Connect with us
Florencie

Koronavirus

Itálie během Vánoc zpřísní pravidla zeleného COVID pasu. Test už stačit nebude

Itálie během Vánoc zpřísní pravidla zeleného COVID pasu. Test už stačit nebude

Italská vláda oznámila, že v období Vánoc zpřísní opatření týkající se zeleného COVID pasu. Jedná se o reakci na zaznamenaný nárůst případů, zejména na severu země, píše Lonely Planet.

Reklama

Zelený pas v Itálii používají jako důkaz o očkování, překonání COVID-19 nebo testování při vstupech do veřejné dopravy a různých interiérů. Místní média nazvala zpřísnění COVID pasu super zeleným pasem, ve kterém už nebude možnost prokázat se testem.

Držitelé zeleného pasu, kteří nejsou očkováni nebo nepřekonali koronavirus, nebudou mít povolen přístup k nezákladním službám, jako restaurace, bary, muzea, noční kluby, lanovky a většina kulturních či zábavních institucí. Podobně je to s vlaky, letadly, autobusy či loděmi v rámci Itálie. Nebudou se moci ani ubytovat v hotelech.

Italské noviny La Repubblica vysvětlily: Cílem je odměnit očkované obyvatele, a to bez zavedení nových omezení pro tyto lidi.“

Nová pravidla mají platit od 6. prosince minimálně do 15. ledna. Podle premiéra Maria Draghiho zajistí nová opatření „normální“ Vánoce očkovaným a zároveň turistickou sezónu.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru