Connect with us

Tipy

Máte letenku a vlak v jednom? Takhle jednoduše vyřídíte check-in

Máte letenku a vlak v jednom? Takhle jednoduše vyřídíte check-in

Mnohá města v Evropě nemají svá vlastní letiště, případně nemají bohatou nabídku letů do vzdálených koutů světa. A tak se cestovatelé kvůli velmi levné letence často dopravují na vzdálená letiště, někdy i za cenu drahých lístků, vlakem nebo autobusem.

Reklama

Pelikán myslí i na cestující z míst, kde letiště nemají taková dobrá letecká spojení, a proto spojuje lístky na vlak s výhodnými letenkami do celého světa. Čas od času se objeví velmi výhodná alternativa, kdy si můžete koupit letenky spolu s lístkem na vlak a dopravíte se tak na letiště komfortně.

Pokud uvidíte v akčních nabídkách Pelikána takové varianty s vlakovým spojením, je to proto, že kombinace vychází výrazně levněji.

Zde je konkrétní příklad letenky s vlakem AccesRail. Díky tomuto spojení můžou cestující z Brna letět za velmi atraktivní cenu do Thajska a v ceně už mají i cestu vlakem.

Koupil/a jsem si takovou letenku – co s tím?

Po zakoupení letenky s vlakovým spojením je potřeba kvůli obsazení místa ve vlaku vyřídit online check-in. Ten můžete udělat jen přímo na webové stránce AccesRail.

Stránka je v angličtině, ale i tak byste check-in měli zvládnout levou zadní. V prvním kroku uvedete:

  • do políčka First name své jméno
  • do políčka Last name své příjmení

Další dvě políčka jsou volitelná, resp. vyberete jedno z nich a vyplníte:

  • do políčka E-ticket number číslo své letecky – toto číslo jste obdrželi po rezervaci letenek přes Pelikan.cz a najdete jej v e-mailové schránce

NEBO

  • do políčka Booking Reference zadáte kód rezervace (to je kratší kombinace čísel a písmen)

V dalším kroku uvidíte přehledně svou rezervaci. Číslo vlaku, třídu, datum, čas odkud – kam vlak směřuje. Stačí kliknout na tlačítko Continue (Pokračovat).

V posledním kroku máte možnost nechat si zaslat potvrzení on-line check-inu i na email. Určitě doporučujeme tak učinit.

Následně po skončení check-inu dostanete možnost vytisknout si potřebnou dokumentaci, resp. lístek na vlak.

Jednoduché, co říkáte? Přikládáme pro jistotu i instruktážní video:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru