Connect with us
Keňa, savana

Novinky

Keňa: nově je třeba požádat o vstup přes ETA, elektronická víza již nevyřídíte

Keňa: nově je třeba požádat o vstup přes ETA, elektronická víza již nevyřídíte

S účinností od 1. ledna 2024 Keňa uvedla v platnost autorizační systém pro vstup do země. Podobný se používá například při vstupu do USA či Kanady. Systém ETA (Electronic Travel Authorisation) je dostupný na této oficiální stránce. O elektronická e-visa už není možné nadále žádat. Cena za standardní vyřízení se pohybuje kolem 30 amerických dolarů.

Reklama

Keňa a vstup do země 2024: jak žádat přes ETA?

 1. Žádost o ETA pro vstup do země může cestující vyplnit na stránkách https://www.etakenya.go.ke/en (doporučujeme vyřizovat s dostatečným časovým předstihem). ETA musí mít vyplněny každý cestující zvlášť, včetně dětí.
 2. Standardní doba vyřízení ETA do Keni je do 3 pracovních dnů. Cena je přibližně 32 USD/osoba. Lze rovněž požádat o tzv. premium vyřízení (cena přibližně 52 USD/osoba) – bude zpracováno přednostně včetně Live chatu, WhatsApp supportu.
 3. Potvrzení o schválení ETA je nutné si ověřit na stránkách https://www.etakenya.go.ke/en (nestačí pouze zaslat žádost o ETA).
 4. Při odletu z letiště do Keni musí mít každý cestující schválenou a vytištěnou ETA. Tímto potvrzením se bude muset prokazovat při odletu na odbavovací přepážce.
 5. Cestující s již zaplacenými a vydanými e-vízy nepotřebují ETA. Víza jim budou platit do jejich vypršení podle vydání.

Akční letenky do Keni

Keňa

Zdroj: mzv.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru