Connect with us

Tipy

Jak se obléct do letadla

Jak se obléct do letadla

Naši odpověď na otázku: „Jak se obléct do letadla,“ neberte vůbec jako přísný předpis. Každému jistě vyhovuje něco trochu jiného. Doporučení v našich článcích bývají podložená určitými pravidly anebo přepravními podmínkami. Tentokrát ale půjde o rady od skutečných cestujících anebo podle našich vlastních zkušeností. Prosím, berte v úvahu, že předmětem článku bude cesta v ekonomické třídě. Na cestovatele v business nebo první třídě platí trochu jiné podmínky.

Reklama

Hned na začátku bychom rádi vyvrátili mylný názor, že se do letadla je třeba se načančat a obléct se formálně. Ne, ne – tepláky se odpouštějí a dokonce se někdy i doporučují!

Takže jak na to?

Pohodlně, prakticky a aby vám nebyla zima (anebo teplo). Samozřejmě, pokud někdo žije podle zásady „vždy stylově a elegantně,“ chápeme, že bude mít jiné priority. Vždyť každý by si měl obléct to, v čem se cítí dobře.

Pohodlně

Největší důraz klademe na kalhoty. Neměly by vás tlačit na břichu, a měli byste se v nich moci snadno pohybovat – cítit se v nich příjemně. Po několika hodinách letu je dost možné, že tenhle stav stejně pomine… Jak jsme psali v úvodu článku, klidně si můžete obléct tepláky i legíny, jen vkusně.

Jako horní část outfitu si zvolte pohodlné tričko a další vrstvu (mikinu, svetr, sportovní sako…). Kabát/bundu si sbalte do příručky (tedy příručního zavazadla), během cesty ho pravděpodobně potřebovat nebudete. Ale pro jistotu si můžete přibalit místo kabátu třeba jen velký šál (ten poslouží jako deka, přehoz, podložka pod bedra atd.)

Co se týče obuvi, měla by být co nejpohodlnější, a hlavně by měla držet pevně na noze, ale zároveň by mělo být jednoduché ji nazout a vyzout (ale jen v případě, že máte své botičky dokonale čisté i zevnitř a nebudou po hodiny zdrojem nepříjemného zápachu).

Pokud vám opuchají nohy, raději se před cestou zeptejte svého lékaře, jak tomu v letadle zabránit…

Prakticky

Záleží na každé látce. Pokud si oblečete syntetické materiály, koženku a podobně, nemusí to být obtížné jen pro vás, ale i pro vaše okolí. Tedy hlavně v případě neprodyšných kousků, v nichž se začnete potit ještě před letem. A mimochodem – je lepší si vzít aspoň 1 kousek s nějakou tou kapsou…

  • Malý tip: Pamatujte, – vrstvy to jistí! Vrstvení oblečení je výhodné i v případě, že letíte například na podzim, kdy už je chladněji, do tropických končin. Je jednodušší si pár kousků oblečení sundat, než se ve 30 °C producírovat ve svetru a naopak je lepší jednu přidat, než mrznout.

A pozor! Záleží i na účesu. Pokud máte dlouhé vlasy, není moc praktické je nechat rozpuštěné. Mohou se při cestě pocuchat, ale i se nabíjet elektřinou. Ideálně vlasy stáhněte tak, abyste se mohli po cestě i pohodlně opřít do sedadla. Ale opět záleží na všem pocitu.

  • A praktická rada ze strany spolucestujícího: nepoužívejte silný parfém/ toaletní vodu!

Aby vám nebyla zima

V letadle nebude stejná teplota jako venku. Ať už cestujete na letní dovolenou anebo dorazíte na letiště přímo z pláže, můžete mít pocit, že to teplo je k nevydržení. Do letadla si ale určitě vezměte nějaký svetr (nebo šál, jak jsme doporučovali výše). A pokud máte obuté sandále, nezapomeňte si do tašky přihodit ponožky!

Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Okružní zaoceánské plavby budou obnoveny nejdříve v září https://t.co/IqCgjCGV9C #novinky13 hodinami dozadu
Aerolinky LEVEL zřejmě skončí i ve Francii, nabízely levný Karibik https://t.co/FbBcRHOUsK #novinky13 hodinami dozadu
Etihad Airways příští týden spustí novou nízkonákladovku v Abu Dhabi https://t.co/BBvrjvbN0s #novinky13 hodinami dozadu
Ryanair má 35 let. Začínal s jedním letadlem a 25 zaměstnanci! https://t.co/I2PjhZYuWj #novinky13 hodinami dozadu
Na Islandu staví oceánskou lagunu. Nechybí geotermální vody a wellness https://t.co/bZibwEMCkh #novinky14 hodinami dozadu
Chile se tak brzy neotevře. Země prodlužuje výjimečný stav do 14. září https://t.co/bpVlwipQVB #novinky14 hodinami dozadu
Řecko nabízí turistům slevy na letenky a rodinné akce https://t.co/cw0oBwXCkW #novinky14 hodinami dozadu
Estonsko zavádí víza pro digitální nomády https://t.co/F3NwAWr2Cq #novinky15 hodinami dozadu
Od dnešního dne do Anglie i Skotska bez karantény https://t.co/SpXPvr1J41 #novinky16 hodinami dozadu
Hotel Srdiečko. Jižní svahy Nízkých Tater vás obklopí srdečností https://t.co/AM7QGr349D17 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru