Connect with us

Letenky

Letiště Vídeň roste. Kvalitou, počtem nízkonákladovek i cestujících.

Letiště Vídeň roste. Kvalitou, počtem nízkonákladovek i cestujících.

Letiště Vídeň zaznamenalo v první čtvrtletí roku 2019 nejvyšší nárůst cestujících ze všech evropských letišť. Z Vídně odletí ročně 25 mil. cestujích 110 aerolinkami. Jen za první kvartál 2019 stoupl počet cestujících o 24 %.

Reklama

Pokud se podíváme na aktuální nabídku levných letenek z Vídně, najdeme letenky v rámci Evropy již od pár stokorun a nabídka je navíc tak široká, že než se proscrollujete až nakonec, nějakou dobu vám to zabere. Všechny destinace přitom seženete za zpravidla lepší ceny, než jaké jsou u našich českých letišť. Proč je tomu tak?

Ve Vídni se nízkonákladové letecké společnosti předbíhají v tom, která je lepší, rychlejší a hlavně levnější. Z nabídky letenek od společností easyJet, Eurowings, Laudamotion, Ryanair, Level, Norwegian, Volota ebo Wizzair se tam můžete zbláznit, hlavně u termínů mimo hlavní sezónu, kdy ceny letenek klesají nejvíce.

Letiště Vídeň
Zdroj fotografie: https://www.viennaairport.com/

Stálé nové destinace

Okolní letiště nejsou tempem, jakým vídeňské letiště expanduje, zrovna nadšené. Platí to i v případě nových destinací. Od června tohoto roku se bez přestupu dostanete už i do čínského města Urumči na severozápadě země. Vídeň vás prostřednictvím společnosti China Southern Airlines spojí i s pátým nejlidnatějším městem Číny, Kantonem (Guangzhou). Do Kantonu se dostanete s mezipřistáním v již vzpomínaném Urumči.

Od února tohoto roku létá jedna z nejkvalitnějších leteckých společností na světě, japonská 5* ANA, z Tokia do Vídně a zpět každý den. Letí se s Boeingem 787-9 Dreamliner s kapacitou 215 míst. Od dubna 2019 se z Vídně dostanete s Air Canada přímo do kanadského Toronta. Toto léto bude trasa Vídeň – Toronto v nabídce každý den, v zimním letovém plánu 2019/2020 to bude 5x do týdně. Novými destinacemi z Vídně jsou i kanadský Montréal a jihoafrické Kapské město.

Kromě toho rakouské aerolinky zvýšily Austrian Airlines frekvenci letů do Chicaga, New Yorku a Tel Avivu, ve východní Evropě zase do Kyjeva, Krakova, Bělehradu, Bukurešti nebo např. Sarajeva.

Letiště Vídeň
Zdroj fotografie: https://www.viennaairport.com/

Jedno z nejlepších letišť na světě

Vídeňské letiště se v předcházejícím roku opět v řebříčku nejlepších letišť z celého světa umístilo v první dvacítce, kde mu patří 17. místo. Jedná se o celosvětovou anketu, která analyzuje služby letecké dopravy. Přes 14 mil. Pasažérů hodnotí kvalitu služeb více než 550 nejfrekventovanějších letišť po celém světě. Vysoká koncentrace lowcostových dopravců s nabídkou levných letenek, systematický a kvalitní servis pro klienty, to vše jsou věci, díky kterým je letiště ve Vídni čím dál přitažlivější. Například pražské letiště se umístilo až na 97. místě.

Letiště Vídeň
Zdroj fotografie: https://www.viennaairport.com/

Z Česka na skok

Na vídeňské letiště se z velkých českých měst nejlevněji a asi i nejpohodlněji cestuje autobusem. Tedy v případě, že vás nemá kdo odvézt autem nebo aute zkrátka jet nechcete. Soukromí dopravci jezdí do Vídně několikrát denně.

Letiště Vídeň
Zdroj fotografie: https://www.viennaairport.com/

Raději autem!

Pokud nejste autobusový typ, ale raději se na letiště dopravíte sami autem, klidně tak učiňte. Schwechat cestujícím nabízí parkovací karty za zvýhodněné ceny na parkovištích PARKPLATZ C, PARKHAUS 3 nebo PARKHAUS 4 a MAZUR, která jsou od letiště vzdálená jen pár minut chůze nebo kyvadlovou dopravou. V porovnání s cenami parkování přímo na letišti ušetříte na těchto parkovištích 40 % až 50 % nákladů. Když se poté vrátíte z dovolené, naskočíte do auta a hurá domů. Z výše zmíněných je parkoviště MAZUR nejlevnější.

Upozornění: Předplacené parkovací karty je možné zakoupit jen v předprodeji a přímo na letišti se neprodávají. Pošlou vám ji výhradně kurýrem na adresu doručení a zdarma.

Boeing 767 společnosti Austrian Airlines
Zdroj fotografie: https://www.viennaairport.com/

A co jsou to ty salónky?

Zejména cestující v business třídě ocení při delších přestupech pohodlné letištní salónky, kterých je na letiště ve Vídni hned několik – JET Lounge, AIR Lounge a SKY Lounge. Údajně reflektují určitý status obchodníka. Salónky nabízejí volný přístup do bufetu firmy Do & Co, alkoholické i nealkoholické nápoje, WLAN, široký sortiment mezinárodního tisku, relaxační a masážní křesla, sprchy i kuřácké kabinky. Salónky jsou zdarma i pro pasažéry první třídy.

Kromě toto jich mohou využít i pasažéři z ekonomické třída, zdarma to už ale nebude. Zaplatíte €29,90. Salónky jsou otevřené denně od 05:00 do 22:00, některé i do půlnoci. Pokud necestujete v business třídě nebo té první, ale máte kartu MasterCard World, máte vstup zdarma.

Business salónek na vídeňském letišti
Zdroj fotografie: https://www.viennaairport.com/

Ani vy jste si jich na letišti nikdy předtím nevšimli? Tady je přehledná mapa letišťních salónků ve Vídni.

Klikněte pro komentář

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

POBYT DNE: 5* prodloužený víkend na Šumavě od 1 990 Kč https://t.co/izk5kVz18b2 dny dozadu
Chorvatsko úplně otevře hranice pro občany 10 zemí včetně České republiky https://t.co/yTfzPHe9Pn #novinky2 dny dozadu
Austrian Airlines oznámily návrat. Létat začnou 15. června! https://t.co/m8mGvF7Lju #novinky2 dny dozadu
Které země můžete navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/1a2S4Ot4Le #novinky2 dny dozadu
Černá Hora otevře hranice začátkem června. Zatím pro vybrané země https://t.co/8JGaF0RDO6 #novinky2 dny dozadu
Kypr proplatí náklady na dovolenou, pokud návštěvníkovi zjistí COVID-19 https://t.co/nwx0k4blFk #novinky2 dny dozadu
Gondoly v Benátkách už opět jezdí. Italové se vracejí zpět k životu https://t.co/MHqTCjomkz #novinky3 dny dozadu
Ryanair hlásí masivní nárůst rezervací na červenec, lidi neodrazuje ani karanténa https://t.co/YdmzjDse6I #novinky3 dny dozadu
Wizz Air se potichu přesouvá z Dubaje do Abu Dhabi, vzlétne do 2 týdnů https://t.co/FJbTM8l71N #novinky3 dny dozadu
Techno a falafel. Jak si užít Berlín, když máš dvacet https://t.co/gIl4UyU9Qd3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru