Connect with us

Novinky

V italském Cinquefrondi prodávají domy za euro

V italském Cinquefrondi prodávají domy za euro

Snili jste už někdy o tom, že necháte všechno doma, přestěhujete se někam do neznáma a začnete znovu? V italském městečku Cinquefrondi si nyní můžete koupit dům za cenu kávy nebo možná spíše zmrzliny.

Reklama

Město se nachází v jižním regionu Calabria. Cinquefrondi sdružilo i několik dalších italských měst, aby dala dohromady staré opuštěné domy na prodej za symbolické euro. Za nápadem stojí snaha o obnovení a opětovné osídlení historického centra města, píše Lonely planet. Cinquefrondi se nachází mezi dvěma moři v regionu s nejmenším počtem nakažených novým koronavirem v celé zemi. Město je obklopeno krásnou přírodou v čele s Národním parkem Aspromonte, Tyhrrenským a Jónským mořem – přičemž obě jsou vzdálena méně než půl hodiny cesty autem. Celá oblast byla kdysi součástí Magna Graecia, Velkého Řecka.

Požádat o jeden z domů může každý, Ital i zahraniční, musí ale samozřejmě splnit jisté podmínky. Domy sice stojí symbolické euro, ale kupce musí zaručit, že začne s renovačními pracemi do tří měsíců. Ukončené musí být do tří let. Podmínkou je také pojištění domu a zaplacení poplatků za všechny papírové úkony na přepsání majetku.

Dům si můžeš vybrat na stránce obce, na jejímž vyplníš i potřebný formulář.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru