Connect with us

Koronavirus

Největší americké aerolinky dostanou obrovskou finanční injekci

Největší americké aerolinky dostanou obrovskou finanční injekci

Největší letecké společnosti „za velkou louží“ se s americkým ministerstvem financí dohodly na záchranném balíčku v hodnotě 25 miliard dolarů. Děje se tak z důvodu, že osobní letecká přeprava ve Spojených státech klesla kvůli korona-krizi o neuvěřitelných 95 %.

Reklama

Finančí pomoc má zabezpečit, že letecké spoločnosti nebudou do října propouštět a budou tak moci fungovat dál, píše o tom agentura Reuters.

Pomoc dostane šestice největších z USA: American Airlines, United Airlines, Delta Air Lines, Southwest Airlines, JetBlue Airways a Alaska Airlines – a další čtyři menší aerolinky.

Vláda těmito půjčkami získa záruky, které budou znamenat i menšinové podíly ve zmiňovaných aerolinkách.

Aerolinie mohou mimo zmíněné finanční injekce požádat i o půjčku až 25 miliard dolarů v rámci vládního stimulačního balíčku za 2,3 bilionu dolarů.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru