Connect with us

Cestopisy

Historická Málaga: Co ochutnat a zažít?

Historická Málaga: Co ochutnat a zažít?

Málaga může na první pohled vypadat jako další z obyčejných přímořských španělských měst. Neměla jsem velká očekávání a možná právě proto mi tak učarovala! Přináším ti tipy, co v Málaze vidět a ochutnat.

Reklama

Věděl jsi, že…

  • … patří mezi jedna z nejstarších měst na světě. Staré je již 2 800 let.
  • … je největším městem na pobřeží Costal del Sol?
  • .. Málaga je rodným městem Pabla Picassa?

Jak se dostat z letiště do města?

Málaga je jedním z těch měst, kde je doprava z/na letiště velmi jednoduchá. V blízkosti hlavní budovy se nachází železniční stanice. Lístek na vlak stojí 1,80€ a cesta trvá necelých 20 minut. Můžeš se tak nechat odvézt do centra města, kde doporučuji booknout ubytování.

Toto v Málaze nesmíš vynechat

Hrad Castillo de Gibralfaro

Vedle maorského paláce Alcazaba se nachází hrad Gibralfaro. Spolu tvoří dvojici nejvýznamnějších památek Málagy. Je to také skvělý spot na výhled na celé město.

Alcazaba a stavba Římského divadla

Alcazaba je dominantou města, kterou rozhodně nepřehlédneš. Jde o maorskou pevnost, kterou je vidět téměř z každého městského koutu. Pod ní se nachází stavba Římského divadla. Je to nejstarší památka Málagy. Areál divadla můžeš navštívit zdarma. Na pevnost Alcazaba je potřeba si zakoupit lístek.

Vstupné: 3,50€, výhodný kombinovaný lístek Alcazaba + Gibralfaro: 5,50€.

Katedrála

Věž si od místních vysloužila jméno „La Manquita“, což v překladu znamená „malá jednoruká dáma“. Katedrála má totiž namísto dvou plánovaných věží jen jednu. Vstup do katedrály i na vyhlídkovou věž je zpoplatněn.

Základní lístek do katedrály, nebo na střechu: 6€, Katedrála + vstup na střechu: 10€.

Plaza de la Constitucion

Náměstí jako vystřižené ze španělské pohlednice, obklopené kavárnami a obchody. Mělo velmi příjemnou atmosféru a celkový dojem doplňovaly palmy, které byly všude kolem.

La Concepcion

Botanická zahrada, která je považována za jednu z nejkrásnějších botanických zahrad v Evropě. Najdeš ji na kraji města v odlehlé, tiché čtvrti, což jí ještě více dodává na atraktivitě. Je rozsáhlá, takže tu klidně strávíš i pár hodin. V zahradě se nachází množství laviček, budov nebo piknikových stolečků, ale také vodopádů a antických římských soch. Každou neděli je vstup zdarma, za běžných dní vstupné stojí: Dospělí 5,20€, zlevněné vstupné 3,10€.

Pláž Malagueta

Ať už absolvuješ svůj výlet do Málagy v létě, nebo na jaře, návštěvu pláže si nesmíš nechat ujít. Má své kouzlo ve všech ročních obdobích a spolu s přístavem je skvělým místem na chvíli relaxu.

Parque de Málaga

Park, který se nachází v blízkosti promenády a přístavu, je ideálním místem na procházku. Alej lemovaná palmami a barevní létající papoušci všude kolem. Co si víc přát?

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

5 důvodů proč navštívit Cancún aspoň jednou v životě https://t.co/fVRFx4NpD517 hodinami dozadu
LEVNÁ AMERIKA: Od New Yorku až po Cancún od 5 990 Kč https://t.co/3Mz4nvSbTw18 hodinami dozadu
LEVNÁ AMERIKA: Od New Yorku až po Cancún od 5 990 Kč https://t.co/3Mz4nvSbTw #letenky18 hodinami dozadu
Cestování do Velké Británie: očkovaní nepotřebují test před vstupem, otestovat se mohou hned po příjezdu https://t.co/0udsUi5Pb9 #koronavirus19 hodinami dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTBbfHc #koronavirus20 hodinami dozadu
10 tipů na dovolenou s letenkami Turkish Airlines! Objev svět už od 3 790 Kč https://t.co/9c7EwItAQT20 hodinami dozadu
Užijte si EXPO s celou rodinou: s Emirates létají děti do Dubaje se slevou až 75 %! https://t.co/CeT76GRFW5 #novinky2 dny dozadu
Užijte si EXPO s celou rodinou: s Emirates létají děti do Dubaje se slevou až 75 %! https://t.co/CeT76GRFW5 #letenky2 dny dozadu
4 NOCI ZA CENU 3: Wellness pobyt v Nízkých Tatrách od 3 990 Kč https://t.co/A1D5V0T8Yb2 dny dozadu
Austrálie se otevře zahraničním turistům zřejmě ještě před Vánoci https://t.co/BvD9bzuyni #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru