Connect with us

Novinky

V této italské vesničce si můžeš užít dovolenou zdarma

V této italské vesničce si můžeš užít dovolenou zdarma

Italská vesnice, vzdálená od Říma a Neapole jen asi dvě hodiny autem, chce přes léto přilákat turisty. Nabízí ubytování zdarma.

Reklama

San Giovanni v Galdo, vesnice na jihu Itálie, nabízí prázdné domy pro cestovatele, kteří navštíví region od července do října, zdarma. Píše o tom Lonely Planet. Jako mnohé jiné malé vesnice v Itálii, i San Giovanni trpí poklesem obyvatel, neboť ti se stěhují do větších měst. Kvůli tomuto trendu disponuje vesnička množstvím prázdných domů, které turistům poslouží jako únik před ruchem velkoměsta.

Díky projektu nazvaném Regalati il Molise (Dej si Molise) mohou cestovatelé navštívit malebný region a ubytovat se zde až na 7 dní zdarma. Lákadlem jsou kromě vína a jídla i blízké Apeniny a pobřeží Jaderského moře. Projekt bude fungovat od 4. července do 3. října.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru