Connect with us

Koronavirus

Aerolinky LEVEL zřejmě skončí i ve Francii, nabízely levný Karibik

Aerolinky LEVEL zřejmě skončí i ve Francii, nabízely levný Karibik

Necelý měsíc po oznámení bankrotu evropské nízkonákladové společnosti LEVEL přichází zpráva o možném uzavření další pobočky. Podle zpráv z prostředí aerolinek LEVEL France se sídlem v Paříži je společnost i tam těsně před vyhlášením insolvence.

Reklama

Francouzský LEVEL je jednou z nejoblíbenějších poboček v rámci Evropy a jeho přímých letů do Ameriky si zvykli využívat i čeští nebo slovenští cestující.

SimpleFlying píše, že letecká skupina IAG (pod kterou LEVEL patří) provádí celoplošné snižování nákladů, které zahrnuje i snížení počtu letadel ve flotilách Iberie a British Airways, jakož i rozsáhlé propouštění a úpravu letových plánů. V rámci tohoto kroku má dojít také k zavření pařížské pobočky LEVEL, ačkoli část letecké společnosti nadále zatím zůstane v Barceloně.

Definitivní rozhodnutí o konci francouzského LEVEL-u má přijít po konzultaci s odbory, která má začít 15. července.

Super levné létání do Ameriky ohroženo

Společnost LEVEL France byla původně projektem společnosti British Airways, známým pod jménem OpenSkies. OpenSkies byl uveden na trh jako značka British Airways v roce 2008 ve snaze optimalizovat letový provoz na přetíženém londýnském letišti Heathrow. OpenSkies létaly mezi USA a Evropou, zpočátku používaly Boeing 757 a později také přidaly větší Boeing 767.

Letecká společnost létala z Paříže a Amsterodamu do New Yorku a Washingtonu. Později společnost provozovala lety z Paříže Orly do New Yorku s lety dvakrát denně.

Konec OpenSkies přišel 7. září 2018, kdy British Airways poslaly do důchodu poslední ze svých Boeingů 767 značky OpenSkies. Krátce na to se flotila přesunula pod novou značku LEVEL France, která začala létat z prestižního pařížského letiště Orly se dvěma Airbus A330. Zbytek je, jak se říká, historie.

Češi si oblíbili létat z Paříže i na karibské ostrovy Martinik a Guadeloupe.

Španělský LEVEL zatím nehlásí problémy

Zatímco francouzský LEVEL zřejmě skončí, španělskému se daří nadále. V červnu 2017 začal létat do destinací jako Los Angeles, San Francisco, Punta Cana, Buenos Aires a naposledy i do Bostonu z hlavního letiště v Barceloně (El Prat).

Španělská odnož LEVEL je údajně relativně zisková, s velkou spádovou oblastí a relativně malou konkurencí na dlouhé vzdálenosti. Alespoň prozatím to tedy nevypadá, že španělský LEVEL skončí.

Zdroj titulní foto: Markus Mainka / Shutterstock.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru