Connect with us

Koronavirus

Menší regionální aerolinky German Airways jsou v platební neschopnosti

Menší regionální aerolinky German Airways jsou v platební neschopnosti

Německá letecká společnost působící pod zkratkou LGW (German Airways) se kvůli korona-krizi dostala do platební neschopnosti. Že jste o ní ještě neslyšeli? Až tak se nedivíme, jde o menší lokální aerolinky z Německa, které zajišťovaly přepravu pro dopravce Eurowings ze skupiny Lufthansa.

Reklama

Eurowings byly kvůli pandemii koronaviru nuceny zrušit smlouvy s LGW o pronájmu letadel, která zůstala odstavena na letišti v Bratislavě. Píše o tom německý Frankfurter Allgemeine.

Pod zkratkou LGW se skrývá název Luftfahrtgesellschaft Walter. Tyto německé mikroaerolinky mají ve flotile 15 letadel a 354 zaměstnanců, kteří již před bankrotem pracovali v režimu kurzarbeitu. Aerolinie fungují od roku 1980, tedy přesně 40 let. Kdysi spolupracovaly s někdejšími aerolinkami Air Berlin, po krachu přešly pod Lufthansa Group a staly se dcerou Eurowings.

Zdroj informací: DPA, ČTK, Deník E

Zdroj titulní fotografie: Markus Mainka / Shutterstock.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    3/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru