Connect with us

Cestopisy

Takhle se letí v Premium Economy! Letenky s LOTem do Pekingu nyní za 18 390 Kč

Takhle se letí v Premium Economy! Letenky s LOTem do Pekingu nyní za 18 390 Kč

Ekonomická třída ti nestačí a do business letenky ti přijde zbytečné investovat? Jdi na to chytře a cestuj v Premium Economy třídě. Právě tato cestovní třída je čím dál tím oblíbenější i mezi českými cestujícími. Během letu dostaneš perfektní servis, který je o celou úroveň výš než v té ekonomické, ale zároveň za letenku nedáš majlant. Bezva možnost jak tuto nadstandardní třídu využít momentálně nabízí LOT Polish Airlines, kteří letenky z Prahy do Pekingu nabízejí za parádních za 18 390 Kč. Než se ale dostaneme k samotné letence, vysvětlíme ti, jaké jsou hlavní výhody Premium Economy u LOTu i to, co všechno tě čeká na palubě.

Reklama

Letecká společnost LOT se řadí mezi ty nejmodernější, a to nejen v Evropě. Jejich flotila patří k nejmladším a samotný LOT jedinou leteckou společností, která na všech svých dlouhých letech používá moderní Boeingy 787-8 Dreamlinery.

Ty mají hned několik velkých výhod i malých vychytávek. Mezi ně patří např. nižší spotřeba paliva díky odlehčené konstrukci letadla, vyšší obsah kyslíku v kabině pro příjemnější let nebo například větší okénka, která vpouštějí do kabiny více světla a jejich stínění se dá ovládat hned v několika úrovních pomocí dotykového senzoru. Pokud vyzkoušíš Premium Economy třídu s LOTem, máš tedy jistotu, že poletíš v tom nejnovějším.

Výhody před odletem

První nadstandard oproti ekonomické třídě tě čeká už před samotným nástupem do letadla. Při koupi Premium Economy letenky máš v ceně priotiry check-in a zrychlené odbavení při bezpečnostní kontrole na varšavském letišti. Stejně tak máš přednost i při nástupu, takže tě nečeká žádné dlouhé vystávání ve frontách.

Let v Boeingu 787-8 Dreamliner

Jak už jsme zmínili, s LOTem poletíš v novém Boeingu 787-8 Dreamliner. V Premium Economy třídě poznáš největší rozdíl asi v sedadlech. Ty jsou prostornější (na šířku máš celých 50 cm) a nabízejí větší možnosti polohování, ať už se jedná o opěrky zad, hlavy, rukou nebo nohou, kterou v economy třídě nenajdeš a zásadní rozdíl je i v samotném polstrování. Díky němu je pocit z dlouhého sezení úplně na jiné úrovni. Výše zmíněné oceníš hlavně tehdy, pokud patříš mezi ty cestující, kteří si během letu rádi pospí, aniž by nohy museli krčit skoro až za hlavu.

Na každém sedadle tě potom čeká i polštář, teplá přikrývka a komfortní balíček, ve kterém najdeš užitečné předměty jako např. zubní kartáček s pastou, pantofle, klapnu na oči, teplé ponožky a špunty do uší pro nerušený let. Na první pohled to sice může zdát jako postradatelný detail, při dlouhém letu ale takové teplé ponožky nebo pantofle přijdou vhod.

Zábavní systém na palubě

Velký rozdíl poznáš i v zábavním systému. Ten není umístěný v sedadle před tebou, ale v monitoru, který si vysuneš z boční opěrky. Místo 8,9“ monitoru budeš filmy nebo seriály sledovat na vetším 10,6“ monitoru, který doplňuje USB port, elektrickou zásuvku i jack na sluchátka, která dostaneš. Samotná nabídka zábavního systému zahrnuje široký výběr filmů i seriálů, které jsou doplněné o různorodé hudební žánry i hry.

Prostoru není nikdy dost a s Premium Economy letenkou se nemusíš strachovat o otlačená kolena. V čem je rozdíl proti ekonomické třídě? Zatím co v Ekonomické třídě jsou sedadla v Boeingu 787-8 Dreamliner rozdělena do formace 3-3-3, v té prémiové z bočních řad jedno sedadlo ubylo (2-3-2). Volný prostor se tak využil na větší křesla, která mezi sebou mají mnohem větší rozestupy a stejné platí u pro místo na nohy. Celkově tak budeš mít 93 cm.

Jídlo v Premium Economy

Zatím, co o zábavu a pohodlí se postará výše zmíněné, spokojený a plný žaludek zajistí extra palubní menu. Prozradíme ti snad jen to, že jídlo v Premium Economy připravují stejní šéfkuchaři, kteří se starají i o to v business třídě a tomu odpovídá i samotné servírování. Na začátek ještě doplníme, že o nealkoholické ani alkoholické nápoje během letu nouze rozhodně není a všechny je dostaneš naservírované ve skle nebo v případě teplých nápojů kvalitním porcelánu.

Na dlouhých letech se palubní menu odvíjí, mimo speciálních dietních variací, které si můžeš zvolit, od toho, jaká je tvoje cílová destinace. Pokud tedy poletíš do Pekingu v Premium Economy třídě, můžeš se těšit na variaci exotických pokrmů, jaké vidíš na fotce níže. Jídlo dostaneš servírované na keramice s nerezovým příborem a bavlněným ubrouskem. Bonusem jsou i napařované bavlněné ručníky, které posádka rozdává po jídle. Příjemné osvěžení na dlouhém letu.

Co se týče krátkého letu, který bude předcházet tvému přestupu ve Varšavě, dostaneš na palubě dokonce jídlo na stejné úrovni jako v business třídě!

Dvojnásobek zavazadla

Dalším plusem Premium Economy je i podpalubí, resp. zavazadlo, které s sebou povezeš. V této třídě máš zavazadel dvojnásobek. To znamená, že místo standardních 23kg můžeš letět s 2x23kg zavazadlem. Pokud jsme zmiňovali to, že před odletem máš přednost jak při bezpečnostních kontrolách nebo při boardingu, stejné platí i při vykládání zavazadel. To svoje uvidíš hned po business třídě.

Vyzkoušej business salónek

Základní výhody, které získáš, před nástupem do letadla jsme už zmínili, teď ale další vychytávka. S letenkou v Premium Economy máš za poplatek přístup do Business salónku na varšavském letišti. Ano, musíš si za vstup zaplatit, na rozdíl od ekonomické třídy tuto možnost ale máš, a pokud tě čeká ve Varšavě delší přestup, připlatit se rozhodně vyplatí. Nejenom, že si odpočineš v pohodlných křeslech, ale najdeš tu i plno jídla a pití business kvality.

Zdroje fotografií: lot.com

Peking v Premium Economy třídě za 18 390 Kč

✈ odlet z Prahy ???? 2×23 kg zavazadlo ???? únor – prosinec

REZERVOVAT LETENKU

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru