Connect with us

Koronavirus

V Lucembursku vás na COVID-19 otestují zdarma

V Lucembursku vás na COVID-19 otestují zdarma

Po opětovném otevření svých hranic, v pátek 29. května, hlásí Lucembursko spolupráci mezi státním letištěm Findel a Ministerstvem pro mobilitu a veřejné práce. Přistěhovalci a přijíždějící se budou moci nechat otestovat na COVID-19 přímo na letišti nebo v kterémkoli ze 17 testovacích středisek v zemi zcela zdarma, píše portál Simple Flying. Spolupráce by měla trvat měsíc, vše ale záleží na okolnostech, případně na druhé vlně nákazy.

Reklama

Výsledky dostanou otestování cestující elektronicky do týdne. Pokud se prokáže, že mají pozitivní test, pak zůstanou ve 14denní karanténě nejen nakažení, ale i ti, se kterými přišli do kontaktu. Letiště otevřeli koncem května hlavně proto, aby se Lucemburčané, kteří zůstali uvězněni mimo domov, mohli konečně vrátit zpět. Týká se to i evropských návštěvníků. Ti zaoceánští budou moci do Lucemburska vstoupit podle předběžných informací od poloviny června.

Lucembursko vs. koronavirus

Tato druhá nejmenší země Evropské unie, co se rozlohy i počtu obyvatel týče, plánuje otestovat na koronavirus všech svých 600 tisíc obyvatel a přeshraniční pracovní sílu. S tím začali ještě ve středu 27. května, píše magazín TIME. Chce se tak připravit na, případně utlumit, druhou vlnu nákazy, kterou očekávají v zimě. Od vypuknutí pandemie se v zemi nakazilo kolem čtyř tisíc lidí a 110 jejich nákaze podlehlo.

*Všechny fotografie použité v článku pocházejí z fotobanky: shutterstock.com

Mohlo by vás zajímat

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Diana lépe umývá nádobí, než vaří. I proto tak miluje svého chlapa, co se v kuchyni snad narodil. Na psy nedá dopustit, na ty své, ani na ty z OZ Pes v nouzi. Ostatně, jako na všechna zvířata. Kdy mohla v životě vycestovat už jen jednou, vrátila by se domů k mamce Esther, do Keni, na Aloo Drive do domečku nad zátokou.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Kam se vydat v Dominikánské republice? 11 TOP pláží https://t.co/M2A9BgcjbB1 dnem dozadu
Letiště v Mnichově bude aerolinkám nabízet možnost natankovat udržitelné palivo https://t.co/xJhat2RjQH #novinky1 dnem dozadu
Korsika: 10 důvodů proč se určitě vrátíme https://t.co/Z69NbkOmZI1 dnem dozadu
PECKA DNE: All Inclusive Kanáry v hotelu na pláži od 19 890 Kč https://t.co/JWAeRGoHAi1 dnem dozadu
Mamma mia! Zaleť si z Prahy v létě do Pisy již od 798 Kč. https://t.co/s2l7OQzXxg1 dnem dozadu
Projdi si nejkrásnější slovenské vodopády https://t.co/f93KSF2jHd1 dnem dozadu
Itálie chce vítat turisty od 15. května. Ke vstupu postačí test, imunita nebo očkování https://t.co/dZ1QasZAcu #koronavirus1 dnem dozadu
Cestování do Švýcarska: Vstup možný bez testu i karantény https://t.co/velJSVhTQZ #koronavirus1 dnem dozadu
Ostrov Skiathos: Znáte ho díky filmu Mamma Mia a skvělému vínu https://t.co/yQ7we3DSSl2 dny dozadu
Tipy redakce na léto: 10 nejkrásnějších pláží Itálie https://t.co/hmYLllcLsY2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru