Connect with us

Koronavirus

V Lucembursku vás na COVID-19 otestují zdarma

V Lucembursku vás na COVID-19 otestují zdarma

Po opětovném otevření svých hranic, v pátek 29. května, hlásí Lucembursko spolupráci mezi státním letištěm Findel a Ministerstvem pro mobilitu a veřejné práce. Přistěhovalci a přijíždějící se budou moci nechat otestovat na COVID-19 přímo na letišti nebo v kterémkoli ze 17 testovacích středisek v zemi zcela zdarma, píše portál Simple Flying. Spolupráce by měla trvat měsíc, vše ale záleží na okolnostech, případně na druhé vlně nákazy.

Reklama

Výsledky dostanou otestování cestující elektronicky do týdne. Pokud se prokáže, že mají pozitivní test, pak zůstanou ve 14denní karanténě nejen nakažení, ale i ti, se kterými přišli do kontaktu. Letiště otevřeli koncem května hlavně proto, aby se Lucemburčané, kteří zůstali uvězněni mimo domov, mohli konečně vrátit zpět. Týká se to i evropských návštěvníků. Ti zaoceánští budou moci do Lucemburska vstoupit podle předběžných informací od poloviny června.

Lucembursko vs. koronavirus

Tato druhá nejmenší země Evropské unie, co se rozlohy i počtu obyvatel týče, plánuje otestovat na koronavirus všech svých 600 tisíc obyvatel a přeshraniční pracovní sílu. S tím začali ještě ve středu 27. května, píše magazín TIME. Chce se tak připravit na, případně utlumit, druhou vlnu nákazy, kterou očekávají v zimě. Od vypuknutí pandemie se v zemi nakazilo kolem čtyř tisíc lidí a 110 jejich nákaze podlehlo.

*Všechny fotografie použité v článku pocházejí z fotobanky: shutterstock.com

Mohlo by vás zajímat

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Diana lépe umývá nádobí, než vaří. I proto tak miluje svého chlapa, co se v kuchyni snad narodil. Na psy nedá dopustit, na ty své, ani na ty z OZ Pes v nouzi. Ostatně, jako na všechna zvířata. Kdy mohla v životě vycestovat už jen jednou, vrátila by se domů k mamce Esther, do Keni, na Aloo Drive do domečku nad zátokou.

Nahoru