příplatek si cestující mohou vybrat možnost sousední volné místo. To znamená, že aerolinky vedle nich nechají prázdné sedadlo a zvýší tak komfort pasažéra. Pokud jsi již letěl v rámci Evropy byznys třídou společnosti British Airways, Lufthansa nebo Air France, toto nastavení znáš.

Ti, kteří hledají ještě více prostoru – zejména cestující s malými dětmi – ocení inovativní sedadlo Sleeper Seat společnosti Lufthansa. Jedná se o druhou generaci, která poskytuje rovnou plochu od opěradla po přední část sedadla, takže je zde více prostoru pro natažení a odpočinek. Cena za sedadlo Sleeper Seat ještě nebyla oznámena, přestože společnost Lufthansa si v současnosti účtuje v přepočtu 3 740 až 5 380 Kč za jeden let.

Lufthansa

Lufthansa má jeden z nejluxusnějších produktů v oblacích

Samotný počet možností sezení v jednom letadle je pro společnost Lufthansa zajímavým způsobem pokroku. Produkty pro byznys a první třídu výrazně zlepšují současný zážitek cestujících společnosti Lufthansa a Suite Plus vypadá jako jeden z nejluxusnějších produktů v komerční letecké dopravě.

Produkty Allegris byly vyvinuty exkluzivně pro skupinu Lufthansa, což znamená, že pasažéři se mohou dočkat zavedení těchto kabin i ve společnostech Swiss, Austrian Airlines a Brussels Airlines.

Nový dálkový produkt Lufthansa Allegris kompletně změní dálkové cestování letecké společnosti, přičemž do roku 2025 se do projektu investuje 2,5 miliardy eur.

Lufthansa

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru