Connect with us

Cestopisy

Výlet za pár korun? Nejlevnější evropská města

Výlet za pár korun? Nejlevnější evropská města

Poslední roky se stávaly stále populárnějšími mnohé asijské destinace. Není ale třeba zanevřít ani na Evropu. Nejen, že máme kopec krásných míst téměř za rohem, ale některá jsou velmi budget-friendly. Tady je seznam pár tipů na evropská města, která patří mezi ty nejlevnější. Jsem si jistá, že si odneseš kupu zážitků, ať už jsi student s omezeným rozpočtem nebo vášnivý cestovatel. Na konci článku najdeš i nabídku levných letenek.

Reklama

Skopje

Prvním trumfem je hlavní město Makedonie. To na první pohled vůbec nemusí vypadat lákavě, ale jakmile jej jednou navštívíš, jsem ji jistá, že nebudeš litovat. Nejen, že se tu v útulných restauracích dokážeš najít za pár eur, ale i ceny ubytování jsou více než příznivé. Skopje je tedy ideálním místem na víkendový výlet a během teplejších měsíců je tu možnost malých výletů do okolních míst.

Bělehrad

Srbská metropole se nemusí každému líbit, stále je v ní do značné míry cítit komunismus, ale zarytý cestovatel si i zde přijde na své. A za ty ceny si tu užije nejednu hostinu. V současnosti je nejlepší volbou letět do města Niš v Vídně a následně se autobusem přepravit do Bělehradu. Případně můžeš svůj pobyt strávit v Niš a rozmazlovat se místními cenami a službami.

Sofia

Bulharsko je známé jako levná destinace. Zejména proto mnoho dovolenkářů vyhledává přímořská bulharská města. Pokud ale preferuješ výlet za památkami a dobrým (levným) jídlem, Sofia je pro tebe jako stvořená. Dostat se sem je přitom úplně jednoduché. A ani ceny letenek nejsou nikterak drahé.

Sarajevo

Od války na Balkáně se toho v Sarajevu moc nezměnilo a jsem ji jistá, že každým rokem bude město krásnější a krásnější. Je známé pro svůj rušný noční život a bohatou historii.

Záhřeb

Chorvatsko ještě stále patří mezi neoblíbenější evropské dovolenkové destinace, a to zejména kvůli krásným plážím a přijatelným cenám. Za povšimnutí ale stojí i hlavní město Záhřeb, které sice nemá moře, ale zato má krásnou architekturu. Ideální možností je zastavit se tu na jednodenní výlet směrem na letní dovolenou, nebo navštívit vánoční trhy, které jsou každým rokem populárnější.

Kyjev

Ukrajina je velkým hitem, možná i pro mnoho nových linek, které máme v nabídce. Kyjev doporučuje nejeden cestovatel, právě kvůli architektuře a dobrému jídlu. A že je Kyjev laciný? To je jen velký bonus, který každého potěší.

Lublaň

Do malebné Lublaně se nejlépe dostaneš vlastním autem. Útulné malé město, které klidně prochodíš křížem krážem za jediný den. A pokud by ti bylo málo, nedaleko Lublaně se nachází vyhlášené jezero Bled.

Černá Hora

Dovolená v Černé Hoře také patří mezi nejnovější trendy kvůli velmi přijatelným cenám a nepřehledným plážím. Tato krajina ale nabízí mnohem víc, než jen slunění na jedné z místních pláží. Dostupná je například Podgorica, která je hlavním městem Černé Hory, případně Priština, hlavní město Kosova.

Bukurešť

Bukurešť se po mírném útlumu opět těší velké oblibě. Přijatelné ceny, skvělá gastronomie, mnoho zeleně a památek. A jak se tam dostaneš? Přímo z Vídně.

Varšava

Zaleť si do Varšavy, rozhodně tě mile překvapí. Varšava je město téměř pro každého. Najdeš tu historické centrum, ale i moderní výškové budovy. Skvělou alternativou je i výlet do Krakova nebo Gdaňsku.

Akční letenky

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    4/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru