Connect with us

Dovolená na Slovensku

Chalety v Jasné: Pohodlná dovolená pro celou rodinu

Chalety v Jasné: Pohodlná dovolená pro celou rodinu

Lokalitu Jasné známe po letošních dovolených na domácím hřišti už víc než dobře. Důvěrně poznáme lokalitu Tří Studniček, Hotelu Grand, ale i Rotundu na vrcholku Chopku. Horské chalety nám ve sbírce ale stále ještě chyběly, takže jsme zkrátka nemohli říct ne. A vlastně ani nechtěli.

Reklama

Očekávali jsme horské chatky, se slušným vybavením. Po příchodu jsme si uvědomili, že na příští dovolenou v horách budeme naše kamarády lanařit právě tady. Chalety z TMR série Chalets Jasná Collection**** totiž nejsou jen tak nějaké chatičky.

Už před vstupem nám bylo jasné, že nás čeká něco velkého. Masivní stavba laděná do zemitých tónů, obehnaná dřevěným a kamenným obkladem, dokonale zapadající do místní přírody. Přesně podle mého gusta.

My konkrétně jsme dostali jednotku s názvem Mountain Mezonet. To znamenalo obývací část na jiném poschodí, než je ta odpočinková, zurčící potůček přímo pod okny a z jedné strany výhled do uklidňující zeleně. K tomu přidejte soukromé parkoviště přímo před domem, lyžárnu a in-house wellness. Může být?

Interiér nezklamal jakbysmet. Vůně dřeva nás nalákala do obýváku, kde se na nás doširoka usmíval velký krb, s již předchystanými špalky. V případě chladnějších večerů bychom ho stoprocentně využili, třicítky ve stínu nám to však během našeho pobytu důrazně rozmlouvaly. Plně vybavený moderní kuchyňský kout, včetně myčky nádobí, naznačuje, že se zde dá strávit i více než jen prodloužený víkend. A pokud jste si nestihli udělat zásoby vína na večer, nezoufejte. Slušně vybavený minibar vám nabídne mnoho možností, a to za nepřestřelené ceny. To se tak často v hotelech nevidí.

My jsme si kuchyňskou a obývací část stihli užít jen během snídaně, kterou nám v širokém piknikovém koši přichystali až přímo před vchod apartmánu. Pod nosem nám okamžitě zavonělo čerstvé pečivo. K němu nám přibalili uzeniny, sýry, jogurty, hotelové balení másla, marmelády, medu a Nutelly, ovoce a nakrájenou zeleninu. K mléku se dokonale hodila chutná ovesná kaše a džus už byl něco, co jsme ani nečekali. Kávovar s přichystanými kapslemi i sáčky s čajem jsou v chaletech samozřejmostí, takže si tam na své přijde snad opravdu každý. Pokud stojíte o pořádnou romantiku, přichystejte partnerovi snídani do postele. Jsou tam k tomu ideální podmínky.

Na horním poschodí se nachází dvě ložnice, celkem pro čtyři osoby. Větší skupiny se vyspí i dole na rozkládacím gauči, je opravdu pohodlný! My jsme se ke spánku odebrali do ložnice s manželskou postelí a s výhledem na příjezdovou cestu, sjezdovku a potok, který nám něžně žbluňkal pod balkónem. Koupelna přímo v pokoji? Ó, ano, a jaká!

Pokoj přes chodbu měl lůžka oddělená a výhled do hustě zarostlého svahu, který na nás přímo dýchal klidem. V tomto případě chyběl balkón, ale okna velká přes téměř celou stěnu a zeleň všude okolo to všechno vykompenzovala.

Aby byl náš zážitek kompletní, nesměli jsme vynechat in-house wellness, kterým chalety disponují. K dispozici byl hostům od tří odpoledne do devíti večer. Typů ubytování je mnoho a s nimi se mění i vybavení a velikost wellness centra. Standardem však běžně bývá sauna, odpočinková místnost a venkovní vířivka. Během naší návštěvy jsme měli celý prostor jen sami pro sebe, což jsme si samozřejmě patřičně pochvalovali. Pravděpodobně to bylo tím, že jsme tam naklusali v době, kdy je většina hostů ještě na turistických potulkách. My jsme se těsně po otvíračce postavili na značky a už nás tam čekaly připravené osušky, plachty i voda a ovoce na osvěžení. Kromě toho i naprostý klid a dokonalý relax. Pokud byste měli zájem o masáž, zkušený personál za vámi přijde přímo na pokoj.

Pro majitele psů a koček, kteří se bez svých čtyřnohých mazlíčků nedokáží pohnout z domu, máme dobrou zprávu – v chaletech vás s nimi milerádi ubytují. Dokonce až se dvěma! Příplatek za každého z nich je 25 € na noc. S pohodlím mít své chlupáče u sebe však souvisí i povinnosti. Například je nikdy nesmíte nechat v apartmánu bez dozoru nebo je nechat potulovat se po prostorech wellness centra. Všechny další potřebné informace se dozvíte v ubytovacím řádu.  

Pokud hledáte prvotřídní komfort, moderní vybavení na úrovni a prostorné ubytování pro svou rodinu či přátele, lepší místo v Jasné nenajdete. Chalety si užijete v létě během svých túr po Nízkých Tatrách, stejně tak jako v zimě v době lyžovačky nebo Silvestru. V ceně pobytu, který absolvujete do konce září, máte navíc lístky na lanovku ve středisku Jasná. Dostat se tak na Chopok nebo Ďumbier nebylo nikdy snadnější.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Nahoru