Connect with us

Tipy

Léky v příručním zavazadle – jak na to?

Léky v příručním zavazadle – jak na to?

Někteří cestovatelé u sebe potřebují mít léky opravdu nutně, jiní si je sbalí do príručné batožiny jen pro jistotu, málokdo ale cestuje bez nich. Víte ale, jak se léky v letadle vlastně přepravují? Platí na kapky, inzulin a další léky v příručním zavazadle podobná omezení, jako na ostatní tekutiny? My odpověď známe!

Reklama

Léky jako takové

Léky (ať už v tekutém nebo pevném skupenství) by se měly přepravovat v příručním zavazadle – spolu s cennostmi, klíči, penězi a jinými důležitými věcmi. Pokud jde o tekuté léky, ampulky, kapky, sirupy proti kašli, roztoky na kontaktní čočky atd., můžete si jich do příručního zavazadla vzít více než 100ml. Neplatí tu tedy všeobecné pravidlo na přepravu tekutin! Na bezpečnostní kontrole je ale musíte ze zavazadla vyndat, podobně jako plastové pytlíky s tekutinami a elektroniku.

Pokud vám z daného tekutého léku stačí maximálně 100 ml, musí být umístěný u ostatních tekutin v uzavíratelném průsvitném pytlíku. V tomto pytlíku nemůže být více než 1l tekutin celkem (to je povolené množství tekutiny v příručním zavazadle), a ten navíc musí být rozdělen do nádobek s maximální kapacitou 100 ml.

Potvrzení

Lékařská potvrzení nejsou vyžadována. My ale doporučujeme, pokud máte čas, si jej obstarat (zejména pokud jde o velké množství léků). Pokud patříte mezi největší pedanty, můžete si zařídit i povolení letiště a letecké společnosti. Známe totiž pár případů, kdy kvůli velkému množství léků bez lékařského předpisu nastaly při bezpečnostní kontrole komplikace.

Zdravotní pomůcky a potřeby

Všechny zdravotní pomůcky, které budete během letu potřebovat, si na palubu můžete vzít (inzulin, injekční stříkačky atd.). V případě invalidního vozíku je to ale jinak! Jeho přeprava závisí na podmínkách leteckých společností. Je možné, že bude potřebné ho přepravit v zavazadlovém prostoru, takže cestující využít letištního vozíku.

Přeloženo z Pelipecky.sk, autor původního článku Anna Ováryová.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

13 pláží, kterými tě Mauricius okouzlí https://t.co/4lsArA0KBz2 dny dozadu
Pevninské Portugalsko bez omezení: od 1. července již není nutný EU certifikát https://t.co/j03BLNywnb #koronavirus2 dny dozadu
Na výlet na slunné Azurové pobřeží do Francie s letenkami od 884 Kč https://t.co/WXimZj0WwW2 dny dozadu
TOP řeky, jezera a laguny v Evropě: Sem se jezdí za odpočinkem a vodními sporty https://t.co/HumpBMQ44z2 dny dozadu
TOP atrakce a zážitky v Abú Dhabí (14 tipů na aktivity a letenky od 3 267 Kč) https://t.co/z42VWQRgyF2 dny dozadu
Prozkoumej Sicílii s letenkami z Vídně nebo Prahy od 1 177 Kč https://t.co/Z988Hqfwip2 dny dozadu
AKČNÍ LETENKY: Zadar, Katánie, Řím a další od 461 Kč https://t.co/vcgOxhAr2T2 dny dozadu
Ušetři s mKartou Svět: výběry zdarma, výhodné kurzy a až 2 000 Kč zpět za platby mobilem https://t.co/4KOaIaxi6P2 dny dozadu
Mauricius je otevřen pro všechny: není nutný test, očkování ani karanténa https://t.co/hSTauBjHnI #novinky2 dny dozadu
PECKA DNE: Letecký pobyt v Římě s hotelem a snídaní od 4 690 Kč https://t.co/kE4AVD7yoE3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru