Connect with us

Cestopisy

Historická Málaga: Co ochutnat a zažít?

Historická Málaga: Co ochutnat a zažít?

Málaga může na první pohled vypadat jako další z obyčejných přímořských španělských měst. Neměla jsem velká očekávání a možná právě proto mi tak učarovala! Přináším ti tipy, co v Málaze vidět a ochutnat.

Reklama

Věděl jsi, že…

  • … patří mezi jedna z nejstarších měst na světě. Staré je již 2 800 let.
  • … je největším městem na pobřeží Costal del Sol?
  • .. Málaga je rodným městem Pabla Picassa?

Jak se dostat z letiště do města?

Málaga je jedním z těch měst, kde je doprava z/na letiště velmi jednoduchá. V blízkosti hlavní budovy se nachází železniční stanice. Lístek na vlak stojí 1,80€ a cesta trvá necelých 20 minut. Můžeš se tak nechat odvézt do centra města, kde doporučuji booknout ubytování.

Toto v Málaze nesmíš vynechat

La Malagueta Bullring

Nejlepší výhled na tuto býčí arénu je z hradu Gibralfaro a jeho okolí, jinak je velmi jednoduché ji přehlédnout, jak moc je obklopena budovami. Je tam i oficiální vyhlídková plošina, na níž se zdržuje velké množství lidí, proto doporučuji najít si svůj vlastní spot, kde budeš mít soukromí.

Hrad Castillo de Gibralfaro

Vedle maorského paláce Alcazaba se nachází hrad Gibralfaro. Spolu tvoří dvojici nejvýznamnějších památek Málagy. Je to také skvělý spot na výhled na celé město.

Alcazaba a stavba Římského divadla

Alcazaba je dominantou města, kterou rozhodně nepřehlédneš. Jde o maorskou pevnost, kterou je vidět téměř z každého městského koutu. Pod ní se nachází stavba Římského divadla. Je to nejstarší památka Málagy. Areál divadla můžeš navštívit zdarma. Na pevnost Alcazaba je potřeba si zakoupit lístek.

Vstupné: 3,50€, výhodný kombinovaný lístek Alcazaba + Gibralfaro: 5,50€.

Katedrála

Věž si od místních vysloužila jméno „La Manquita“, což v překladu znamená „malá jednoruká dáma“. Katedrála má totiž namísto dvou plánovaných věží jen jednu. Vstup do katedrály i na vyhlídkovou věž je zpoplatněn.

Základní lístek do katedrály, nebo na střechu: 6€, Katedrála + vstup na střechu: 10€.

Plaza de la Constitucion

Náměstí jako vystřižené ze španělské pohlednice, obklopené kavárnami a obchody. Mělo velmi příjemnou atmosféru a celkový dojem doplňovaly palmy, které byly všude kolem.

La Concepcion

Botanická zahrada, která je považována za jednu z nejkrásnějších botanických zahrad v Evropě. Najdeš ji na kraji města v odlehlé, tiché čtvrti, což jí ještě více dodává na atraktivitě. Je rozsáhlá, takže tu klidně strávíš i pár hodin. V zahradě se nachází množství laviček, budov nebo piknikových stolečků, ale také vodopádů a antických římských soch. Každou neděli je vstup zdarma, za běžných dní vstupné stojí: Dospělí 5,20€, zlevněné vstupné 3,10€.

Pláž Malagueta

Ať už absolvuješ svůj výlet do Málagy v létě, nebo na jaře, návštěvu pláže si nesmíš nechat ujít. Má své kouzlo ve všech ročních obdobích a spolu s přístavem je skvělým místem na chvíli relaxu.

Parque de Málaga

Park, který se nachází v blízkosti promenády a přístavu, je ideálním místem na procházku. Alej lemovaná palmami a barevní létající papoušci všude kolem. Co si víc přát?

Akční letenky do Málagy

Pelipecky.sk, Nataly Adameova

Klikněte pro komentář

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

British Airways stoply všechny lety z Gatwicku, 80% zaměstnanců dostane volno https://t.co/tvgdcpgQ8J #novinky11 hodinami dozadu
Přímá linka Thai Airways z Vídně do Bangkoku je do října zrušená https://t.co/OKzVe0fL5b #novinky12 hodinami dozadu
Kvůli přerušení letecké dopravy bude počasí méně předvídatelné, obává se WHO https://t.co/1Ra7mpnS48 #novinky12 hodinami dozadu
Koronavirus a cestování – vše, co potřebuješ vědět https://t.co/q8n39ZEPWT #novinky13 hodinami dozadu
Qatar Airways už na let vyžadují lekářské osvědčení https://t.co/FnCg5Ti2KZ #novinky13 hodinami dozadu
Jste v Indonésii? Takto se můžete dostat domů https://t.co/MpJtLoJXU3 #novinky14 hodinami dozadu
Průvodce po Bali! Jak ovládnout tento kouzelný indonéský ostrov https://t.co/WXM1ltmwD01 dnem dozadu
Jaký vliv mají klimatické změny na světové památky? Google vám to ukáže https://t.co/alx66nynLh #novinky2 dny dozadu
Koronavirus a cestování – vše, co potřebuješ vědět https://t.co/q8n39Znf5l #novinky2 dny dozadu
10 míst v USA, která vám svými barvami zamotají hlavu https://t.co/kk6rrakONM2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru