Connect with us

Asie

Kuwait z Vídně, od jara do podzimu za 3 990 Kč

Kuwait z Vídně, od jara do podzimu za 3 990 Kč

Zemi pokrývá poušť nebo polopoušť, zastavena je tu většina pobřeží a turisty, kteří se sem vydají, tu místní muslimská společnost zahrne pohostinností. A ačkoliv jsou tu hodnoty stále velmi tradiční a konzervativní, jistě si tu užiješ skvělou dovolenou. Kuwait je totiž místem, které na návštěvu stojí a můžeš být až překvapen množstvím atrakcí, galerií a muzeí, které tu objevíš. Letíš s Turkish Airlines z Vídně s jedním přestupem v Istanbulu, v ceně máš i 20kg odbavené zavazadlo.

Reklama
 • Odkud? Z Vídně
 • S kým? Letecké společnosti Turkish Airlines, AnadoluJet
 • Kdy? Duben – říjen 2020
 • Termín? Příklad 13. – 20. května 2020
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo 8+2 kg, 20kg odbavené zavazadlo
 • Využij slevový kód: USETRI250 – Stačí u Způsobu platby zaškrtnout Uplatnit kupon a vyplnit.

Kuwait a cestovní doklady

Do Kuwaitu potřebuješ cestovní pas (platný min. 6 měsíců ode dne plánovaného návratu ze země) i víza. Ta Kuwait vydává po příletu na letišti, tedy pokud se nejedná o pobyt delší, než 3 měsíce. Cena takových jednorázových víz je 9€ a pokud za každý den bez víza v zemi činí 30€.

Kuwait a očkování

Doporučena jsou základní cestovatelská očkování (žloutenka typu A a B, břišní tyfus a tetanus). Dobré také je zkontrolovat si očkování proti spalničkám a záškrtu.

Kuwait a počasí

Je znám svým horkým klimatem, které tu je po celý rok. Nejtepleji je zde právě od dubna do října a nejvhodnější doba k cestování je od května do října. Ale pozor, teploty někdy dosahují i 50 °C.

Kuwait a oblečení

Jistě – jedná se o muslimskou zemi a s tím souvisí i pravidla odívání. Ženy by měly mít zahalené břicho, ramena a neměly by na sobě mít žádné upnuté oblečení. Není nutné mít zahalené vlasy (minimálně například ve městě Kuwait City a větších městech je to trochu uvolněnější).

Kuwait – co vidět a zažít?

 • Jistě tvou zastávkou bude Kuwait City – metropole, které vévodí slavné Kuwait towers a ve městě najdeš i pěkné muzeum.
 • Na Kuwait towers můžeš vystoupat zadarmo a nahoře najdeš restauraci, do které tedy už vstup je. Restaurace se postupně točí a nabízí tak 360° panoramatický výhled.
 • Najdeš tu tzv. zahraniční pláže. Je tu normální chodit v plavkách a neřešit žádné velké zahalování. Na některých je vstup placen, někde je zdarma. A obvykle na nich najdete i typy plavek, ve kterých tu můžete chodit. Na placených můžete obvykle být i v bikinách.
 • Kuwait je rájem obchodů a shopaholiků, mají tu nízké daně.
 • Mnoho lidí, i místních, také zavítá i do menších vesniček, odkud bývá výhled až za hranice.

Kuwait a levné ubytování

Výhodné ubytování můžeš jej rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru