Connect with us

Cestopisy

Když bar, tak originál. Podívej se na ty nejbizarnější na celém světě

Známe to všichni. Těžký den, konečně padla! Zítra volno, to znamená jediné, jde se do města. Přesněji do baru! A když říkáme bar, rozhodně nemyslíme na jen tak obyčejný! Ty, které jsme navštívili my, opravdu stojí za to, a proto ti o nich musíme dát info, třeba jako inspiraci pro příště 🙂

Reklama

Klinika Bar, Singapur

Tento bar je jako dělaný pro ty, kteří vzhlíží k doktoru Housovi, nebo poctivě sledovali každý ze 185 tisíc dílů Ordinace v růžové zahradě. Je v podstatě pro všechny, kteří mají až přehnanou lásku k doktorskému prostředí. Tento bar totiž dostává svému jménu a nabízí všechno, co pravá klinika potřebuje. Když vezmeme v potaz, že v barové „Klinice“ působí všichni, od internistů, zubařů, až po patology. Při vstupu do baru jsou na věšácích zavěšené bílé pláště, usadit se pak můžeš do zubařského křesla, invalidního vozíku a podobně. Jako osvětlení je využitý typický operační „reflektor“ a obsluha je oděna, jak jinak, než do bílých plášťů. Při objednávání drinků můžeš mít trochu problém s názvy, protože ty se až moc podobají názvům nejrůznějších léků. Chutnají ale mnohem lépe a po pár locích účinkují víc, než morfium.

Ice Bar, Stockholm

Menší ledové bary vznikají každou zimu i u nás, ale ten pravý a největší najdeš bezpochyby ve švédském Stockholmu. Tady se ti zaručeně nestane, že by tvůj drink nebyl dostatečně vychlazený. Ale hezky popořadě. Před vstupem do samotné hlavní místnosti Ice Baru vejdeš do šatny, kde ti obsluha nabídne stylovou a hlavně teplou zimní bundu. Neodmítni ji, věř nám. Ostatně bez ní by tě dovnitř stejně nepustili. Uvnitř je totiž mínus 24 °C, a to by ti byla fakt zima! Po obléknutí bundy sejdeš dolů po schodech, kde už tě čeká místnost plná ledu, a když říkáme plná, myslíme tím od podlahy až po strop. Dokonce i bar a skleničky jsou z ledu. U ledu bude na pár týdnů i tvůj bankovní účet, který se z návštěvy Ice Baru bude chvíli vzpamatovávat, ale ten zážitek stojí za všechny prachy.

Museum HR Giger Bar, Gruyères, Švýcarsko

Při pohledu do tohoto baru se možná udělá nevolno slabším povahám. Ti, kteří milují scénáře jako ze Sběratelů kostí, mohou jásat. Bar s názvem Museum HR Giger Bar je celý složený z kostí. Kosti jsou okolo tebe, kosti jsou na stropě, z kostí je udělaný stůl, židle i bar. Z kostí piješ i své drinky. Prostě jako správný náčelník velmi podivného kmene. Bar je navíc tematicky umístěn do spodní části hradu ve švýcarském městě Gruyères, což divný zážitek z návštěvy tohoto místa ještě více umocňuje. Otevřeno ale mají pouze do půl deváté večer, potom je tam asi moc hororová atmosféra, nebo co. Nám teda stačilo být tam jen za světla.

The Miniscule of Sound, Londýn

Název baru je dost výstižný, neboť se dá volně přeložit jako „nepatrný zvuk”. A přesně tak „nepatrný“ je ve své podstatě i samotný bar. Jedná se totiž o oficiálně nejmenší noční podnik na světě. Jeho rozměr je cca 1,2m² x 2,5m². V roce 2000 byla jeho sláva zvěčněná v Guinnessově knize rekordů a zatím ho žádný jiný bar nepřekonal. V tomto baru rozhodně nečekejte kdovíjaký prostor. Hlava na hlavě je tam už v případě, že je v něm více než 10 lidí! Jeho kapacita je totiž pouhých 14 lidí (včetně DJ), a to už je tam teda fakt dost narváno. Než se vůbec dostaneš dovnitř, budeš si muset vystát docela dlouhou frontu. Uvnitř se taky nebudeš moct dlouho zdržet, ale dát si alespoň jeden drink v nejtitěrnějším baru světa, je fakt zážitek.

The Red Sea Star, Eilat, Izrael

Říká ti potápění „pane“, nebo jsi v tom začátečník? Proč se na takovou blbost ptáme zrovna v souvislosti s bary? Protože právě Red Sea Star je uložený pod mořskou hladinou. Konkrétně v hlubinách Červeného moře. Ok, tak zas taková šílená hlubina to není, ale je to bar pod vodou v Rudém moři a k vidění je tam toho zaručeně hodně. Jak by taky ne, když scenérie a výhledy jsou pohyblivé a hlavně tak autentické (řeč je pochopitelně o rybách a všemožných mořských tvorech všude okolo). Při vstupu do tohoto baru nemusíš mít skafandr, ani umět šnorchlovat, nebo se potápět. Nejdřív se projdeš po vystavěném mole směrem do hlavní a vrchní části baru, ze které potom sjedeš výtahem do nevelké, ale o to útulnější místnosti. Ta je už ukrytá v moři. Všechny dekorace jsou laděny do mořských vzorů a místu je také přizpůsoben jídelní lístek. Stoly jsou pak umístěny k velkým oknům, aby ti tato návštěva navždy zůstala v paměti.

Vampire Café, Tokio

Česnek, kůl, nebo svěcenou vodu na tomto místě určitě nenajdeš. Už z názvu je patrné, že tento bar je rojištěm všech upírů nebo alespoň milovníků této tematiky. Vampire Café je útulným místem plným rakví, krve, upířích zubů a bledých těl bez duše. Naštěstí se jedná o rekvizity a dobře maskovanou obsluhu, alespoň doufáme. Každopádně, pokud miluješ filmy Blade, tenhle bar je jako dělaný pro tebe. Pokud jsi spíš na Stmívání, tak takovou „romantiku“ tady zas nečekej. Bar je rozdělen do několika místností, aby měl každý upír na svoji oběť více času v soukromí. Každá z místností má specifický název s upíří tematikou. Všude je velmi slabé osvětlení a plno svíček, které hororovou atmosféru krásně doplňují. I tady mysleli při dekoracích, menu i pití, na detaily. Dokonce vše přivedli k dokonalosti tím, že pokud do baru přijdeš převlečený za upíra, získáš krvavý drink na účet podniku.

Cybermachina, Krakov

Tento bar je věnován všem zarytým „gamerům“ a možná také jejich zbylým přátelům, kteří by je jednou za čas rádi vytáhli na drink. Cybermachina myslí fakt na všechno. Od nejrůznějších herních konzolí, které jsou volně k využití, přes deskové hry, které klidně můžeš s partičkou hrát celé hodiny. U toho pak nesmí chybět drink s názvem Mario, Angry Bird, Wario, nebo Pac-Mango. Jako bonus přidáváme fakt, že Krakov je opravdu blízko a „zapařit“ si tam tak můžeš klidně zítra!

Rabbit Hole, Alhambra, Kalifornie

V překladu králičí díra. Hledej v tom souvislost s knihou Alenka v říši divů. Na motivy této pohádky byl totiž vytvořen tento bar. A jako Alenka v říši divů se v něm budeš cítit i ty. Každá místnost tě sprovází jednotlivými kapitolami příběhu, takže je jen na tobě, jestli se rozhodneš navštívit každou z místností, nebo si vybereš svoji nejoblíbenější. Místnost kočky Šklíby ti nabídne zvláštní mizející malůvky na zdi. V další místnosti ti zas po vypití drinku bude připadat vše maličké, ne, to zatím není alkoholem, jde o dobře vytvořenou iluzi za pomocí rekvizit a očního klamu. Z této iluze tě dostane další místnost, kde, jako Alenka, můžeš sníst (nebo vypít) další pochutinu a budeš opět normální. Nebo ne?

Baobab Tree Bar, Modjadjiskloof, Jižní Afrika

Když se řekne baobab, vybaví se možná i tobě knížka Malý princ. A možná se ti vybaví spíše bar v Jižní Africe. Jestli se ti nevybavilo ani jedno, nevadí, my tě seznámíme alespoň s tím barem (Malého prince už necháme na tobě). Baobac Tree Bar je umístěn v kmeni stromu Baobab, který je 6 tisíc let starý! Útulné prostředí baru nabízí krásné splynutí s jihoafrickou přírodou. V tomto baru ani tak nejde o to „opíjení se“, ale spíš o načerpání energie na opravdu nádherném a netradičním místě. Když k tomu přidáš ještě lahodně vychlazenou Piňakoládu ve dřevěném ručně vyřezávaném hrnku, vše bude naprosto dokonalé.

Anonymous Bar, Praha

Jestli zrovna nemáš moc času cestovat po světových barech křížem krážem, a přesto chceš navštívit nějaký cool netradiční bar, zkus Anonymous v Praze. Zážitek si odneseš docela slušný. Nejen, že některé nabídky nápojů jsou v lístku vidět pouze skrz černé světlo, a jiné zas pouze pomocí oldschoolové hračky View-Master, ale navíc ti drinky namíchají v různých kádinkách a podobných srandičkách. Ke všemu nechybí ani obsluha ve známých Anonymous maskách, které celou atmosféru baru dokonale dokreslují.

 

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru