Connect with us

Cestopisy

10 věcí, které si lidé „vypůjčují“ z hotelů bez vrácení nejčastěji

Bristský denník the Telegraph přišel s opravdu originálním průzkumem. Podle něj si totiž až 69 % hotelových hostů půjčuje vybavení hotelu, tedy půjčuje bez vrácení. Průzkum kromě jiného odhalil i nejčastěji kradené předměty. Jak poznamenali jeho tvůrci, lidé při tom všem zapomínají na to, že hotelový personál přesně ví, co z kterého pokoje zmizelo a může takto odcizené předměty hostům ihned zaúčtovat, protože častokrát vlastní i číslo kreditní karty hostů. Tady už je ale seznam TOP 10 kradených věcí:

Reklama

10. Bible

I když jedno z božích přikázání zní „Nepokradeš (Kelišová!)“, v Evropě to už zřejmě neplatí. Bible patří mezi nejčastěji mizející věci z hotelových pokojů.

9. Knihy

Ano, Bible je kniha, víme, nyní ale mluvíme o těch dalších. Nedočetli jste svoji oblíbenou knihu z knihovny? Nevadí, vezměte si ji domů, nikdo na to nepřijde. Tak by mohla znít reklama na knihy v hotelových zařízeních. Opak je ale pravdou. Lidé si knihy z hotelů berou často a doma je pravděpodobně vystavují jako cenné suvenýry.

8. Rychlovarná konvice

Někteří při tom riskují popáleniny, případně to, že si toho všimne například letištní personál. I když to může pro některé znít neuvěřitelně, i rychlovarné konvice jsou v hotelových pokojích velmi žádaným produktem.

7. Záclony

Příležitost dělá zloděje? Své o tom ví i hotelové záclony, které se mnohokrát ocitávají v rolích unesených, nacpaných v kufrech cestovatelů.

6. Umělecké předměty

Obrazy, sošky a další artefakty. Z hotelových pokojů nebo chodeb často mizí i vkusná umělecká díla. Možná je cestující chtějí mít jen tak doma a možná je chtějí vydražit. Kdo ví?

5. Rámy obrazů

Když není obraz dost dobrý, postačí rám. Rámy obrazů se umístily na páté příčce nejčastěji kradených věcí z hotelových pokojů.

4. Příbor z restaurace

Co na tom, že vám nebude ladit do sady. Někteří hosté si příbor vezmou úmyslně jiní nechtěně. Tak či onak, jídelní nože mizí přímo závratnou rychlostí.

3. Jídlo a pití

Je v ceně pokoje minibar nebo ne? Někteří si s tím hlavu nelámou a zkrátka vezmou vše, na co přijdou. A to i bez placení. Jídlo a pití patří mezi nejčastěji kradené věci z hotelu.

2. Baterie a žárovky

Mysleli jste si, že žárovky krade jen Ross Geller z kultovního seriálu Přátelé? Omyl. Mnozí si z hotelových pokojů zvykli odnášet i baterky z dálkových ovladačů. Bizarností jsou i žárovky v pokojích. Ano, i tento elektronický spotřební materiál patři mezi nejčastěji kradené věci.

1. Ručníky

Naprosto nejčastěji mizejícím artiklem jsou, jak možná tušíte, hotelové ručníky. Pokud vezmeme do úvahy, kolik lidí ručníky reálně použilo, není to pro ty, kteří si je odnesli, až taková výhra, že? Přiznejte se?! Patříte mezi ručníkové bandity?

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru